Anasayfa / ANALİZ / Sözcü’nün Star’a saldırısının ardındaki “cemaat” şüphesi!
sozcu-zaman

Sözcü’nün Star’a saldırısının ardındaki “cemaat” şüphesi!

MEDYAGUNDEM.COM- Ne ilginçtir değil mi? Sözcü gazetesi birden bire, durduk yerde, Star gazetesini hedefe koyan bir kampanyaya başladı.

Ne ilginçtir ki, tam de cemaatin Ak Parti’ye açtığı savaşla aynı anda… Amaç Ak Parti’ye destek veren Star gazetesini yıpratmak, tehdit ve şantajla reklam pastasından pay almasını engellemek…

Peki Sözcü bugüne kadar hiç böyle toplara girmezdi de ne oldu?

Bir yerlerden işaret mi aldı?

O işaret yoksa cemaatten mi geldi?

Böyle düşünmek için elimizde çok ama çok önemli bir dayanak var.

24 Nisan 2010 tarihinde Fehmi Koru Yeni Şafak’taki kulis köşesinde eminiz bugünleri hiç ama  hiç hesap etmeden (belki de ederek) Sözcü ile ilgili büyük bir sırrı açıklamıştı. Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’ın cemaat evlerinden yetiştiğini ve Sözcü’nün bir “cemaat projesi” olduğunu şöyle yazmıştı:

“…Ayrılanlar Sözcü’ye mi gider? Herhalde… Cemaat’in aklına bir kez daha hayranlık duymama sebep olan bir proje ‘Sözcü’… Öğrenciliği Cemaat evlerinde geçmiş sahibi görünen delikanlıya buradan şapka çıkarıyorum. Bulundukları yerde ‘ileri giden’ yazarlar için bir sığınak gibi ‘Sözcü’ gazetesi; 150 bin civarında satışıyla para bile kazandırıyor olmalı. Muhalefetini de yakın kontrol altında tutacaksın, neme lâzım!”

Ne tesadüftür ki cemaat ile bir mesele olduğunda Sözcü topa giriyor, kritik zamanlarda farklı bir operasyonla cemaate “arkadan” destek veriyor.

İşte Star gazetesine karşı başlatılan bu kirli savaş akla o soruları getiriyor.

Sözcü yoksa cemaatin talimatıyla mı hareket ediyor?

Bu iddianın zaman zaman medyada gündeme geldiğini hatırlatalım.

Mesela Sözcü gazetesinin Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün bir dönem Samanyolu Haber’de program yaptığı, yakın akrabası Hamdullah Öztürk’ün Zaman yazarı ve cemaatin derin isimlerinden biri olduğu detayını aktaralım.

Sözcü’nün Star’a karşı başlattığı tehdit ve şantaj cemaatin Ak Parti’ye açtığı savaştan bağımsız düşünülemeyecek kadar derin bir tesadüf değildir!

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir