Anasayfa / GENEL / Tane tane anlattılar; Saymaz bir FETÖ tetikçisidir!
saymaz13

Tane tane anlattılar; Saymaz bir FETÖ tetikçisidir!

Bir Ekşi Sözlük yazarı, Hürriyet’te İsmail Saymaz’ın ByLock manşetinin nasıl bir FETÖ operasyonu olduğunu tane tane anlattı. İşte o yorum…

saymaz-eksi1

Kendine yakışmayacak derecede sığ bir operasyon haberine alet olmuştur.

by lock malum fetö operasyonlarının en sağlam argümanı, ve tedbir adı altında münafıkane davranan bu örgütün kendini en fazla açık ettiği yazılım.

olayın başlangıcı bile ben absürt bir operasyon röportajı vermek istiyorum diye bağırıyor sırayla gidelim.

– i.saymazı telefondan biri arıyor ve ben by lockun sahibiyim röportaj vermek istiyorum diyor. ismail saymaz da şunu soramamış: sadece bu örgütün kullandığı ve bunu kullananların patır patır içeri atıldığı bir yazılımın sahibi olduğunu ve röportaj yapmayı hangi beyinsiz yapmak ister? amaç ne?
niye beni tutuklamadınız, neden içeri almıyorsunuz demek mi? meşhur olmak isteyen bir suçlu desek, yüzünü saklamış.

– lise yıllarında ankara da fem e gitmiş olması mümkün değil. çoğu ilde fem ismiyle dershanesi varken örgütün, ankarada o yıllarda fem yoktu. maltepe dershaneleri vardı . sonra yeni renk vs.. diye çeşitlendirdiler. kendisi ile ilgili verdiği sınırlı bilgi de yalan. cevapları önceden dağıtan bir örgüte yakışmadı bu.

– bylock taki rolü kredi kartını kullandırtmasıymış. bak sen. programda hiçbir dahli yok, cemaatin yüzbinlerce kez indirip kendi kapalı devre yazılımı için kredi kartını kullandırtmış, silikon vadisindeki teknoloji firmalarına satacakmış bu programı. aynı programı kullanan 2-3 kişinin referans olmadan kullanamayacağı bu yazılım belli ki kapalı devre, dışarıdan bir kimsenin indirse bile kullanamayacağı bir özel amaçla yazılmış. i. saymaz sen bu hikayeyi külahıma anlat diyememiş, sorgulayamamış.

saymaz-eksi2

– türkiyeye 15 temmuzdan sonra girip çıkmış. kullananların %90ı fetöcüymüş. ocak 2016 da kaldırılmış. saymaz yine şunu soramamış: senin bu programla ilgin kredi kartını kullandırtmaksa neden bu kadar detayı takip ettin?

– röportajın amacını yumurtlamış kahramınımız. fetullah şizofren taban masummuş. yani siz bylock kullanan garibanlara dokunmayın demek istemiş. ismail saymaz da zeki gazeteci reflekslerini türkiyede bıraktığından, bu kirli figuranı açık edecek hiç bir basit gazeteci sorusu soramamış.

benim gibi sıradan bir insana anlatsa bunu en azından şunu sorarım. örgütün içinde yetiştiğini, bylocku kendi kredi kartından kullandırdığını, türkiyeye 15 temmuzdan sonra girdiğini anlatmaktaki derdin ne? itirafçı değilsin zira örgüttenim, bylocku yazanı da biliyorum, tilki ve çakalın ismini de biliyorum diyorsun ama ne bir isim veriyorsun ne de örgütü zora sokabilecek hiçbir bilgi vermiyorsun.
pişmanlık belirtisi falan da yok.

pasaporttaki ismin dışında kaale alınacak hiçbir bilgi de vermiyorsun.

ben bile şunu derdim: fethullah suçlu, taban masum, bylock da ocak 2016 dan sonra kullanılmadı darbede kullanılmadı diyerek çok basit bir örgüt operasyonu çekiyorsun.

gariban birinin bile görebileceği bu operasyona alet olmayacak kadar basiretli bilirdim ismail saymazı yanılmışım.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir