Anasayfa / ANALİZ / Suçüstü oldun Soner; kimi kandırıyorsun?
soner-y1

Suçüstü oldun Soner; kimi kandırıyorsun?

Soner Yalçın’ın Odatv’sinin kanlı iç savaş ve kaos provokasyonlarının medya ayağındaki rolü deşifre olunca, yalan ve iftiralarla yeni bir algı operasyonuna başladı.

medyagundem.com

Her kim şu gerçekleri gözardı ediyorsa sorgulayın: DEAŞ da, PKK da, FETÖ de ortaktır. “Üst akıl”ın terör ve terör örgütlerini kullandığı vekalet savaşının araçlarıdır. Türkiye Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen “terör koridoru” planını bozduğu için “üst akıl” tarafından FETÖ-PKK-DEAŞ terör örgütlerinin saldırısı altındadır. Yani Reina’da yılbaşı gecesi kanlı yüzünü gösteren terör, ne laiklikle, ne yaşam tarzıyla, ne de buna benzer başka bir sebeple göstermiştir. Mesele tamamen Türkiye’ye yönelik “üst akıl” saldırısıdır.

İşte bu gerçeklere rağmen, kim çıkıp terörü laiklikle, yaşam tarzına müdahale ile, Diyanet İşleri Başkanlığının Noel kutlamalarına eleştirisine bağlayıp, mezhep çatışması kışkırtcılığı yapıyorsa “üst akıl”ın kanlı ve kaotik plana hizmet eder.

Bu süreçte suçüstü olanlar Birgün, Cumhuriyet gibi FETÖ ve PKK ile bağlantılı gazeteler oldu.

Onlara bir de kemalist maskeli Odatv eklendi.

Odatv Reina’daki terör saldırısıyla oluşturulmak istenen kaos ve iç savaş planına yayınlarıyla hizmet etti. Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere tüm Müslümanları terörist gibi gösterdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in bile “FETÖ çizgisinde yayın yapıyor” dediği Odatv, suçüstü olunca yalanlara sarılıp, mağduriyet maskesi taktı. İç savaş ve kaos planındaki rolü deşifre olan Odatv, utanmadan “Odatv’ye kumpas kuruyorlar” yalanına başvurdu.

Odatv’de yayınlanan bir haberde Sabah gazetesi tamamen yalan ve iftiralarla hedef alındı.

Sabah gazetesi DAEŞ’i desteklemekle suçlanırken, Odatv “IŞİD’in Ortaköy’de yılbaşı gecesi yaptığı katliamın ardından hedefe IŞİD’i değil, IŞİD’e tepki gösteren muhalefeti koydu. Kemalistleri ve CHP’yi terör örgütü ilan eden ve terör örgütleriyle yanyana yazan gazete, iç savaşı meşrulaştıran dil kullandı.” ifadeleriyle işlediği suçu FETÖ’cü numaralarıyla inkar edip, iftiralarda bulundu.

MEDYAGÜNDEM’de yer alan ve pek çok sitede de alıntılanan analizi Odatvciler, “iç savaş provokasyonu” gibi yalanla etkisizleştirmeye çalıştı.

Uyarıyoruz; iç savaş ve kaos planını devreye soktular!

İç savaş ve kaos provokasyonunu deşifre eden ve Türkiye’yi uyaran, bu kanlı planda Odatv gibi tetikçilerin nasıl rol aldığını gözler önüne seren analizle suçüstü olan Soner Yalçın’ın sitesi, çareyi şu yalan ve kirli algı operasyonunda buldu:

odatv2

MEDYAGUNDEM

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

soner2

Tescilli yalancı Soner!

Kıvanç Tatlıtuğ kazandığı tazminat davasını bağışlamaya karar verdi Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, kendisi ve ailesi …

soner-y1

Yalancı Soner!

Takvim gazetesinde Erkan Tan’ın “Soner Yalçın yalancı” başlıklı yazısı şöyle… SONER Yalçın, çarşamba günü Sözcü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir