Anasayfa / GENEL / Sonun Şerif Hüseyin gibi olacak Selo!
selo-serif

Sonun Şerif Hüseyin gibi olacak Selo!

PKK terörünü kınamayıp Batı ülkelerinde barış güvercini edasıyla gezinen Demirtaş’ın Rusya ile ittifaka girmesinin ardından özyönetim kararıyla devlete meydan okumasına akademisyenlerden uyarı geldi.


Terör örgütü PKK’nın hain saldırılarını kınamak yerine, ucuz siyaset anlayışını benimseyen, batı ülkelerinde barış güvercini edasıyla gezinen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Rusya’yla ittifaka girmesinin ardından özyönetim kararıyla devlete meydan okumasına akademisyenlerden dikkat çekici bir uyarı geldi. Demirtaş’ın sonunun Şerif Hüseyin gibi olabileceğini vurgulayan akademisyenler, “Şerif Hüseyin de İngiltere ile anlaşmıştı ama Arabistan ona yar olmadı” ifadelerini kullandı.

EMPERYALİSTLERİN PROJESİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Türkiye’ye karşı uluslararası ittifak arayışında olan ve bu kapsamda son olarak Rusya’ya giden Selahattin Demirtaş’a dikkat çekici bir benzetmede bulunarak, “Demirtaş’ın Rusya ziyareti kendisinin ifade ettiği gibi ikili ilişkiler tesis etmek ve Moskova’da ofis açmak gibi bir gaye taşımıyor” dedi. Prof. Dr. Sofuoğlu, Türkiye’ye yönelik geliştirilen siyasetlerin emperyalistler tarafından çizildiğini belirterek “Demirtaş’ın Rusya’da, Amerika’da, Almanya’da aradığı merhameti, birliktelik ve çözümü Türkiye’de araması gerek” dedi.

OSMANLI DA AYNISINI YAŞADI

Prof. Dr. Sofuoğlu, şunları kaydetti:

Türkiye’nin Demirtaş karşısında yaşadığı durum ilk kez yaşanan bir hadise değildir. Benzer bir durumla Osmanlı İmparatorluğu yıkılışı esnasında yaşanmıştır. Mekke Şerifi olan Hüseyin b. Ali, İttihat ve Terakki politikalarını bahane ederek Arabistanlı Lawrence ile birlikte Osmanlı’ya karşı ayaklanmıştı. İsyan sürecinde İngilizlerle iyi ilişki kuran Şerif Hüseyin’e İngilizler, Hicaz’ın yanısıra bugünkü Suriye’yi de kapsayan Büyük Arabistan krallığını vaat etti. Ancak İngilizler sözünde durmadı, Arabistan ne ona ne de çocuklarına yar oldu. Çocukları suikast sonucu öldürüldü.”

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir