Anasayfa / GENEL / Star yazarından Ak Partililer ve muhafazakarlara ağır hakaret!
karakas

Star yazarından Ak Partililer ve muhafazakarlara ağır hakaret!

Star Gazetesi yazarlarından Eser Karakaş, AK Parti’yi yerden yere vurduğu yetmezmiş gibi bir de AK Partililere hakaret etti. Daha evvel de Mehmet Altan Star’dan ayrılık sürecinin fitilini böylesi ucuz bir numarayla ateşlemiş, ekmek yediği yere pisleyerek çekip gitmişti. Paralel medyada da sık sık boy gösteren Karakaş anlaşılan Star’dan ayrılık sürecini bir ucuz kahramanlık gösterisine dönüştürmek için Mehmet Altan taktiğini izliyor.


Star Gazetesi’nin akedemisyen kökenli yazarı Prof.Dr. Eser Karakaş, sert muhalefeti ile bilinen ve her gün AK Parti hükümetine hakaret eden Birgün gazetesine verdiği röportajla büyük tepki topladı.

Star gazetesinde yazdığı yazılarda AK Parti hükümetini öven Karakaş, AK Parti’nin her icraatına koşulsuz itiraz eden Birgün’e verdiği röportajda ise farklı bir tavır sergiledi.

AK Parti’yi yerin dibine sokan ve Eser Karakaş, milletvekillerini aşağıladı, AK Partililere ağır ithamlarda bulundu.

AK PARTİ MUHAFAZAKAR DEĞİL FIRSATÇI

İşte Eser Karakaş’ın Birgün Gazetesi röportajında AK Parti için söyledikleri:

– “AK Parti muhafazakâr bir parti değildir. Oportünist (fırsatçı) bir partidir. Muhafazakârlık çok ciddi bir şeydir, Türkiye’de muhafazakâr yoktur. Muhafazakâr bazı değerlerin özünü korumaya çalışır. Türkiye’de korunacak en önemli şeylerden biri İstanbul’un siluetidir, dünya mimarlık tarihinin en iyi korunmuş siluetlerinden biridir.

APIŞ ARASI MUHAFAZAKARLARI

-AK Parti döneminde OnaltıDokuz kuleleri dikildi silueti mahfeden. Onu yapan adamı da tanıyorum, kendisine muhafazakâr diyor. Kıçımın muhafazakârı. Muhafazakârsan bunu yapamazsın. Bizde kendine muhafazakâr diyenler ancak apış arası muhafazakârıdır.

AK PARTİLİ KAÇ VEKİL KONUŞABİLİR?

-Tanpınar’ın kaç kitabını okudun mu diye sorsan cevap yok. Türkiye’de Tanpınar okumadan muhafazakâr olunur mu? Bir tarafımın muhafazakârıdır. 300 AKP’li vekilin kaçı çıkıp 5 dakika Tanpınar ile ilgili konuşabilir? İngiltere’de muhafazakârlar sana saatlerce Shakespeare anlatabilir. Muhafazakârlık bu demektir. Bu yüzden muhafazakâr değiller.”

GEZİ HOŞ BİR TEPKİYDİ

-Erdoğan’ın yaptığı büyük hatalar nedeniyle yaşam tarzı argümanı üzerinden bir patlama oldu. Kürtaj, üç çocuk, bilmem ne… İnsanlar yeter dedi. Fakat objektif olarak bir hukuk devleti talebinin ifadesi değildi o. Ben oraya katılanların bir kısmını da çok yakından tanıyorum, kendi üzerlerindeki baskıyı kustular. Bu da demokratik bir şey, hoş bir şey. Hiçbir itirazım yok yani.

AK PARTİ TÜRKİYE’Yİ CİHAT YAPILACA GAYRİMÜSLİM OLARAK GÖRÜYOR

-Erdoğan da Kazlıçeşme’ye topladığı kalabalığın daha güçlü olduğunu düşünüyor. Söyleminden rahatsız olan kesimin azınlıkta olduğunu düşünüyor. Şu anda AK Parti Türkiye’yi Dârülharp (cihat ile İslam toprağı yapılacak gayrimüslim toprak) olarak görüyor. “Çoğunluğu kontrol ediyorum, çoğunluğu azdırırım” diye düşünüyor.

MEDYAGUNDEM

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

altanlar2

Gençler hoca bozması 2 teröristten kurtuldu!

Üniversitelerden aralarında Prof. Dr. Eser Karakaş ve Ünlü gazeteci yazar Mehmet Altan’ın da bulunduğu bin …

altanlar1

FETÖ’cü polislerden Altan’a büyük kıyak

Fetullahçı Terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Altan’ın Selam Tevhid soruşturması kapsamında FETÖ’cü polisler tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir