Anasayfa / GENEL / Şişli’de paralel plan tuttu; işte Sarıgül hanedanlığı!
sarigul

Şişli’de paralel plan tuttu; işte Sarıgül hanedanlığı!

Teoride İnönü, pratikte Sarıgül… Şişli’yi alan CHP’li Hayri İnönü, görev paylaşımı yaptı ve Sarıgül’ün oğlu Emir’e belediyenin en yüksek bütçeli müdürlüklerini verdi. Böylece Sarıgül’ün oğlu üzerinden Şişli’yi yöneteceği iddiası doğrulandı.

Senaryoda her şey yerli yerinde…

Akşam gazetesi, 20 Şubat’ta yayımlanan “Paralel Plan” başlıklı haberinde, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün seçimi kaybetme ihtimaline karşın oğlunu yerine geçireceğini yazmıştı. Seçimi Kadir Topbaş’a kaybeden Sarıgül, oğlu Emir’i 4’üncü sıradan Şişli Meclis Üyesi Adayı yapmıştı. Şişli’de Hayri İnönü’nün seçimi kazanmasıyla AKŞAM’ın duyurduğu plan bakın nasıl da eksiksiz gerçekleşti?

EMSALSİZ BİR UNVANLA ATANDI

Göreve başlayan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, ilk iş olarak belediyede görev dağılımı yaptı. Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül, hiçbir belediyede olmayan Başkan Vekili ve Koordinatör Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Oğul Sarıgül’e belediyenin en yüksek bütçeli müdürlükleri bağlandı: Özel Kalem, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Dış İlişkiler ve Kültür ve Sosyal İşler müdürlükleri…. Böylece Şişli’yi 15 sene yöneten Sarıgül, koltuğunu oğlu Emir Sarıgül’e devretmiş oldu.

TALAY’IN OĞLU DA YARDIMCI

Şişli’deki “B Planı” Emir Sarıgül’le de sınırlı kalmadı. Mustafa Sarıgül’ün siyasi yoldaşlarından eski Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay’ın oğlu Murat Ali Talay da başkan yardımcılığı görevine getilildi. Aynı zamanda Aydın Ayaydın’ın damadı olan Talay’a, Zabıta, Ruhsat ve Denetim ile Bilgi İşlem müdürlükleri bağlandı. (AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

sisli6

Terör mitingine CHP’nin araçlarıyla insan taşıdılar

HDP’nin FETÖ ve PKK mücadelesine karşı gerçekleştirdiği ve CHP’nin de katıldığı mitinge tepkiler devam ediyor. …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

1 Yorum yapıldı

  1. Baban sağ olsun sağ olsunda, anan ne olacak, ona ne diyeceğiz? Düşündünüz mü hiç? Yook! Ananızı da düşünmeniz gerekmez mi? Başkaları mı düşünsün? Ayıp oluyor haaa!

    Hani Sayın Başbakanımız Sultandı, Padişahtı? Olum, saltanat, sultanlık, padişahlık babadan oğla geçtiğini sizler ispatlamış olmuyor musunuz?

    Aydın Doğan, nirdesin? Sultan, padişah diye gazatalarında yazdırsana, niye yazdıramıyor musun? Gücün mü yetmiyor? Yoosam Ejder’e köpeğine karşı mı çıkamıyorsun hııı? Ejder daha mı baskın, dominant karakterli lan! Aydın, sana diyorum lööö, bak duymuyor, duymamazlıktan geliyor. Ulaaa sağır kulağına dürttüğüm işine mi gelmiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir