Anasayfa / ANALİZ / Taraf duymaz böyle uydurur!
mit-uludere-taraf2

Taraf duymaz böyle uydurur!

MEDYAGÜNDEM- “Bir kısım medya” ile Taraf gazetesi bugün fena çuvalladı.  Özellikle Taraf’ı rezil eden açıklama MİT’ten geldi.

Bugün Taraf’ın birinci sayfasında “Bir sağır sultan, bir de MİT” başlığı ile verilen ve diğer gazetelerde de yer alan haber yalan çıktı.

Taraf’ın haberinde şöyle denilmişti:

İşte bu ayrıntı MİT tarafından resmen yalanlandı, MİT’in Uludere olayını bir gün sonra duyduğu detayını Taraf başta olmak üzere gazetelerin uydurdukları ortaya çıktı.

MİT, “Medyanın kısa sürede bilgi sahibi olduğu söz konusı olayı, MİT’in bir gün sonra duyması mümkün değildir” dedi.

MİT kaynakları, Uludere olayına ilişkin ”MİT olayı bir gün sonra duydu” haberlerinin doğru olmadığını belirterek, olaya ilişkin, askeri birimlerle bağlantının bir gün sonra sağlandığını bildirdi.

MİT kaynakları, Uludere olayına ilişkin, Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığının talebine, Teşkilatın 13 madde halinde cevap verdiğini belirterek, ”Olayın öncesinde ve olay anında askeri birimlerle teşkilatın herhangi bir ünitesinin irtibatının olmadığını, askeri birimlerle bağlantının ancak ertesi gün sağlandığını kaydetti.

Söz konusu durumun ”MİT olayı ertesi gün duydu” şeklinde yansıtıldığını vurgulayan MİT kaynakları, ”Medyanın kısa sürede bilgi sahibi olduğu söz konusu olayda, MİT’in bir gün sonra duyması mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Ortaya çıkan bu manzara sonucunda bize  de Taraf’ın başlığından ilhamla “Sağır yani Taraf duymaz böyle uydurur” demek kaldı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

feto-abla

“FETÖ ablası”nın görüştüğü MİT’çi!

FETÖ’nün “abla yapılanması” iddianamesinde, Çiğdem A.’nın 15 Temmuz sonrası bir MİT’çiyle görüştüğü belirlendi. İstanbul Terör …

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

bylock2

Kripto FETÖ’cüleri köşeye sıkıştıracak yeni liste

MİT’in, FETÖ’nün haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edilen 105 bin kişilik listeyi savcılıklara vermesinin ardından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir