Anasayfa / GENEL / Şu FETÖ’cü alçağı asmayalım da besleyelim mi?
feto

Şu FETÖ’cü alçağı asmayalım da besleyelim mi?

Terör örgütü PKK’ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini Kuzey Irak’a götürerek PKK yöneticilerine veren FETÖ’nün “eğitim imamı” Cemal Bulut adliyeye sevk edildi.

Bursa merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda örgütün “eğitim imamı” olduğu iddiasıyla gözaltına alınan, terör örgütü PKK’ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini FETÖ’nün sözde “Kuzey Irak bölge imamı” T.B. ve “medya imamı” D.E. ile Kuzey Irak’a giderek PKK yöneticilerine verdikleri iddia edilen Cemal Bulut adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Cemal Bulut’un, emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen Bulut, adliyeye sevk edildi.

Cemal Bulut hakkında, terör örgütü PKK’ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini FETÖ’nün sözde “Kuzey Irak bölge imamı” T.B. ve “medya imamı” ile Kuzey Irak’a giderek PKK yöneticilerine verdikleri iddiasıyla ulusal basında haberlerin çıktığı tarihte, zanlının yurt dışında bulunduğu ve sözde “Kuzey Irak bölge imamı” T.B. ile irtibatlı olduğu tespit edildi.

Bulut’un Bursa, Gaziantep ve Diyarbakır illerindeki FETÖ/PDY’nin okullarında kurucu müdürlük yaptığı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen Kaynak Holdingde de insan kaynakları müdürü olarak görev yaptığı belirtildi.

EMNİYET VE MİT GÖREVLİLERİNİN LİSTESİNİ PKK’YA VERDİ
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, daha önce Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve bünyesinde 8 özel eğitim kurumu bulunan Yeşilırmak Kehkeşan Eğitim İşletmeleri AŞ’ye yönelik soruşturma çerçevesinde 7 ilde 47 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda, 27 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında İstanbul’da yakalanan Cemal Bulut’un FETÖ/PDY’nin “eğitim imamı” olduğu ve terör örgütü PKK’ya sızan emniyet ve MİT görevlilerinin listesini FETÖ’nün sözde “Kuzey Irak bölge imamı” T.B. ve “medya imamı” D.E. ile Kuzey Irak’a giderek PKK yöneticilerine verdikleri iddia edilmişti.

Konuyla ilgili daha önce de ulusal basında haberlerin çıktığı, Bulut’un ayrıca örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığı öğrenilmişti. Bulut’un dışında zanlılardan 3’ünün de ByLock kullandığı belirlenmişti.

Operasyonda zanlı A.K’ye ait evdeki aramada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından örgüt üyelerine bağlılığı ve itaatkar olmaları halinde kurtuluşa erecekleri mesajı veren ve alt bölümünde, “El yazıları muhterem hocamız M. Fetullah Gülen’e aittir.” ibaresi bulunan tablo bulunduğu kaydedilmişti. Evde ayrıca Fetullah Gülen tarafından itaatkar örgüt üyelerine hitaben verilen ve altında “Fetullah Gülen” ibaresi bulunan, “Neylesin” isimli 5 kıtadan oluşan şiir tablosu ele geçirilmişti.

Gözaltındaki zanlılardan 24’ü emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Bunlardan 17’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, 7’si de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bulut haricindeki 2 kişi ise emniyetten salıverilmişti.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir