Anasayfa / GENEL / Soner Yalçın kaçak villasına yerleşti!
soner-villa3

Soner Yalçın kaçak villasına yerleşti!

Çeşme’de tarım arazisine kaçak villa yaptıran gazeteci Soner Yalçın, ne kanunları ne de inşaatı mühürleyen Çeşme Belediyesi’ni tanımayarak inşaatı tamamladı. İnşaatı mühürleten Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın bu kez nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.


Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın, Çeşme’de imara kapalı tarım arazisinde yaptırdığı kaçak lüks villayı, mühür ve ceza dinlemeden tamamladı. Çeşme Belediyesi’nin mühürünü kırıp, 46 bin lira ceza kestiği Soner Yalçın, 5 bin 648 metrekarelik araziye yaptığı kaçak villada oturmaya başladı. İlk kez 5 Mart 2015’te Yeni Asır’ın ortaya çıkardığı ve “Soner Yoldaş bu villa kaç oda” başlıklı haberin ardından 9 ay içinde değişen hiçbir şey olmadı. Çeşme Belediyesi kaçak villa inşaatını 30 Nisan’da mühürledi. Ancak Soner Yalçın, mühürü kırıp inşaata devam etti. Aradan geçen sürede inşaat tamamlandı. İçerisine eşyalar yerleştirildi, perdeleri bile takıldı.

soner-villa4

Malikane gibi

Yasaya göre tarım arazisine “tarım” amacı dışında herhangi bir bina inşa edilememesine karşın malikaneyi andıran villanın bahçesine iki adet kulübe de inşa edildi. Villanın bahçe ve çevre düzenlemeleri de tamamlanırken; elektriğin direkten, su ihtiyacının ise artezyen kuyudan karşılandığı görüldü. Sözcü yazarına aylardır ses çıkarmayan CHP’li Çeşme ve Büyükşehir Belediyeleri’nin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.

soner-villa5

Suç duyurusu yapılmış

İlk denetimde kaçak olduğu ortaya çıkan ve para cezası uygulanan villa için aynı zamanda yıkım kararı da verildi. Ancak bugüne kadar yıkım kararının uygulanmadığı da villanın tamamlanmasıyla ortaya çıktı. Çeşme Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün, 2011 yılında ODA TV davasından 22 ay tutuklu olarak hapis yatan Soner Yalçın hakkında mühür fekki ve İmar Kanunu’na Muhalefet suçlamasıyla da suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

soner-enis1

CHP’li Berberoğlu yeniden gündeme taşıdı

Kaçak villa skandalında ikinci perde, Soner Yalçın’ın Sözcü’deki köşesinde Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasını yorumlarken o tarihteki Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nu Paralel Yapı’ya biat etmekle suçlamasıyla açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Soner Yalçın’ın Oda TV davasında cezaevinde olduğu dönemi işaret ederek “Sen içerde de boş durmamışsın. Hapisteyken Çeşme’de kaçak villa inşaatına başlamışsın” dedi.

(TOLGA TEKİN/YENİ ASIR)

MEDYAGUNDEM

enis

Kızı da vatan haini babasının izinde

CHP’li Enis Berberoğlu, MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili dava kapsamında tutuklanmıştı. Casusluğu tescillenen Berberoğlu’nun kızı Dilara …

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir