Anasayfa / GENEL / Suflör ABD, kukla Demirtaş; işte PKK’ya ihale edilen kirli plan
abd-selo1

Suflör ABD, kukla Demirtaş; işte PKK’ya ihale edilen kirli plan

1 Kasım sonrası sessizliğe bürünen Demirtaş’ın dili, ABD dönüşü açıldı. Amaçlarının ‘devlet kurmak’ olduğunu açıkça itiraf eden Demirtaş’a cevabı dün Diyarbakır halkı verdi.

ABD ziyaretinin hemen ardından Kuzey Irak’a giderek PKK’nın Kandil’deki elebaşlarıyla görüşen, ancak düzenlenen hava operasyonundan kaçarak Türkiye’ye dönen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, kirli planlarını bir kez daha dile getirdi.

ABD, Rusya ve terör örgütü PKK’dan aldığı üst akılla hareket eden Demirtaş, yürüttükleri mücadelenin dünya genelinde bir mesele olduğunu ileri sürerek, Kürtlere siyasi statü istedi. Selahattin Demirtaş, bunun adının da ‘devlet’ olduğunu söyledi. Seçim öncesi ‘Türkiye’den kopma talebimiz yok’ yalanına sarılan Demirtaş, “Biz demokratik özerkliği, konfederal örgütlenmeyi, demokratik ulus paradigmasını savunuyoruz” sözleriyle, hayalindeki Kürt devletinin yönetim şeklini de çizdi. Selahattin Demirtaş, “Mevzu hendek, barikat mevzusu değil” diyerek gizli hedeflerinin ne olduğunu yineledi.

PKK’YA DUA İSTEDİ

Sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde, halk camide Cuma namazı kılarken, Demirtaş aynı saatlerde basın toplantısı düzenledi. Hendek kazan PKK’lılara dua isteyen Demirtaş, “Hiçbir şey yapamıyorsanız direnen gençler için 5 vakit namaz kılın, dua edin” dedi. Demirtaş, PKK/ YDG-H’lilerin görüntülenmesine rağmen, “Kurşunlu Camii’ni yakanlar devlet yetkilileridir” iddiasında bulundu. Demirtaş, “Evleri, camileri tankla yıkıyor, yakıyorsunuz, sizin medyanız da ‘hendek kazanlar cami yaktı’ diye haber yapıyor” dedi.

PİNOKYO’YU GEÇTİ

Diğer Eş Başkan Figen Yüksekdağ, Kurşunlu Camii’nin helikopterden vurulduğunu iddia etmişti. Bu iddia tutmayınca Selahattin Demirtaş, tarihi caminin tanklar tarafından yakıldığını ileri sürdü.

Selahattin Demirtaş, kazılan hendekler için “Bu direnişi ortaya koyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çok görkemli, onurlu bir duruştur”ifadesini kullandı.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir