Anasayfa / GENEL / Siyonist ortağı Hürriyet kışkırtıyor!
hur2

Siyonist ortağı Hürriyet kışkırtıyor!

16 Nisan’da ‘evet’ çıkması sadece Siyonist Murdoch’un FOX’unu değil, aynı zamanda Alman kökenli Siyonist Axel Springer’e ait Hürriyet gazetesini daha da salgınlaştırdı.

16 Nisan’da ‘evet’ çıkması sadece Siyonist Murdoch’un FOX’unu değil, aynı zamanda Alman kökenli Siyonist Axel Springer’e ait Hürriyet gazetesini daha da salgınlaştırdı. Dün ‘mühürsüz oy protestolarına 43 gözaltı’ başlığı kullanan Hürriyet, Siyonist Bild’in ardına sığınarak Almanya’da yaşayan Türkleri hedef gösterdi. Referandumu şaibeli olarak takdime çalışan Hürriyet, Yeni Akit’in seçim haberini kışkırtıcılığına bahane yaptı. Öte yandan Siyonist batı medyasının Taksim meydanına mevzilenmesi ve belediyenin de Taksim’e kamyonlarla pare taşı dökmesi tepkilere neden oldu.

‘KEMAL İSTİFA’ EYLEMİNİ GÖRMEDİ

16 Nisan akşamı CHP koridorlarında ‘Kemal istifa’ sloganları ile kovalanan ve bu yüzden kameralar karşısına bitkin, kızgın ve dayak yemiş gibi kıpkırmızı bir suratla çıkmak zorunda kalan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzından, bir gün sonra “yeni anayasa” çağrısı yapan Hürriyet, ‘mühürsüz oy protestolarına 43 gözaltı’ diyerek de 16 Nisan oylamasına gölge düşürme hinliğini sürdürdü.

ALMANYA’DAKİ TÜRKLERİ HEDEF GÖSTERDİ           

İnternet sitesi birinci manşetinden koca koca puntolarla “Alman medyasından ‘Alman Türklere’ ağır suçlamalar” başlıklı bir haber yayınlayan Hürriyet, Almanya’daki Türkleri hedef gösterdi. Başlık “Almanların gurbetçi Türklerin işlediği ağır bir kabahat olduğu” algısına yol açarken, kışkırtıcı ve Alman devletine yol gösterici haberin detayında ise Türklerin Erdoğan’ı destekleyerek ağır bir suç işledikleri yazıldı. Erdoğan ve Türkiye düşmanlığının akıl sağlıklarını bozduğu Almanları kışkırtan Hürriyet’in nefret dolu haberlerle hem iç kamuoyunu sabote etmesi, hem de Siyonist medyanın değirmenine su taşıması tepkilere yol açtı.

SİYONİST BİLD BAHANE KİN VE NEFRET ŞAHANE

Hürriyet’in baştan sona art niyet ve kin duygusu ile kaleme aldığı haberinde yer alanlar bunlarla da sınırlı değil. Haber metninde, “Alman medyası, referandumun ardından Almanya’da yaşayan Erdoğan yanlısı Türkleri ağır ifadelerle eleştirmeye başladı. Almanya’daki ana akım medya, referandumdan sonraki yayınlarında mızrağın ucunu ‘Almanya Türklerine’ çevirdi.” Alman medyasının amiral gemisi Bild, ülkede yaşayan ve Erdoğan’ın tartışmalı zaferine destek veren Türk seçmenleri despot yanlılığı ile suçladı” ifadelerine yer verdi.

hur1

Bunlar dün de böyleydi bugün de böyle

HADSİZLER MİLLETİN ZAFERİNİ GAYRI MEŞRU İLAN ETTİ

16 Nisan halk oylamasına gölge düşürmeye çalışan Hürriyet, “Erdoğan’ın tartışmalı zaferi” ifadeleriyle FETÖ, PKK ve DHKP-C’ye hizmet eden Cumhuriyet, Sözcü, Birgün, Aydınlık ve Yeni Asya gibi gazetelerin iftiralarına destek oldu. Milletin zaferi üzerinde bir şaibe oluşturarak, karışıklık çıkarmayı hedefleyen başta Hürriyet ve diğer gazeteler; YSK’dan yapılan açıklamaları, anayasa ve kanunları hiçe sayarak, hiçbir somut delile ve gerekçeye dayanmadan, utanmadan halkı galeyana getirmenin peşinde.

hur2

HAKARET, İFTİRA, YALAN, DOLAN

Hürriyet Almanya’daki ikiz kardeşi ya da ağabeyi Bild üzerinden Erdoğan’a ve millete nefretini pervasızca gösterdiği haberinde, “Türk seçmenlerin Almanya’daki demokrasinin nimetlerinden yararlandığını, ama Türkiye’de rahatça bir despot için oy kullandığını” iddia etti. Bununla da yetinmeyen Hürriyet, “Almanya’daki Türkler Erdoğan’ın zaferine yardımcı oldu” ifadeleriyle “evet” demek suçmuş gibi bir algı oluşturmaya çalıştı. “Medyada, özellikle Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli toplumun Erdoğan destekçiliği ağır suçlamalara konu oldu” diye yazan Hürriyet büyük tepki çekti.

GURBETÇİLERE KÜSTAHÇA TEHDİT

Erdoğan’ı destekleyen gurbetçileri küstahça tehdit eden Hürriyet, “Seçmen eğilimlerinin, Türkiye’dekinden çok daha sağda ve Erdoğan yanlısı bir görüntü verdiğini hatırlatan medyadaki ana eğilime göre, bu gelişme Almanya’daki toplumsal barışı tehlikeye düşürüyor” ifadeleriyle Almanya’da yaşayan Türklere sopa gösterdi. Hadsiz gazete, Almanya’daki Türklerin “evet” oyu kullanmasının faşist AfD (Almanya için Alternatif) gibi Alman partilerinin ekmeğine yağ sürdüğünü ileri sürerek, bir suçlamalarını sürdürdü.

hur3

FETÖ’YE ‘HALA ETKİNSİNİZ HAREKETE GEÇİN’ MESAJI

Millete ve Erdoğan’a manşetten hakaretler yağdıran Hürriyet, Akit gazetesinin “Asker ve polis lojmanlarından yine ‘hayır’ çıktı” başlıklı haberini de manşetlere taşıdı. Bir yandan halkı galeyana getirmek isteyen Hürriyet, diğer yandan ise polis ve askeri tahrik etmeye çalıştı. Hürriyet haberde, “Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan bazı subay, astsubay ve polislerin, ‘Abi’lerin talimatları doğrultusunda HDP’yi desteklediği ortaya çıkmasının ardından anayasa değişikliği oylamasında da Hayır cephesinde yer aldığı belirlendi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde askerin ve polisin oy kullandığı sandıkların birçoğunda hayır oyunda patlama yaşandı” ifadelerini öne çıkardı. Yeni Akit’in eleştirel haberini veriyormuş numarası çeken Hürriyet, sandık sandık ‘evet ve hayır’ sayılarını yayınlayarak, “FETÖ’cüler asker ve poliste hala etkinsiniz, haydi harekete geçin” mesajı verdi.

-YENİ SÖZ-

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir