Anasayfa / ANALİZ / Sözcü’ye reklamı kesmediğin sürece sana hakkımızı helal etmiyoruz Murat Ülker!
ulker-sozcu2

Sözcü’ye reklamı kesmediğin sürece sana hakkımızı helal etmiyoruz Murat Ülker!

Başörtüsü düşmanı, paralel örgüt destekçisi Ali Atıf Bir’i görevden alıp, “hakkınızı helal edin, yanlış anlaşılma olmasın” diyen Murat Ülker’e Sözcü gazetesine reklam desteğini kesmediği sürece hakkımızı helal etmiyoruz.


MEDYAGUNDEM.COM- Yüzde 49.5 nelere kadir, bir kez daha gördük… Müslümanlar ayağa kalktı, öğrencileri ayaklandı, öğretim üyeleri istifa etti, oralı bile olmadı. Bir paralel örgüt gazetesi yazarını, başörtüsü düşmanı ve ”YÖK türbanla mücadelede sonuna kadar haklı. Türban üniversiteye girerse Türkiye şeriatla savaşı kaybeder” diye düşünen 28 Şubatçı bir kafayı Murat Ülker aldı İstanbul Şehir Üniversitesi’ne rektör yaptı.

İnat etti, tepkilere aldırış etmedi, Bir’i “yedirmem” inadından vazgeçmedi. Ta ki 1 Kasım sonuçlarına kadar.

Bugün sosyal medyadan “Müjde, Şehir Üniversitesi mütevelli heyet ve rektör seçimi yenileniyor. Ben de yanlış anlaşılmaktan kurtuluyorum. Haklarınızı helal ediniz. Ali Atıf Bir beyefendi vekaletten ayrılıyor. Asaleten kadim dostum Cengiz Kallek beyefendiyi atadım. Yanlış anlaşılma olmasın” ifadelerini kullanarak Bir’i görevden aldığını açıkladı.

ulkerbir

Herkes biiyor ki Ülker’in bu geri adımı da yüzde 49.5’un bereketi…

Ama Ülker hiç helallik istemesin. Çünkü Sözcü gazetesine reklamı kesene kadar hakkımızı helal etmiyoruz.

Bu ülkeye operasyon yapanlara desteğini çekmedikten sonra Ülker’le helalleşilmez.

Ali Atıf Bir’i verdim kurtuldum”la bitmez bu mesele…

Daha iki gün önce başörtülü hakime başında başörtüsü var diye saldıran bir gazete Sözcü… Bu gazeteye de Ülker reklam desteği veriyor, para yağdırıyor, bir anlamda finanse ediyor.

Bir kez daha altını çizelim, “yanlış anlaşılma olmasın” diyen Murat Ülker gayet doğru anlaşıldın, Sözcü’ye reklam desteğini kes, biz de sana hakkımızı helal edelim..

 

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir