Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün sahibi Akbay babasını sattı!
akbay2

Sözcü’nün sahibi Akbay babasını sattı!

Gölge Adam’a bir darbe de oğlu Burak’tan geldi. Akbayların kaçak garajı ailenin başına bela olurken Ertuğrul Akbay garajını kaybetmemek için türlü türlü sahtekarlıklar yaptı. TAKVİM bu oyunları deşifre ederken oğul Burak Akbay ise “Benim o evle de garajla da alakam yok” diyerek suçu babasına attı.


Gölge oğlan Ertuğrul Akbay yıllarca ‘Gölge Adam’ takma adıyla gazetecilik yaptı. Ünlü işadamları ve politikacılar hakkında asılsız haberler yaparak adeta aba altından sopa gösterdi. Daha sonra da Boğaz’ın en güzel yerinde 50 milyon liralık malikaneye taşındı, ardından da oğlu Burak Akbay’ı Sözcü’nün başına getirerek ‘Gölge Gazete Patronu’ oldu. Gazetesi Sözcü’de iftira ve yalan haberlerle kendisiyle uyuşmayan her kitleye saldıran Akbaylar’ın foyasını ise TAKVİM ortaya çıkardı. Başkasının tapulu arazisine çökerek kaçak garaj yapan ailenin bu yolsuzluğu ortaya çıkınca belediye ekipleri harekete geçti. Akbaylar kendilerine verilen sürenin dolduğu gün garajın tentesini sökerek “Yıktık” dedi. Ama TAKVİM bu oyunu yutmadı, gasp edilen araziyi çevreleyen duvarların yıkılması gerektiğini yazdı. Belediye tekrar harekete geçti ve duvarların yıkılması gerektiğini aileye bildirdi.

MAHKEMEDEN TOKAT

Bu sırada skandalla baştan beri uğraşan Ertuğrul Akbay üst üste sahtekarlıklar yaparak garajına sahip çıkmaya çalışırken, TAKVİM’in ardından bir darbe de oğlu Burak’tan geldi. Burak Akbay mahkemeye giderek TAKVİM’in yaptığı haberlerde şahsının ve gazetesi Sözcü’nün imajının zarar gördüğünü iddia ederek mahkemeye gitti ve bahsi geçen malikanede oturmadığını, garajla ilgisinin olmadığını belirtip haberlerimiz hakkında ihtiyati tedbir kararı istedi. Kaçak garajı babasının yaptırdığını itiraf eden Burak Akbay, öz babasını satarken; mahkeme ise bu talebi reddederek Burak’a tokat gibi bir cevap verdi.

DUVARLAR YIKILDI

Oğlu Burak tarafından satılan Ertuğrul Akbay ise yeni bir düzenbazlık yaparak bir kez daha garajını korumak istedi. TAKVİM’in “Yemezler Tatlım” haberi üzerine açtığı garajın etrafını çev iren kaçak duvarları yıkmak yerine duvar üzerindeki demir bariyerleri yıkan Akbay, aracını ise bu alana park etmeye devam etti. Üstelik resim alınmasını önlemek için de duvar yerine tel örgüyle çevirdiği kaçak arazisini dallarla kamufle etmeye çalıştı. Ancak Ertuğrul Akbay’ın bu oyunu yarım kaldı. Dün 4 minibüs dolusu zabıta Akbaylar’ın şatosunun bulunduğu yere gitti. İşgal edilen alandaki kaçak garaj duvarları için dozer götürüldü. Duvarlar dozer tarafından yerle bir edildi. Bu sırada Ertuğrul Akbay, Murat Çelikel adlı arkadaşıyla birlikte gasp ettiği garaja gitti. Garajın duvarlarının yıkılmasını canlı canlı izledi.

BABASINI SATTI! İŞTE BELGESİ

akbay3

(MEVLÜT YÜKSEL-TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir