Anasayfa / GENEL / Taşeron gazeteyi Bakan Dinçer yalanladı
taraf-tablet2

Taşeron gazeteyi Bakan Dinçer yalanladı

MEDYAGÜNDEM- 24 haber televizyonunda, moderatörlüğünü Hakan Çelik’in üstlendiği “Hafta Sonu Moderatörü”ne canlı yayın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Taraf’ın bugünkü sürmanşetini yalanladı.

Mehmet Baransu’nun imzasının da yer  aldığı haberde, “Havada bulut, tableti unut” başlığı atıldı, iç sayfada ise “Tabletin ruhuna el Fatiha” denildi.

Haberde, “Başbakan’ın her öğrenciye tablet projesinde ciddi sorunlar var. Dağıtım ise seneye kaldı” iddiası ortaya atıldı.

Tamamıyla “Fatih Projesi” üzerinden Başbakan Erdoğan ve hükümeti yıpratma amacıyla hazırlanan haberde, görüşüne başvurulan isim de CHP’li bir milletvekili oldu. Taraf’ın haberinde, “Fatih Projesi’nin dünyanın hiçbir yerinde uygulanabilir bir proje olmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Taraf’a yaptığı açıklamada, dijital eğitimin tamamen yanlış bir şey olduğunu savundu. Bilişimin başındaki insanların, bunun yanlış olduğunu söylediğini ifade eden Aksünger, ‘Türkiye’nin böyle bir alt yapısı yok, bu intihardır. Bu şartlar altındaki Fatih Projesi tamamen saptırmadır. Bu bir aldatmacadır. Dünyada yıllık 80 milyon adet tablet üretimi var. Türkiye, Fatih Projesi kapsamında, bu büyüklükte tableti üretecek bir yapıya sahip değil. (yaklaşık 15-16 milyon) Yerli üretim dendi önce, daha sonra bu değiştirildi. Üstelik üç yılda tabletler değişmek zorunda’ diye konuştu.” denildi.

Mehmet Baransu’nun da “Neresinden tutarsanız tutun ölü proje” diye bir sözde “analiz” yazdığı haber yalan çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, Fatih Projesi’nin bu sene 1 ay gecikmeyle başlayacağını açıkladı, hiç de Taraf’ın iddia ettiği gibi bir sorun olmadığının altını çizdi.

Baransu yazısında Dinçer’le ilgili bir iddia ortaya atmış,  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in Fatih Projesi için dar kapsamda yakın mesai arkadaşlarına, “Neresinden tutarsak tutalım ölü bir proje. Ancak Sayın Başbakanımızın seçim vaadi olduğu için en az zararla bu iş kotarılmaya çalışılacak.” dediğini öne sürmüştü.

Ancak Dinçer Fatih Projesi için hiç de Baransu’nun yazdığı gibi konuşmadı, projeyle ilgili son derece olumlu açıklamalarda bulundu.

“Taşeron gazete” Taraf, yalan ve manipülasyonuyla kirli gazetecilik siciline bir çentik daha attı.

İşte Milli Eğitim Bakanı Dinçer’in Taraf’ı yalanlayan açıklamaları:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

kadir2

FETÖ’nün avukatı Baransu’nın kankası Kadir!

DHA’da muhabirlik yapan Kadir Çetinçalı’nın 25 Aralık kumpasından 1 hafta önce Twitter’dan “Sıra Bilal Erdoğan’da” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir