Anasayfa / GENEL / Susturun şu gazete görünümlü terör yuvasını
pkkgazete

Susturun şu gazete görünümlü terör yuvasını

Terör örgütü PKK’nın AK Partili siyasetçilere yönelik katliamlarının talimatını, örgütün Almanya’daki yayın organı verdi. “Manşetli talimattan hemen sonra iki ilçe başkanı silahlı saldırıda katledildi.


Almanya’dan yayın yapan terör örgütü PKK’nın yayın organı Yeni Özgür Politika’nın “AKP’liler hedefimiz” haberiyle hedef göstermesinden sonra Türkiye’de siyasi cinayetler arttı. Terör gazetesinde yayımlanan ve AK Partilileri hedef gösteren haberde “HPG, AKP’den ayrılmayarak katliamların ortağı olan kişilerin hedefleri olacağını duyurdu” ifadeleri yer aldı. Yeni Özgür Politika’nın hedef göstermesinden sonra AK Parti Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu ve AK Parti Diyarbakır Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert hain saldırılarda katledildi.

ozgur1

ALMANYA SESSİZ
PKK, geçtiğimiz 14 Eylül’de, 1 Kasım 2015 seçimlerinde Hakkâri 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak’ı öldürmüştü. Aynı gazete Budak için de “Gerillalarca cezalandırıldığı” ifadelerine yer verdi. Almanya üzerinden yayımlanan gazetenin kin kusmasına ise Alman basını ve siyasiler sessiz kaldı. Terör örgütü, devamında ise Muştu’yu ve Aktert’i öldürdü. İlk iki cinayetin ortak noktası, kurbanların çocuklarının gözleri önünde öldürülmesi.

ÖRGÜT LİDERİNE HAPİS
Bu arada Almanya Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi, terör örgütü PKK’nın Almanya’daki elebaşlarından Ali Ö.’yü “örgüte finansal destek ve eleman temini” suçlamasıyla 3.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkemenin kararında, PKK’nın “yabancı bir terör örgütü” olduğunun altı çizildi. Savcılık terörist hakkında 4.5 yıl hapis cezası talep etmişti.

GEÇEN 2 AYDA 4 KATLİAM
Terör örgütü PKK sadece geçen iki ayda AK Partili 3 ismi katletti. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AK Parti Hakkâri 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Budak 14 Eylül’de katledildi. AK Parti Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu 9 Ekim’de evinde çocuklarının gözü önünde katledildi. AK Parti Diyarbakır Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert ise 10 Ekim’de kendisine ait benzin istasyonunda silahla taranarak katledildi. PKK, 11 Ekim’de Şırnak’ta korucu başı Tahir Adıyaman’ın akrabası Ahmet Adıyaman’ı öldürdü, 12 Ekim’de ise Şemdinli’de Köy Korucuları Derneği Başkanı Übeydullah Şen’e başarısız bir suikast girişiminde bulundu.

VAHŞETE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ: PKK HALK DESTEĞİNİ KAYBETTİ
Terör örgütü PKK’nın Hakkâri, Van ve son olarak Diyarbakır’da AK Partili siyasetçileri hedef almasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri, siyasilere yönelik saldırı ve suikastlara tepki gösterdi: AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal: Hendek ve çukur siyaseti ile kaybettiği tabanını Kürtlere korku salarak kazanmaya çalışan PKK, aslında bu saldırılarla daha çok batıyor. AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu: PKK’nın en iyi yaptığı iş adam öldürmek. PKK halk desteğini kaybetti. Bu onları çıldırttı. Bölge halkı PKK’dan yaka silkiyor. Güneydoğu Köy Korucuları Federasyonu Başkanı Seydoş Karadağ: Terör örgütü biz güçlendikçe, bize yöneliyor. Bizi devlete hizmetten vazgeçirmeye çalışıyor. Bilmiyorlar ki biz bu yola baş koyduk. Çözüm-Der Genel Başkanı Av. Ercan Ezgin: Bu saldırılar kesinlikle ideolojik siyasi cinayetlerdir. Siyaset kurumu ve insan haklarına, halkın iradesine yapılan saldırılardır. PKK, kendi fikirlerini benimseyecek kendine köle olabilecek bir Kürt yapılanması istiyor. Dicle Üniversitesi Siyasal Araştırmalar Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu: Bu bir intihardır. PKK, hendek ve şehir savaşlarında kaybetti. Örgüt stratejik intihar içindedir.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir