Anasayfa / GENEL / Star TV’nin yarışmasında hatalı soru skandalı
büyük-risk

Star TV’nin yarışmasında hatalı soru skandalı

Yine hatalı sorular

Bilgi yarışmalarındaki ‘bilgi kirliliği’ olanca hızıyla devam ediyor. Hafta geçmiyor ki, bir bilgi yarışmasında hatalı soru ve yanıtlar yer almasın. Okurumuz Burçak Önder de yarışmalarda rastladığı tuhaflıkları sıralamış:

“Sevgili Yüksel Bey, merhaba. Birkaç gündür size yazmak istediğim bir konu var. Büyük Risk adlı yarışmanın sıkı takipçilerindenim ama özellikle tarih sorularında birçok kez yanlışlık yapıldığını fark ettim. (Sosyal bilgiler öğretmeni olduğum için daha çok ilgimi çekiyor) Örneğin; birkaç hafta önce Fatih Sultan Mehmet’in oğlunu sordular ve yarışmacının ‘Yavuz Sultan Selim’ cevabı doğru kabul edildi.

Halbuki Fatih’in tahta çıkan oğlu 2. Bayezid’dir ve Yavuz da onun oğludur. Geçen hafta da Atatürk’ün ünlü ‘Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ emrini hangi tarihte verdiği sorulmuştu ve yarışmacının ‘9 Eylül’ cevabı doğru kabul edilmişti.

Oysa ki Mustafa Kemal bu emri, 1 Eylül’de Afyon’da vermiştir. Bu tarz hatalar; bir izleyici olarak hem beni, hem öğrencilerimi rahatsız etti. Selçuk Yöntem’i severek izliyoruz ama umarım bir daha böyle hatalarla karşılaşmayız.”

YÜKSEL AYTUĞ/SABAH

Yazısının tamamı için TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

dizi

Kanal D ve Star TV’den kirli senaryo

Referandum yaklaşırken Kanal D ve Star TV’deki dizilerde bilinçaltı mesajlar dikkati çekiyor. Senaryo gereği seçimlerde …

reyting-survivor1

Star TV ekranını Survivor’a kilitledi!

MEDYAGÜNDEM- Star TV reytingte formülü buldu, ekranı tamamen Acun Ilıcalı’nın Survivor’ına tahsis etti. Muhteşem Yüzyıl …

aytug-showtv1

SABAH’ın TV yazarı ekrandaki o rezilliğe kayıtsız kalmadı

MEDYAGÜNDEM- Show TV’nin ucuz yollarla reyting toplamak için ekrana getirdiği “Ben Burdan Atlarım” isimli rezilliğe, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir