Anasayfa / GENEL / Sisi firavunundan Türk medyasına zorbalık
sisi

Sisi firavunundan Türk medyasına zorbalık

Mısır, Arapça ve İngilizce yayın yapan Daily Sabah internet sitesinin yayınlarını engelleyerek skandal bir karara imza attı.

Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye darbe yaparak yönetimi eline alan darbeci diktatör Abdelfettah El-Sisi, “Türkiye’nin en çok satan ve okunan ve yabancı dilde yayın yapan gazetesi” Daily Sabah’ın Arapça, İngilizce ve Almanca sitelerine erişimi engelledi.

Mısır’da yayın yapan Mada Masr’ın haberine göre, Mısır’da engellenmiş web sitelerinin sayısı 54’e ulaştı. Bu siteler arasında, Turk Press, arab Turkey, Akhbar Turkiya ve Akhbar Al-Alam da var.

Katar merkezli yayın yapan El Cezire, ABD’nin Huffington Post sitesi ve genel olarak siyasi mevzulardan kaçınıp ekonomik odaklı yayın yapan Al-Borsa da Sisi rejiminin engeline takılan sitelerden.

Sisi rejiminin güvenlik güçleri, bu sitelerin, Mısır’ın “terörist” telakki ettiği Müslüman Kardeşler’e “bağlantılı” olduklarından ve / veya Katar tarafından fonlandıklarından dolayı engellendiğini belirtti.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

daily

Daily Sabah’a engelin arkasından FETÖ çıktı

Daily Sabah Genel Yayın Yönetmeni Serdar Karagöz, Avrupa Parlamentosunun (AP) Daily Sabah’a yönelik yasağını isteyen …

daily

Tühhh sizin basın özgürlüğünüze Avrupa!

Hollanda’lı Hristiyan Demokrat Avrupa Parlementosu (AP) Milletvekili Jeroen Lenaers’ın girişimleri sonrası, AP Başkanı Antonio Tajani …

daily

Alman gazeteye tokat gibi cevap!

Alman Die Welt gazetesi, geçmişte terör örgütü PKK’ya güzellemeleriyle bilinen Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in gözaltına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir