Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün sahibi gaspçı baba oğul mafya gibi çökmüşler!
akbaylar

Sözcü’nün sahibi gaspçı baba oğul mafya gibi çökmüşler!

Doğru adam Mevlüt Yüksel, Gölge Adam Ertuğrul Akbay’ın bir foyasını daha ortaya çıkardı. Sözcü’nün sahibi Akbay’ın halktan uzak kalabilmek için Boğaz’daki 50 milyon liralık şatosuna çıkan bütün yolları kapattığı tespit edildi. Eve giden yol demir parmaklıklarla kapatılırken, bu yola çıkan 150 yıllık Öksüzçocuk Sokağı da yıkıldı. Yerine kafes yapıldı.


Halka dürüstlük dersi verirken kendileri, başkasının tapulu arazisini gasp ederek lüks araçlarına kaçak garaj yapan Sözcü Gazetesi’nin sahipleri Ertuğrul ve Burak Akbay’ın yeni skandalını Mevlüt Yüksel ortaya çıkardı. Yüksel belediye ekiplerinin tutanakla tespit ettiği ve yıkılması için Akbaylar’a son uyarıyı yaptığı garajı görüntülemek için Akbay ailesine ait Kuruçeşme sırtlarındaki Boğaz manzaralı 50 milyon liralık malikaneye giderken yeni bir gerçekle karşılaştı. Adeta arazi mafyacılığı yaparak başkalarının tapulu arazisini gasp eden ailenin, halktan tamamen uzaklaşmak için evlerine giden bütün yolları kapattırdığı ortaya çıktı.

takvim

MAKSAT; HALKTAN KİMSE GEZİNMESİN

Mevlüt Yüksel, görenlerin dudağını uçuklatan 50 milyon liralık malikanenin kaçak garajını görüntülemek için Akbaylar’ın şatosuna giderken normalde ormanlık arazinin içine doğru gitmesi gereken Orman Sokak’ın demir parmaklıklarla son bulduğunu fark etti. TAKVİM’in yaptığı araştırmaya göre halkın gazetesini çıkardıklarını söyleyen Akbaylar, halktan uzaklaşmak için evlerine giden yolu kapattı, üzerine demir parmaklıklı kapı dikti ve kapıya güvenlik yerleştirdi. Üstelik Orman Sokak’a çıkan yollar bile insanlar gelip de Akbaylar’ı rahatsız etmesin diye kapatıldı. 150 yıllık tarihi Öksüzçocuk Sokağı ve sokak üzerindeki çeşme tamamen yok edildi. Geçmişte Gölge Adam takma adıyla iş adamlarına ve politikacılara aba altından sopa göstererek işlerini hallettiği iddia edilen Ertuğrul Akbay, yine bu sayede Öksüzçocuk Sokağı’nın Orman Sokağı ile birleşen bölümünü ortadan kaldırdı.

Tarihi sokağı tamamen yok eden Akbaylar, bunun kanuni olması için, sokağın kullanıma açık olması gerektiğinden yok ettirdikleri kısma dört bir tarafı demir kafesle çevrili bir merdiven inşa ettirdi. Böylelikle ormanlık alana giden tüm yolların kapanması üzerine zaten tüm işlevini yitiren sokak tamamen kullanılmaz hale getirildi.

TARİHİ ÇEŞMEYİ DE YOK ETTİLER

Mahalle sakinleri ise “Buraya gelip yolları kapattılar. Çocukken oynadığımız Öksüzçocuk Sokağı’nı tamamen yok ettiler. Bir de oraya hakaret eder gibi kafes yaptırdılar. Sokak üzerinde tarihi çeşme vardı. Onu da yıktılar. Bu insanlar ‘Biz ne istersek yaparız’ havasında paralarıyla ve şantaj yoluyla her istediklerini yapıyorlar. Korkumuzdan laf edemiyoruz. Ama bu insanlar halkın yanındaymış gibi görünüp onların hakkını gasp ediyor” dedi.

ŞATOYA GİDEN YOL

sato

İŞTE KAÇAK GARAJ

garaj

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir