Anasayfa / GENEL / Sözcü ve Zaman işbirliğiyle yine “seçimde hile” zırvalığı!
enis

Sözcü ve Zaman işbirliğiyle yine “seçimde hile” zırvalığı!

Son 14 yılda girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti’nin başarısını hileye bağlayanlar şimdiden aynı yola başvurmaya başladı.


Sözcü Gazetesi Yazarı ve Hürriyet’in eski genel yayın yönetmeni Enis Berberoğlu seçim hileleri ddiasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı. Zaman gazetesi ise bu yazıyı ‘Berberoğlu seçimlerde nasıl bir strateji izlendiğini ve ne tür hileler yapıldığını ortaya koydu’ şeklinde internet sitesinde yer verdi.

zaman-hile

Berberoğlu, iddiasına göre,7 Haziran Genel seçimlerinde Hükümet hile yapacak.
İşte Enis Berberoğlu’nun Zaman gazetesinde de olduğu gibi yayınladığı yazısı:

Ortada sandık, ama saymaktan usanmadık
Tekerleme ile girdim, ama niyetim ciddi.
Lafım, kitabın tam ortasından. Eğer 8 Haziran sabahı, yine “ertesi gün” travması yaşamak istemiyorsanız, 7 Haziran gecesi, seçim sandığının başında bıkmadan bekleyin. oyları usanana kadar sayın, saydırın, emin olun.
* * *
Daha üç ay var demeyin… Elin oğlu çalıntı atla, Üsküdar’a vardı bile. Neler mi yaptılar, sayalım hemen.
* * *
Malum sandıklar okulda kuruluyor. Okulun hâkimi, kralı müdürüdür. AKP İlçe teşkilatları, müdürlerle temasta. Zaten önce solcu, sonra Kürtçü, yetmedi bir de paralel bahanesiyle, bütün müdürleri değiştirdiler. Şimdi sıra parti emrine almaya geldi. Mesela başkentin ilçelerinde, müdürler yemekli toplantıya çağrılıyor. Görünürde Milli Eğitim toplantısı, ama her masada bir AKP’li oturuyor. Müdürle tanışılıyor, sohbet, muhabbet, seçim günü için halvet… Bir siyasetçi ile bürokrat, (hem de seçimde görev alacak olanı) aynı masada oturamaz, ayıptır, günahtır, yasaktır. Dinleyen var mı? Yok!
* * *
Yetmedi dahası da var. Seçimde görevli öğretmen, nasıl seçilir bilir misiniz? Okullara yazı yollanır, gönüllü isimler istenir. Ya da eskiden istenirdi… Bu seçimde okullara, seçimde görevli öğretmen listesi yollanacak. İsimleri AKP’li sendika bulacak.
* * *
Okul, öğretmen tamam. Ya il, ilçe seçim kurulları? Siz yargıdaki son atamaları, HSYK’da yeni düzeni boşuna mı sandınız? Kurul başkanları da. İşleri yürüten katipler de çoktan seçildi, göreve hazırlar.
* * *
Sevdikleri lisanla anlatayım. Akıllarınca kumpası kurdular. 7 Haziran seçim günü, siz kime oy atarsanız atın, sandıktan başka sonuç çıkacak. Adına da milli irade denilecek.
Yemezler…
Sandığa uzanan o kirli eller bu kez kırılacak. Gerçek seçim sonuçları tokat gibi yüzlerinde patlayacak.

MEDYAGUNDEM

enis

Kızı da vatan haini babasının izinde

CHP’li Enis Berberoğlu, MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili dava kapsamında tutuklanmıştı. Casusluğu tescillenen Berberoğlu’nun kızı Dilara …

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir