Anasayfa / GENEL / Sözcü ile FETÖ’nün bir bağlantısı daha!
sozcu-lo

Sözcü ile FETÖ’nün bir bağlantısı daha!

FETÖ ile Sözcü gazetesinin bir bağlantısı daha ortaya çıktı. FETÖ’nün yeni gazetesini Sözcü matbaası basıyor…


Zaman gazetesine kayyım atanması sonrasında FETÖ, gazetenin eski yazarlarını Yeni Hayat gazetesinde bir araya getirmişti. Genel Yayın Yönetmenliğini Veysel Ayhan, Yazı İşleri Müdürlüğünü Turhan Bozkurt ve Mehmet Özdemir’in üstlendiği gazetenin yazar kadrosunda ise Ahmet Turan Alkan, Ahmet Kurucan, Süleyman Sargın, Abdullah Aymaz, Can Bahadır Yüce, Ali Ünal ve Hakan Şükür gibi isimler yer almıştı.

Bağlantıya bakın; FETÖ’nün korsan gazetesini Sözcü basıyor!

20 Nisan Çarşamba günü okurla buluşan gazetenin dikkat çeken yanı ise gazetenin basıldığı yer.

FETÖ’nün yeni gazetesi basım yerini künyesinde İstanbul ve İzmir’de Çağdaş Yayıncılık A.Ş. olarak gösteriliyor. Ankara ve Adana’da ise gazete Estetik Yayıncılık A.Ş. tesislerinde basılıyor.

İŞTE YENİ HAYAT GAZETESİNİN KÜNYESİ

yhayat

Belki okuyanları şaşırtacak ama İstanbul ve İzmir’de de Ankara ve Adana’da Yeni Hayat gazetesini basan matbaalar Sözcü gazetesinin matbaası.

Sözcü gazetesi de grubun diğer gazeteleri Korkusuz da Çağdaş Yayıncılık A.Ş. ve Estetik A.Ş. tesislerinde basılıyor.

sozcu-kunye

SAHİBİ SÖZCÜ’NÜN SAHİBİ BURAK AKBAY

Sözcü grubunun AMK isimli bir spor gazetesi çıkardığı 2012 yılında “Çağdaş Yayıncılık” isimli şirketin sahibinin İstanbul Ticaret Odası kayıtlarna göre Sözcü’nün de sahibi olan Burak Akbay olduğu ortaya çıkmıştı.

Akbay’ın ayrıca sahibi olduğu şirketler arasında İlbas İleri Basın ve Yayın Endüstrisi A.Ş., Çağdaş Yayıncılık ve Ticaret A.Ş., Estetık Yayıncılık A.Ş., Estetik Havacılık ve Hava Taşımacılığı A.Ş., Estetik Itriyat ve Ticaret LTD. ŞTİ., Planet Sistem Dişli Kutuları ve Redüktör Ticaret LTD. ŞTİ. gibi şirketler de var.

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir