Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün sahibi dalavereyle yine suçüstü yakalandı
sozcu-garaj4

Sözcü’nün sahibi dalavereyle yine suçüstü yakalandı

Ertuğrul Akbay, başkasının tapulu arazisini gasp ederek yaptığı garajı yıktığını iddia etti. Garajın tentesini söküp belediyeye “Yıktım” dedi. Üç duvar örerek çöktüğü arsayı ise saklayamadı. Belediye bu oyuna kandı ama TAKVİM ucuz numarayı yemedi. Şimdi bir kez daha hem belediyeye hem Akbaylar’a çağrı yapıyoruz: Yasal süre doldu, o duvarları derhal yıkın!


TAKVİM, Sözcü’nün sahipleri Ertuğrul ve Burak Akbay’ın Boğaz’daki 50 milyon TL’lik malikanesinin garajının kaçak olduğunu ortaya çıkardı. Komşusunun tapulu arazisine çökerek garaj yapan Akbaylar, bu haber üzerine yıkıldı. Belediye ekipleri TAKVİM’in haberleri üzerine harekete geçti, Önce Akbaylar’ın kaçak garajı tespit edildi, ardından da görevliler şatoya giderek Ertuğrul Akbay’a kaçak garajın yıkılması için resmi tebligatı sundu. 76 yaşındaki gazete patronu belgeyi elden alırken ekiplere, “Tamam ben yıkacağım” sözünü verdi. 8 Mayıs’ta tebligatın teslimi ile Akbay’ın 15 günlük yasal süresi başladı.

AKLISIRA KURNAZLIK YAPIYOR

Gölge Adam milyonlarca liralık şatosunun arazisine iş makinelerini sokmamak için garajı kendisi yıkma kararı aldı. Kaçak olarak üç duvar arasına tente çekilerek oluşturulan garajın üstündeki tenteler söküldü. Ertuğrul Akbay, sadece tentesini söktüğü kaçak garajının resmini belediyeye gönderirken, belediye görevlileri de bu resmi “Kaçak yapı yıkıldı” diye basına dağıttı. Ancak hak gaspının baştan beri takipçisi olan TAKVİM bu oyunu yemedi. Akbaylar’ın yolladığı resimlerde garajın sadece üstünü örten tentelerin söküldüğü anlaşılırken, başkasının tapulu arazisine tecavüz edilerek zorla gasp edilen arsanın ve ağaçlar kesilerek örülen üç kaçak duvarın yerinde durduğu görülüyordu. Akbaylar yaptıkları ucuz oyunla belediyeyi kandırdı ama TAKVİM’i kandıramadı. Tapulu arsası gasp edilen vatandaş da arazilerine giren üç duvarın yıkılması gerektiğini belirtti. TAKVİM şimdi son kez daha hem Akbaylar’a hem de Akbaylar’ın ucuz bir numarayla kandırdığı belediyeye sesleniyor: Yasal süre doldu. Görevinizi yapın. O kaçak duvarları derhal yıkın!

KAÇAK GARAJIN ÇATISI VARDI

sozcu-garaj1

UYANIK AKBAY ÇATIYI KALDIRDI

sozcu-garaj2

sozcu-garaj3

SIRADA KAÇAK KAPI VAR

TAKVİM kaçak garaj sürecinin takipçisi olurken malikaneye giden Orman Sokağı’nın Akbay ailesi tarafından demir kapıyla kapatılmasını da unutmadı. Ormana çıkan yolu da gasp eden Akbaylar, yolunn vatandaşlar tarafından kullanılmasını da engelledi. TAKVİM, kaçak kapının da takipçisi olmaya devam ediyor.

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir