Anasayfa / GENEL / Şok olacağınız görüntüler; Gülen örgütü bunu da yaptı!
gulen-nikah

Şok olacağınız görüntüler; Gülen örgütü bunu da yaptı!

Din çatısı altında büyüyen ve tüm kurumlara sızan paralel yapının yürüttüğü “dinler arası diyaloğun” İslamiyet’i nasıl erozyona uğrattığı, bugün bakıldığında daha net anlaşılıyor. “Dinler arası diyalog” buluşmaları adı altında 2000 yılında Mardin’de kurulan sırat köprüsü mizanseni ve Hristiyan erkekle Müslüman bir kadının nikahı bunu destekler nitelikte.

Devlette paralel yapılanmaya giden gülen hareketinin dinler arası diyalog çalışmalarının da benzer bir işlev gördüğü ortaya çıktı. Yakın tarihe bakınca, Fethullen Gülen’e yakın STK’ların birçok faaliyetinin, İslam referansıyla İslam’a zarar verdiği görülüyor.

Fethullah Gülen’in diyalog buluşmaları, eskiden beri tartışılıyor. Paralel yapılanmanın deşifre olduğu ve yurt dışı bağlantılarının da anlaşıldığı şu günlerde bu çalışmalar daha net anlaşılıyor.

Diyalog buluşmalarında Fethullah Gülen’in, diğer dini temsilcilere yönelik iltifatları ve karşılığını aynen alması akıllardaki yerini koruyor.

Bütün bu samimiyetin üzerine Papa’nın Türkiye ile ilgili sözleri hatırlanınca, resim daha da netleşiyor.

Gülen cemaatinin yürüttüğü dinler arası çalışmalarının gerçek amacının ne olduğuna dair çarpıcı örneklerden biri de 2000 senesinde yaşandı. Nisan ayında Şanlıurfa’da ‘dinler arası diyalog’ adı altında bir sempozyum düzenlendi. Sempozyuma katılanlardan Hristiyan Lester Kurtz ile Müslüman Meryem Kurtz’a haham, papaz ve müftünün huzurunda nikah kıyıldı. Dahası, Lester Kurtz, hem Hristiyan hem de Müslüman olduğunu ilan etti. Ve bu olay 14 Nisan 2000 tarihli Zaman gazetesine “diyalogdan düğüne” manşetiyle taşındı.

Gülen cemaatinin yayın organları ve kalemleri olayı devrim olarak nitelese de esasında bu İslam’ın esaslarına aykırıydı. Zira İslam dinine göre Müslüman bir kadın, gayrimüslim biriyle evlenemezdi. Kur’an-ı Kerim’de bu mesele açık bir şekilde ifade ediliyordu.

Cemaat medyasının “diyalogdan düğüne” başlıklarıyla bayram havasında duyurduğu olay İslami kesimden de büyük tepki çekmişti. Fethullah Gülen’in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın Şanlıurfa’da düzenlediği sempozyumda İslam’ın esaslarına aykırı olarak yorumlanan tek konu bu değildi. Cemaat’in, ‘dinler arası diyalog’dan ne anladığına ve maksadının ne olduğuna dair bir diğer örnek de “Sırat Köprüsü” mizanseniydi.

Müslüman, Hristiyan ve Yahudi temsilcileri, bu köprüden hep birlikte geçiyordu. Yani Müslüman olan da olmayan da kurtuluşa eriyordu. Semavi dinlerden birine inanması yetiyordu. Ancak Ali İmran suresinin 19. Ayetinin bu konudaki ifadesi gayet net.

Cemaatin öncülük ettiği bir toplantıda böylesi mesajlar verilmesi, İslam dini ile alay edildiği yorumlarına da yol açtı. Zira son hak din olan İslam’ın yanına diğer dinler de koyuluyor, son peygamber Hazreti Muhammed’e inanmayanların da cennete gireceği imasında bulunuluyordu. Hal böyle olunca da cemaatin, dinler arası diyalog faaliyetlerinin gerçek amacı tartışılıyordu.

Bütün bu örnekler, dini bir cemaat olarak yola çıkan, sonrasındaysa kendini sivil toplum örgütü diye tanımlayan gülen cemaatinin İslamiyet’e bakışını net bir şekilde ortaya koyuyor. Devlet içindeki paralel yapılanmaya benzer şekilde gülen cemaati, İslamiyet’te de yeni bir tarif peşinde koşuyor.

Neyse ki özellikle son dönemde yaşananlarla birlikte gülen örgütünün gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Perdeler iniyor ve şifreler çözülüyor. Dünyanın birçok bölgesinde zulüm altında inleyen Müslümanlara göstermediği müsamahayı gayrimüslimlere gösteren Gülen’in yeni bir din anlayışı peşinde koştuğu görüşü artık yorum olmaktan öteye geçiyor.

MEDYAGUNDEM

erdo1

Böyle bir zamanda Papa’nın AB ile işi ne?

Rize’de toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık son iki haftaya girdik, 2 hafta sonra …

ab

Haçlı ordusu toplanıyor!

AB liderleri, antlaşmadan 60 yıl sonra ‘Roma Bildirgesini’ imzalayarak Avrupa’ya bağlılıklarını yineledi. Avrupa Birliği’nin (AB) …

feto-papa

FETÖ Vatikan’ın truva atıdır

Azeri gazeteci Agil Alesger ‘Sessiz İşgal’ isimli kitabında FETÖ’nün papalık konseyi misyonunun bir parçası ve …

1 Yorum yapıldı

  1. Dinler arası mı-Donlar arası mı Diyalog?

    Ünal Tanık bak Sam Hodja Papanın eline öpmeye kalkıyor. Geçen gün o rezilliğe sen imza atmıştın değil mi? Şurada ki filmi kesersen geçen günkü olayla aynı görüntüler ortaya çıkar.
    Eflatun’un ütopyası gibi, oh ne güzel, kıldan ince kılıçtan keskin sırat köprüsünden ne kadar kolay geçiyorlar, oh ki ne ohhh! Sapıklar için ne bulunmaz fırsat! Hodja’ları ellerinden tutacak, papaları-hahamları ellerlinden tutacak hurra sırat köprüsünden peş peşe trencilik oynar gibi birbirlerini geçirecekler. O Cahil Taban kanmasında kim kansın? Herifler cahili nereden yakalayıp köle yapacağının yolunu bulmuşlar. Sırat köprüsünden geçiren geçirenlere himmet-zimmet paraları feda olsun demeyip de ne yapsın cahal?

    Papa emir veriyor; Müslüman kadınla, gavur erkek evlensin de gavur çocuğu sayısı artıp denge kurulsun diye, hemen Sam Hodja ve müritleri anında emrin baş üstüne deyip, yerleştirme noktasına kadar bizzat elleriyle hizmete hizmet katıyorlar. Hatta gerdek gecesinin çarşaf-don gibi malzemelerini Papaya bizzat kendi elleriyle takdim ederek, ‘patlak değildi ha diye’rekte pezevenk başılığı yapıyorlar. Dinler arası diyaloga bir bakıyorsunuz yataklar arası diyalog olup çıkıveriyor.

    Şu küçücük fragman bile çok şey anlatmaya yeterde artar bile, çok önemli bir yerden yakalamışlar. Devamının da gelmesi lazım!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir