Anasayfa / KULİS / Sözcü’nün patronu kendini kurtarmak için yayın yönetmenini harcamaya mı hazırlanıyor?
akbay-ope

Sözcü’nün patronu kendini kurtarmak için yayın yönetmenini harcamaya mı hazırlanıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a alçakça küfür edip, ölümle tehditte bulunan Sözcü’nün sahibi Burak Akbay, hakkında açılan soruşturmayla daha da panik olup, yırtmak için gazetesinin yayın yönetmenini harcamaya mı hazırlanıyor?


MEDYAGUNDEM.COM- Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2016 günü manşetinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a alçakça küfredip, bir de ölümle tehdit ettiği bulmaca sonrası, gazetenin sahibi Burak Akbay korkudan nasıl sıyıracağının derdine düştü.

Sözcü’den yapılan açıklamada “Öl Recep” ifadesinin sehven yer aldığı yalanına sığınıldı. Akbay’ın korkusu açıklamadaki Bahsi geçen bulmacayla hiçbir ilgisi olmadığı halde SÖZCÜ’nün imtiyaz sahibi Burak Akbay’a da hayasızca saldırılıyor.” ifadesinde net biçimde kendini belli etti. Akbay kamuoyuna bu ifadeyle “Benim suçum yok gazetenin yayın yönetmeni suçlu” mesajı da vermiş oldu.

MEDYAGÜNDEM’e Sözcü cephesinden gelen kulislere göre Burak Akbay, Sözcü’nün genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz’ın ipini çekmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı’na hakaret, tehdit, suç işlemeye tahrik ve Cumhurbaşkanı’na fiili saldırıya azmettirme suçlarından haklarında soruşturma başlatılan Sözcü gazetesi sorumluları arasında Burak Akbay da yer alıyor. Akbay’ın kendini kurtarmak için yayın yönetmeni Metin Yılmaz’ı harcayacağı iddia ediliyor.

FETÖ’nün sözcülüğünü de yaptığı bilinen Sözcü’de FETÖ medyasından isimler de çalışıyor. Bunların başında da gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz geliyor. Daha önce Ilıcakların Tercüman gazetesinde çalışan Metin Yılmaz, Tercüman’ı FETÖ’nün kaçak finansörü Akın İpek satın alınca onunla beraber yoluna devam etmişti. Sözcü’ye Akın İpek’in gazetesinden transfer edilmişti.
Sözcü’de bir de Soner Yalçın, Oray Eğin gibi FETÖ karşıtı bir damar yer alıyor. Şimdi o “damar”, Sözcü’nün patronu bulmaca alçaklığından kurtarmak için bir operasyona hazırlanıyor. Gazetenin yayın yönetmeni Metin Yılmaz’ın “kripto FETÖ’cü” olduğu, patronunu zor durumda bırakmak için alçak bulmacayı hazırladığı, tüm Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret manşetlerini onun attığı algı operasyonuyla Burak Akbay’ı hesap vermekten kurtarmaya soyundukları iddia ediliyor.

MEDYAGUNDEM

tuncay

FETÖ’den flaş disk şantajıyla mı milyonları indirdin Tuncay Özkan?

CHP’li Tuncay Özkan, TSK’daki FETÖ’cüler listesinin yer aldığı flaş diski 10 yıl önce FETÖ’ye karşı …

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir