Anasayfa / GENEL / Taraf’ta akiller değil sakiller mi kazanıyor?
taraf-sakil

Taraf’ta akiller değil sakiller mi kazanıyor?

MEDYAGÜNDEM- Taraf’ta “akiller” değil “sakiller” mi kazanıyor? Son kulislere göre, Ahmet Altan’ın bıraktığı kötü mirası reddedip, Taraf’ı ‘âkil’ bir çizgiye taşıyan Oral Çalışlar’ın mücadelesi yeterli olmadı, Taraf “top sakal çetesi”nin ideolojisine teslim oldu.

Taraf’ta uzun süredir bir “iç savaş” yaşanıyordu. Taraf içinde “operasyonel” kavgaya girişen ve “top sakal çetesi”nin arkasındaki odaklar gazetede Ak Parti’ye karşı Ahmet Altan döneminde olduğu gibi bir yayın politikası istiyordu. Ancak Oral Çalışlar, Yıldıray Oğur, Kurtuluş Tayiz gibi isimler daha makul bir çizgiden yanaydılar.

Çalışlar-Oğur-Tayiz çizgisi ile “top sakal çetesi” arasındaki “iç savaş” artık köşelere taşınacak hale gelmişti.

Kurtuluş Tayiz’in “sürecin kaybedenleri” yazısı ile deprem yaşandı. Tayiz’in işine son verildi. Bu durum Taraf’ta yeni bir krizin de kapısını araladı.

Taraf gazetesinden 26 yazar, gazetenin Yazışleri Müdürü Kurtuluş Tayiz’in Genel Yayın Yönetmeni Oral Çalışlar’a rağmen görevden alınması üstüne gazete sahibi Başar Arslan’a hitaben mektup kaleme aldı.

Tayiz’in gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Oral Çalışlar’a rağmen görevden alınmasını gazetecilik meslek adabıyla bağdaştıramadıklarını ifade eden yazarlar, mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Taraf bugüne kadar editoryal bağımsızlığa saygılı bir çizgi izledi. Böyle kalmasını önemsiyoruz. Taraf gazetesi yazarları ve çalışanları olarak yazıişlerine yönelik bu tasarrufunuzu geri almanızı istiyoruz.

Yazıişlerinin editoryal bağımsızlığının sağlanması bizler için de, Oral Çalışlar’ın göreve dönmesi için de hayati önemdedir. Taraf’ın geleceği için gereğini yapmanız umuduyla…”

İmzacılar:

Murat Belge, Alper Görmüş, Halil Berktay, Hidayet Şefkatli Tuksal, Gürbüz Özaltınlı, Mithat Sancar, Akın Özçer, Melih Altınok, Roni Marguiles, Kurtuluş Tayiz, Yıldıray Oğur, Oya Baydar, Markar Esayan, Ceren Kenar, Gülengül Altınsay, Tuğba Tekerek, Tuncer Köseoğlu, Demiray Oral, Erol Katırcıoğlu, Bekir Ağırdır, Pelin Cengiz, Ferhat Kentel, Tan Oral, Cahit Koytak, Vahap Coşkun, Ertan Altan.

BAŞAR ARSLAN GAZETEYİ YİNE OPERASYON ODAĞI MI YAPACAK?

Taraf’ta yeni bir “operasyon” başladığı medya sitelerine düşen haberlerden de belli oluyor. Birileri yine Taraf üzerinden hesaplar görmenin peşine düşmüş haldeler. Taraf’ı iktidara karşı “operasyon aracı” olarak kullanmak isteyenlere gazetenin teslim edileceği dikkat çekiyor.

“Top sakal çetesi”nin âkilleri yiyip “makuliyet” çizgisinden uzaklaşılacak bir Taraf’ın istendiği anlaşılıyor.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kk-pkk

KK’nın FETÖ yürüyüşüne destek veren “milli medya” yazarları!

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Pensilvanya’nın yoluna gül dökenler” başlıklı yazısı şöyle… Pentagon’un 15 Temmuz’da FETÖ’yü …

chp1

PKK’ya giden CHP TIR’ları!

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “PKK kantonlarına giden CHP TIR’ları” başlıklı yazısı şöyle… Haberi okuduğumda şaşırdım; …

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir