Anasayfa / GENEL / Star yazarından “maklubeci solcular” bombası!
kekec

Star yazarından “maklubeci solcular” bombası!

Birgün gibi bir gazetenin paralel örgütün illegal tapelerinin yayınlandığı “tetikçi gazetesi” olmasına, bugün Türkiye’de “solcuyum” diyenlerin nasıl “maklubeci” olduklarına dair çarpıcı yazı Star’da Ahmet Kekeç’ten geldi. Birgün yazarı Ümit Alan’la yaşadığı polemik ortaya “maklubeci solcular” gerçeğini çıkardı.

İşte yazısı: 

ÜMİT ALAN SIRITIYOR

Soruyorum: “Solcu gazetenizde illegal yollarla elde edilmiş tapelerin ve ses kayıtlarının ne işi var?”

Ümit Alan sırıtıyor.

Soruyorum: “Paralel suç çetesiyle senkronize yayınlarınızı hangi sol değerlerle telif ediyorsunuz? Hangi ahlakla, hangi mesleki ilkeyle?”

Ümit Alan sırıtıyor.

Soruyorum: “Solcu gazeteniz, paralel yayın organlarının bile yayınlamaktan imtina ettiği ‘polis fezlekelerinden’ manşetler kotarıyor… Boş binaların resmini basıp, altına ‘İşte Türkiye’deki IŞİD karargâhı’ diye yazılar döşeniyor… Tevatürleri ‘somut bilgi’ diye yutturuyor… Suriye’de çekilmiş fotoğrafları, ‘İşte Antep… İşte Hatay… İşte Şanlıurfa… İşte Türkiye-IŞİD ortaklığının belgesi’ diye her gün namluya sürüyor. Bu nedir?”

Ümit alan sırıtıyor.

Soruyorum: “Solcu gazeteniz niçin hiçbir ahlak, hiçbir ilke, hiçbir değer gözetmiyor?”

Ümit Alan sırıtıyor.

Soruyorum: “Gazetecilik biz ‘pis sağcıların’ elinde rehin diyelim. Siz ne zaman ‘solcu’ olmayı deneyeceksiniz? Ne zaman gazeteciliğinizi paralel örgütün elinde rehin olmaktan kurtaracaksınız?”

Ümit Alan sırıtıyor.

Bir de esprili: “Ahmet Kekeç bugünkü yazısında paralel örgütün elinde rehin olduğumu iddia etmiş. Şu an maklube tepsisinden bildiriyorum, beni burdan çıkarın.”

TAPE GAZETECİLİĞİNİ YAŞATAN İLK VE TEK GAZETESİNİZ

Durumunuz espri kaldırmıyor maalesef.

Bir tür yeni zamanlar gazeteciliği olan “tape gazeteciliğini” yaşatan ilk ve tek gazetesiniz. Tape kırıntılarına bile tamah ediyorsunuz. Bence utanmanız gerekir…

Solcusunuz, demokrasiden ve barıştan yanasınız ama “barış ihtimali” uykularınızı kaçırıyor, özgürlüklerin iadesi canınızı sıkıyor, yasakların kaldırılması hafakanlar geçirtiyor.

Beyaz Türk mahallesinin tükettiği “yaşam biçimi muhalefeti”nde keramet vehmediyorsunuz. Bunu da “solculuk” sanıyorsunuz. “Öteki”nin özgürleştirilmesi ve  kamusallaştırılması en büyük  kâbusunuz.

MAKLUBECİ ÜMİT ALAN

Kamusal alanda dini görünürlüğe karşısınız (kamusal alanda dini görünürlüğü, “kafa kesme özgürlüğü” olarak tanımlıyorsunuz. Çok yaratıcı!) Başörtüsü yasağının kaldırılmasına karşısınız. Talep halinde okullara mescit odası açılmasına karşısınız. Doğu’ya karşısınız. Batı’ya karşısınız. “Kürtçe yasağının” kaldırılmasına karşısınız. Silahların bırakılmasına karşısınız. Çözüm sürecine karşısınız. 12 Eylül’e yargı yolunu açan anayasa değişikliğine karşısınız. “Kalkınmacılığa” karşısınız. Köprüye karşısınız. Havaalanına karşısınız. Enerji santrallerine karşısınız. Dersim hadisesinin kurcalanmasına karşısınız. Komşularla iyi ilişkiler kurulmasına karşısınız. Ermenistan açılımına karşısınız. Kuzey Irak’la ticari entegrasyona karşısınız. Sınır kapılarının mültecilere açılmasına karşısınız.

Siz busunuz…

Sırıtıp duracağına, bu “hal”i (bu patolojik durumu) anlamaya ve fehmetmeye çalış; “Gazetemizin lejandında ‘halkın gazetesi’ yazıyor ama halka ait bütün değer tercihleriyle kavgalıyız. Bu ne iştir?” diye sor.

HAMİŞ:

Halkın gazetesi BirGün, dün “tape yayıncılığına” ara verdi… “Gericiliği ülkenin her yanına saran” (ifade ve güzel Türkçe BirGün marifetidir) hükümete sardırdı… “Kafa kesme özgürlüğü ne zaman gelir inşallah?” diye şahane bir de manşet attı.

Başlıktaki iki hatayı “maklubeci” Ümit Alan bulsun…

KEKEÇ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

birgun2

Gladyo paçavrasından Türkiye nefreti!

Gladyonun sol tetikçisi Birgün isimli paçavra, Yunan Sahil Güvenlik’in Türk yük gemisine saldırmasını haberleştirirken bile …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

kemal-feto

Darbeyi başarsaydı FETÖ KK’yı Başbakan yapacaktı

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Kemal Bey’e gelen FETÖ kitapçığı!” başlıklı yazısı şöyle… Darbe başarılı olsaydı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir