Anasayfa / GENEL / Siyonist yanaşmalığından utan Oda TV!
orhan2

Siyonist yanaşmalığından utan Oda TV!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail’de gözaltına alınan Türk vatandaşı Orhan Buyruk’un serbest bırakıldığını duyurdu.


Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “İsrail tarafından 28 Eylül’den bu yana gözaltında tutulan Orhan Buyruk biraz önce serbest bırakıldı. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

orhan

Orhan Buyruk, Kudüs’ü ziyaret etmek için bir tur kafilesi ile 28 Eylül’de İsrail’in Ben Gurion Havalimanına inmiş, burada sorgulandıktan sonra “ajanlık” yaptığı suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Odatv Orhan Buyruk’u siyonist Rafael Sadi’yle suçlu ilan etmişti

Orhan Buyruk’un hukuksuzca gözaltına alınmasını savunmak da Odatv’ye düşmüştü. Siyonist İsrail’in tetikçisi Rafael Sadi’nin Oda TV’deki yazısında Orhan Buyruk hakkında olumsuz algı oluşturulmaya çalışıldı, İsrail’in bir Türk vatandaşını tutuklaması için medya üzerinden algı çalışması yapıldı. Siyonist yanaşmalığa soyunan Oda TV’nin tüm bunu mutlak bir İslam düşmanlığından yaptığı biliniyor.

ODATV’nin söz konusu haberi şöyle:

odatv3

Şayet bu şekilde ifade etmek gerekirse İslami Türk basınında İsrail tarafından tutuklanmış bir Türk vatandaşı hakkında bazı yayınlar var.

Usulden oluğu gibi bu yayınlarda adı Orhan Buyruk olduğu belirtilen kişinin İsrail zindanlarında (neden zindan da hapishane değil. İsrail’de zindan yok ki) haksız yere tutulduğu ve küstah İsrail terör devletince işkence edildiği iddia edilmektedir.

Hatta bu kişinin bir an evvel salıverilmesini talep eder mesajlar da aldığımı belirtmek isterim. Sanki İsrail yönetim mekanizmasına emredebilecek konumda oluğumu sanan dostlardan gelen mesajlar bunlar.

İsrail Ekim ayının neredeyse tamamında ROSH HASHANA – KİPPUR ve şimdi de SUKKOT bayramları nedeni ile resmi tatilde. Bugün yarım iş günü olup haberleşme imkanları oldukça kısıtlı ve buna rağmen bu şahsın terör ilişkileri sebebi ile güvenlik güçlerinin elinde sorguda olduğunu anlayabildim. Herhangi bir resmi birimden resmi bir açıklama almak mümkün değildi. Ve anlayabildiğim kadarı ile kişi bayramlar sonuna kadar serbest kalamayacak.

Ondan sonra da kalabileceği konusunda bir umut olduğunu ben sanmıyorum.

Bunun için İsrail Gizli servisinde ajan olmaya gerek yok.

1- Orhan Buyruk: Yarın sabah Kudüs’e gidiyoruz ve Şimon Perez köpeğinin ölüm haberini aldık. Şükür secdesini Mescid-i Aksa’da yapacağız inşaallah.

Kendisi 28 Eylül 2016 tarihinde gözaltına alındı.

Şimon Peres’e köpek demek hukuken ne kadar suç inanın bilmiyorum ama saygısızlık olduğu kesin.

2- http://marmarahaber.net/haber/teror-devleti-israilin-turklere-tahammulu-yok-51666.htmlBu haber de İsrail’e TERÖR DEVLETİ diyor.

3- Orhan Buyruk, Ashab-I Aksa isimli İsrail düşmanı bir Türk yardım kuruluşunda çalıştığını beyan ediyor kişisel Facebook sayfasında. Kurumun amaçları ve lisanının okursanız neden İsrail düşmanı dediğimi anlarsınız. Kuruluşun web sitesi şöyle:http://ashabiaksa.org/default.asp

4- Orhan Buyruk (12 Ağustos): Kerim Balcı denen şerefsiz… 8-9 yıl İsrail’de yaşadı. Sözde Kudüs üzerine araştırmalar yapıyordu. Kudüs ile ilgili kitap ve belgeselleri var. Fetö’nün İsrail hükümeti ile bağlantısını sağlıyordu. Kendi ülkesine olduğu gibi Filistin davasına da ihanet ediyordu. İleri derecede İbranice ve İngilizce eğitimi alarak şer odaklarına büyük hizmetlerde bulundu. Allah’tan dileğim onunla dünya gözüyle karşılaşmak. Kudüs’e ülkemize ümmete yaptığı ihanetin yüreğimdeki acısını çıkarmak istiyorum. Onu öldürmek çok büyük bir şeref olacaktır.

Orhan Buyruk, Facebook sayfasında Kerim Balcı’yı öldürmek istediğini alenen yayınlamış ve bu suç… Kim bilir belki bu suç bile tutuklanmasına yeterlidir.

Sadece Facebook sayfası bile kendisinin İsrail dostu olmadığını gösteriyor ki olması gerekmez ve İsrail’de faaliyet göstermek için öylesi bir dostluk aranmaz. Ancak terör bağlantısı olan bir çok İsrail düşmanı ve yasaklı dernek yöneticileri ile ilişkisi olması soruşturmanın derinleştirilmesini ve uzamasını gerektireceği açık.

Bayramlardan sonra konunun takipçisi olacak ve alınacak olan kararların akibetinden sizleri haberdar edeceğim…

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir