Anasayfa / GENEL / Soner Yalçın’a gözaltı operasyonundan da Gülen örgütü çıktı!
soner3

Soner Yalçın’a gözaltı operasyonundan da Gülen örgütü çıktı!

Odatv İmtiyaz Sahibi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın’ın bu sabah Denizli’de gözaltına alınmasına neden olan olan şikayeti Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan’ın yaptığı ortaya çıktı. Soner Yalçın verdiği ifadede şikayete konu olan yazıyı kendisi yazmasa da içeriğine aynen sahip çıktı.

Arslan Odatv’de çıkan “Cemaatin Yalancısı Doymak Bilmiyor” başlıklı yazıyla ilgili olarak tazminat ve ceza davası açtı. Ergenekon davasında telefonuna 139 numara polisler tarafından yüklenen Teğmen Mehmet Ali Çelebi’yle ilgili Arslan’ın iddialarına yanıt içeren habere Arslan’ın açtığı tazminat davası reddedildi. Ancak Arslan’ın açtığı ceza davasıyla ilgili olarak soruşturma açıldı. Yakalama kararında ev adresi ve Odatv ofisinin adresi yer alan, yılllardır aynı evde oturan ve 20 yıldır aynı telefonu kullanan Soner Yalçın nasıl oluyorsa bulunamadı ve 17 Ekim günü Yalçın hakkında yakalama kararı çıktı. 9 gün boyunca İstanbul’da ve yaptığı yolculuklarda da yakalanamayan(!) Soner Yalçın, Denizli’de verdiği konferansın ardından sabah saat 5’te otelinde polis tarafından gözaltına alındı.

MAHKEME SAVUNMASINDA NE DEDİ

Soner Yalçın bugün çıkarıldığı mahkeme savunmasında şunları söyledi: “Adem Yavuz Arslan Cemaatin propaganda biriminde görevli bir müriddir. Gazeteci değildir. olsa olsa kendisine sözde gazeteci denebilir. İnsanların hayatını karartan bir organizasyonun üyesidir. Mahkemeniz huzurunda bunları tekraren beyan ediyor altına imza atıyorum.”

BU KAVGA BİZİM KAVGAMIZ DEĞİL

Soner Yalçın mahkeme çıkışı serbest kaldıktan sonra şunları söyledi:

“Bu bana yapılan bir cemaat operasyonudur. Cemaat bu operasyonla ‘ben de varım’ mesajı vermıştir. Bu Hükümetle Cemaat arasında fillerin tepişmesidir. Bu kavga bizim kavgamız değildir. Ben özgürce gazetecilik yapmaya devam edeceğim.”

ODATV İHBARCISI DA ARSLAN

Meselenin daha ilginç bir yanı var. Odatv operasyonunu başlatan ihbarlar da 5 gazeteci tarafından yapılmıştı. Bu gazetecilerden biri de Adem Yavuz Arslan’dı. Arslan’ın televizyonlarda yaptığı konuşmaları ihbar kabul eden polisler Odatv davası sanıkları hakkında takip kararı almıştı.

WASHINGTON’A KAÇTI

Bir ayrıntı daha… Cemaat operasyonu başlayınca başına geleceklerden korkan Arslan soluğu Washington’da aldı. Bugün gazetesinin Washington temsilcisi oldu. Kısacası gözaltına alınmaktan, korktuğu için ülkeyi terk eden Arslan Odatv’deki 22 ay tutukluluğundan sonra Soner Yalçın’ı gözaltına aldıran isim çıktı.

(ODATV)

 

MEDYAGUNDEM

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

soner2

Tescilli yalancı Soner!

Kıvanç Tatlıtuğ kazandığı tazminat davasını bağışlamaya karar verdi Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, kendisi ve ailesi …

soner-y1

Yalancı Soner!

Takvim gazetesinde Erkan Tan’ın “Soner Yalçın yalancı” başlıklı yazısı şöyle… SONER Yalçın, çarşamba günü Sözcü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir