Anasayfa / GENEL / Taraf’ta ayak oyunları!
taraf-kumpas

Taraf’ta ayak oyunları!

Taraf Gazetesi’nde politika servis şefi Veysi Polat işten çıkartıldı. Polat’ın işten çıkartılmasının ardından politika servisinde editörlük yaparken fiilen Polat’tan boşalan görevi üstlenen Faruk Aktaş da istifa etti.

İki yıldan bu yana Taraf’ta çalışan Aktaş, istifasının ardından Medyatava’ya gönderdiği açıklamada şu iddiaları öne sürdü:

“Bilindiği gibi Taraf, 1.sayfasının yüzde 80-90’ı politika sayfalarındaki haberlerden oluşan politik bir gazete.

Dolayısıyla politika servisi iş yükü ve sorumluluğu çok yüksek bir servis.Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar’ın görevden ayrılmalarıyla yaşanan depremde,  enkazın kaldırılması ve geminin yürütülmesi için kaldık.Bunu hem ahlaki hem vicdani bir sorumluluk olarak gördüğüm için büyük bir gayret içinde olmaya çalıştık.

Ancak gazeteciliğe Taraf’ın muhabir kadrosunda başlamış, her sirkülasyon sonrası bir merdiven çıkmayı becermiş ve sonunda yazıişleri ekibi içine girmeyi başarmış bazı arkadaşlar, yaşanan son depremi de kendileri açısından bir fırsata dönüştürme gayreti içine girerek yazıişlerini ve gazetenin tüm yayın gücünü bütünüyle ellerine geçirme arayışına girdi. Bu kapsamda bir yapılanma oluşturmaya çalıştılar, önemli ölçüde bunu da başardılar. Bunu yaparken hiçbir şekilde deneyim, yetenek, emek, çaba kıstasları aramadılar. ”Nasıl olursa olsun ama bizim olsun” yaklaşımıyla hareket ettiler.

Ve bu amaçlarını oturtmak için, gazeteciliğe başladığım yaklaşık 17 yıldan bu yana tanıdığım, arkadaşım servis şefimiz Veysi Polat’ın ayağını kaydırma yoluna girdiler ve bunu da başardılar.

Bu girişimlerinin sonuçsuz bırakılmasını beklerken, yeni servis şefi belirlemeyi bile beklemeden gazetenin künyesinden Veysi Polat’ın ismini çıkardılar. Künyeyi amaçları doğrultusunda şekillendirdiler.

Veysi Polat’ın olmadığı dönemde fiilen servisin sorumluluğunu yürüten kişi olarak, servis şefimize yapılan bu haksızlığa tepki göstermek ve bu kumpasa alet olmamak, bulunduğu yeri doldurmayan bu kişilerin tezgahına daha fazla su taşımamak için görevden ayrılmayı uygun gördüm.” (medyatava)

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

taraf

FETÖ paçavrasının sahibi için yakalama kararı

FETÖ tetikçisi Taraf’ın imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yapılan incelemede ise Arslan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir