Anasayfa / GENEL / Sıra paralel Kadri’de!
kadri

Sıra paralel Kadri’de!

MEDYAGUNDEM.COM- Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük son dönemde merkez medyanın demokratikleşmesi yönünde etkin bir kalem olarak medya dünyasının parlayan yıldızlarından biri oldu.

30 Mart öncesi medyadaki yeniden dizayn konusundaki öngörüleri de bir bir çıkmaya başladı.

Bugünkü yazısında özellikle Demirören grubundaki gelişmelere şöyle dikkat çekti:

“Bizim yazdıklarımız da birer birer çıkıyor. Artık eskisi gibi olmayacak işler. Demirören ailesi geçen hafta Aslı Aydıntaşbaş’ı karşısına aldı. Ona ‘Ya CNN Türk ya da Milliyet’ dediler. Aydıntaşbaş da tercihini Milliyet’ten yaptı. Çünkü televizyon geçici bir iş ama gazete daha kalıcı. Demirören ailesi nitelikli muhalefete bir şey demez. Hatta savunur da. Ama paralel yapı tetikçiliğine izin vermez. Seçilmiş hükümete karşı paralel tetikçiliğe yol vermez. Bak Aslıcığım gördün mü, ekranlarda, ‘Ben Cem’i niye ciddiye alayım?’ diyordun. Gerçi alıyordun ama artık gerçeği anlamışsındır. Artık Milliyet’te de öyle kuru sıkı atamazsın. Meşru siyaseti hakkaniyetli eleştirmeyi öğreneceksin. Yakın zamanda Demirören ailesi kendi gurubunda bu tür tetikçilik yapanlara da benzer tavsiyelerde bulunursa kimse şaşırmasın.”

SIRA KADRİ’DE

Cem Küçük’ün yazısından anlıyoruz ki, sıra Milliyet yazarı Kadri Gürsel’de. Pensilvanya örgütünün 17 Aralık darbe sürecinde sivil siyasete karşı vesayet operasyonunda kullandığı ve Gülen örgütüyle paralel çalışan Kadri Gürsel için de Demirörenler, “Ya CNN Türk ya Milliyet” diyecekler gibi. Kadri Gürsel CNN Türk’te Dört Bir Taraf programında da yer alıyor. Bakalım Kadri Gürsel Aslı Aydıntaşbaş gibi Milliyet’i mi tercih edecek, yoksa ekranda mı kalacak. Ama şurası kesin sıra kendisinde.

MEDYAGUNDEM

fatih

Savcılık harekete geçti Fox TV’nin lisansı iptal edilsin

Fox TV’nin referandumun sonucunu provoke edip meşruiyetini sarsmaya dönük yayınlarının savcılık tarafından incelemeye alındığı ve …

kk2

CHP-cunta darbesi için düğmeye bastılar!

Büyük skandal! Balıkesir’de askeri üste törenle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yasağını ihlal etti. Askeri üsse …

vuslat-dogan

Vuslat Doğan’ı Aydın Doğan görevden aldı!

Medya Kritik’in bugünkü konularından birisi de Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın görevine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir