Anasayfa / ANALİZ / Sözcü’ye FETÖ’cü darbeye yataklıktan hesap soracak kanıt!
sozcu1

Sözcü’ye FETÖ’cü darbeye yataklıktan hesap soracak kanıt!

Fetullahçı terör örgütünün 15 Temmuz 2016 gecesi kalkıştığı darbe ve işgalde Sözcü gazetesinin nasıl bire rol edindiğinin kanıtı yürütülen darbe soruşturmasıyla ortaya çıktı.

medyagundem.com

Darbe günü Sözcü gazetesinin internet sitesinde “Erdoğan’ı bulduk” denilerek Gökmen Ulu imzasıyla bir haber yayınlandı. Haberde Erdoğan’ın Marmaris’teki tatil yaptığı oteli deşifre ediliyordu. Belli ki darbeciler bu haberi de bir darbenin medya algı işleri için kullandı. Bu haber asla bir gazetecilik başarısı değildi. Dolayısıyla bu haber bile Sözcü’nün sahibi Burak Akbay ve bu haberi yapanların darbenin suç ortağı olarak yargılanmaları için ciddi bir delil olarak yeter.

Sözcü’nün sahibini darbeden tutuklatacak kanıtı açıklıyoruz!

Son kanıt da yürütülen darbe soruşturmasından çıktı. Erdoğan’ın kaldığı oteli fotoğraflayanlar tespit edildi. Darbe girişiminin bastırılmasında önemli rol oynayan, Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi’nde görevli Albay Üner’in, Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelin darbeciler tarafından 12-13 Temmuz’da fotoğraflandığını tespit ettiği ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü’ndeki olaylara ilişkin iddianamede, teşebbüsün bastırılmasında rol oynayan Albay İsmail Üner’in ismi dikkati çekti.

Tanık olarak verdiği ifadelerle darbecilerin kilit isimlerinin çözülmesine katkı sağlayan ve darbecilerin kendi aralarındaki konuşmalarında “Eskişehir’i ele geçirdiği” belirtilen Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi’nde görevli Albay İsmail Üner’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otel ve civarının 12-13 Temmuz 2016’da fotoğraflandığını tespit eden isim olduğu da ortaya çıktı.

Darbe girişimi gününden önce 13 Temmuz 2016’da keşif görevi amacıyla Akıncı Üssü’ndeki 142. Filo ile Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş’in komutanlığını yaptığı Hava Kuvvetleri İstihbarat Komutanlığı ile iş birliğiyle keşif görevi programı yapıldığını belirlediklerini anlatan Üner, şöyle devam etti:

Genelkurmay Başkanlığından onay alındığını, bu görevin İzmir’den Ege Denizine çıkışlı ve İzmir’den Ankara’ya dönüşlü olarak planlanmasına rağmen görev esnasında Tuğgeneral Recep Ünal ve Korgeneral Mehmet Şanver’in emirleriyle Meis Adası’nın doğusundaki Yunan adacığının fotoğraflarının çekilmesi emri verilmiştir. Pilotlar havada yakıt azlığı nedeniyle Dalaman’a inmeleri gerektiğini bildirmiş, görev sonu Dalaman meydanına iniş yapmışlardır. İki F-16 uçağının pilotlarının birinin Pilot Yüzbaşı Erdem Hekimhan olduğunu tespit ettik. Diğer pilotun ismini şu an bilemiyorum. Dalaman Havalimanından kalkışı takiben Cumhurbaşkanı’nın kaldığı otelin etrafında foto keşfini yaptıklarını hava resmi analizinden tespit ettik. Yine uçan bu pilotlarla ilgili suç duyurusunu Cumhuriyet Başsavcılığına ilettik. Suç duyurusundaki evrakın hazırlığını bizzat ben yaptım. Suç duyurusunu da Mehmet Şanver imzaladı.”

SÖZCÜ’YE O HABER VE FOTOĞRAFLARI SERVİS EDENLER DE BUNLAR MI?

Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelin fotoğraflarını çeken darbeci FETÖ’cü askerler belli ki Sözcü gazetesine de servis ettiler. Bu durumda o haberi yapan Gökmen Ulu ve Sözcü gazetesi FETÖ’cü darbe işbirlikçiliğinden yargılanmalı.

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

3 Yorumlar

  1. Bu devletin gücü yahudi kopekleriňe yetmez..adliyede bizim gibi garibanlari ağlatir.. yahudi oda tv sözcü gibi beslemelere dokunamaz …

    • sevgili Osmn

      Cok dogru bir tespit yazmisin bunu agactan dusenler anlar feto itlerini yanliz unuttun bu alcak serefsizler insanlarin hayatlarini mahvettiler yuvalari yiktilar bunlarin katli vaciptir

  2. sözcü internet sitesini takip etmiştim. fellik fellik erdoğan ı arıyordu. ve bulduk diye haber yapmıştı ve Denizden Yalı Fotoğrafı vardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir