Anasayfa / GENEL / Taşgetiren: Bank Asya’yı batırma operasyonu değil
tasgetiren

Taşgetiren: Bank Asya’yı batırma operasyonu değil

A Haber’de yayınlanan Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası’nın konuğu Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’di. Programda, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun Bank Asya’ya el koyması, Fethullah Gülen’in New York Times’da yazdığı makale ve başkanlık sistemi konuşuldu.


A Haber’de yayınlanan Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası’nın konuğu Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’di. Programda, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun Bank Asya’ya el koyması, Fethullah Gülen’in New York Times’da yazdığı makale ve başkanlık sistemi konuşuldu.

“BANK ASYA BİR BATIRMA OPERASYONU DEĞİL”

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, TMSF’nin Bank Asya’ya el koymasının bir batırma operasyonu olmadığını söyledi. Taşgetiren, “Banka zaten türbülansta. Banka illegal faaliyetler için araç haline getiriliyor mu? Onu yeni yönetim ortaya çıkarmış olacak. Karanlık bir şey çıkarsa Bank Asya ile ilişkisi olan insanların haklarının korunması açısından önemli” dedi. 

Operasyonda şu ana kadar hukuk dışı yapılan bir şey olmadığını belirten Taşgetiren, muhalefetin bu konudaki tavrını eleştirdi, “Bir usulsüzlük varsa üzerine gitmesi gerekir. Banka batma olayı muhalefetin hiç gündemine girmeyecek mi? Tek yaptıkları iktidarın açığını aramak” diye konuştu. 

“CAMİA ABD’DEKİ GÜÇ ODAKLARINI ERDOĞAN’IN ÜZERİNE SALMAK İSTİYOR”

Fethullah Gülen’in New York Times’da yazdığı makale ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Taşgetiren, “Pensilvanya ABD ve Avrupa’daki bir takım odaklarla görüşüyor. Camia ABD’deki bazı güç odaklarını Erdoğan’ın üzerine salmak istiyor” ifadelerini kullandı. 

Medya Dünyası’nda başkanlık sistemiyle ilgili de soruları yanıtlayan Taşgetiren, “Toplumun önüne bir başkanlık modeli konacak ve sistem AK Parti’nin seçim beyannamesindeki önemli kozlarından biri olacak” dedi. 

“HDP BARAJI AŞAMAZSA MARAZA ÇIKARTMAMALI”

HDP’nin seçimlere parti olarak girecek olmasıyla ilgili de yorumlarda bulunan Taşgetiren, “HDP’liler barajı aşacaklarına inanıyor ama aşamazlarsa maraza çıkartmamalılar” şeklinde konuştu. 

MEDYAGUNDEM

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

ercan1

Fox TV’nin FETÖ’cü müdürünün anormal hesap hareketleri

Hrant Dink soruşturmasında tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün, Fetullah Gülen talimat verince ne …

faruk

FETÖ’cü kirli ilişkiler ağından TÜSİAD Başkanı da çıktı

FETÖ’nün kozmik odalarından Tarkim’in sahibi Faruk Bayındır’ın Türkiye’den nasıl kaçtığına TAKVİM ulaştı. Bayındır, bir gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir