Anasayfa / GENEL / Sinan Oğan’a saldırı tiyatro çıktı!
ogan

Sinan Oğan’a saldırı tiyatro çıktı!

Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Adnan Baran, Sinan Oğan’a yapılan saldırı ile ilgili Akit’e şok açıklamalarda bulundu. Saldırının bir mizansen olduğunu belirten Baran, “Milliyetçi cenahı manipüle etmek ve kendilerini mağdur konuma düşürmek için her türlü tezgahı düzenleyecekler. Bu saldırı da tiyatrodan başka bir şey değildir” dedi.

Milliyetçi görünümü altında provokatif söylemleriyle dikkat çeken Sinan Oğan’a yapılan saldırı ile ilgili Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Adnan Baran, Akit’ e konuştu. Oğan’a yapılan saldırının kesinlikle bir tiyatrodan ibaret olduğunu vurgulayan Baran, “Milliyetçi cenahı manipüle etmek ve kendilerini mağdur konuma düşürmek için her türlü tezgahı düzenleyecekler. PKK, HDP ve FETÖ ile aynı çizgide olmalarını bu kirli oyunlarla gizlemeye çalışacaklar. Bu saldırıda tiyatrodan başka bir şey değildir” dedi. 15 Temmuz öncesi MHP’nin paralel bir kuşatmaya maruz kaldığını belirten Baran, “Sinan Oğan, Meral Akşener ve Ümit Özdağ bir projedir. 15 Temmuz öncesinde MHP’yi kongreye götürmeyi başarsalardı, FETÖ’nün darbesini destekleyecekler, ülkücüleri bu hain eyleme eklemleyeceklerdi” şeklinde konuştu.

PKK VE FETÖ İLE AYNI ÇİZGİDELER

Sinan Oğan’ın ülkücülükle hiçbir ilgisinin olmadığını ve kirli bir projenin parçası olduğunu vurgulayan Bağımsız Ülkücüler Platformu Başkanı Adnan Baran, “Sözde milliyetçi olduklarını söyleyen Sinan Oğan, Meral Akşener ve Ümit Özdağ; PKK, HDP ve FETÖ ile aynı çizgide hareket ederek, ‘hayır’ demelerini izah edemiyorlar. İşte izah edemedikleri için kendilerine böyle mizansen saldırılar düzenleterek, hem mağdur konumuna düşecekler hem de kendilerine alan açmış olacaklar. Algı konusunda şeytandan bile beterler” dedi. 16 Nisan’a giderken Ülkücülerin tavrının evet olduğunu belirten Baran, “Evet hayır kampanyasında solun, PKK’nın Türkiye’deki oyu belli. Dolayısıyla paralel çete vesayetçi düzen ayıklanacak. Onlar için bu son çırpınış. Milliyetçi muhafazkar tabanın en hassas olduğu konu PKK ve FETÖ karşıtlığıdır. Şimdi bu Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan ve bir takım ocak başkanları milliyetçi kesim üzerine oynuyorlar. Siz HDP ve Kandil’in yaptığı açıklamalara inanmayın aslında onlar evet diyor imajı çizmeye çalışıyorlar. Bu mizansen saldırıları da kanıt olarak sunacaklar. Müjdat Gezen’in sanat merkezine yapılan saldırıyı da bu minval üzere değerlendirmek gerekir” dedi.

PROVOKASYONLARA DİKKAT

Bu tarz provokatif hareketlerin devamının geleceğini belirten Baran, “Üst akıl ve paralel çete bir tezgah hazırlayacaklar. Özdağ, Akşener ve Oğan’a büyükşehirlere, doğuya güneydoğuya göndertip HDP’lileri bunlara saldırtacaklar. Daha sonra da ‘biz dememiş miydik, bakın HDP ve PKK biz hayır dediğimiz için bize saldırıyor” imajı oluşturacaklar. Sinan Oğan’a saldırı bu tezgahın ilk parçasıdır. Devletin ve milliyetçi cenahın çok uyanık olması ve bu kirli tezgaha gelememesi lazım” ifadelerini kullandı. Oynanacak oyunu çok kirli olduğuna değinen Baran, “Adam geliyor kürsüye tekme vuruyor. Olaydan sonra sosyal medya üzerinden akıl almaz bir kampanya yürütüyorlar. Bir mağduriyet psikolojisi oluşturmaya çalışıyorlar. Böylece PKK ve FETÖ ile aynı amaca hizmet ettiklerini unutturmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

“KONGRE ÇABALARI TESADÜF DEĞİL”

MHP’nin 15 Temmuz öncesi kongreye götürülmeye çalışılmasının tesadüf olmadığını vurgulayan Baran, “FETÖ’nün giriştiği darbe teşebbüsü öncesinde Akşener, Oğan ve Özdağ’ın başın çektiği kongre çabalarının amacını şimdi daha iyi anlıyoruz. Eğer başarsalardı, MHP’yi ele geçirselerdi, 15 Temmuz akşamı Bahçeli’nin yaptığı açıklamanın tam tersini yapıp ülkücüleri darbeye eklemleyeceklerdi. Yani darbeyi destekleyeceklerdi” dedi. Bahçeli’nin hedef tahtasına oturtulmasını sebebinin bu ekibin oyununu bozması olarak değerlendiren Baran, “7 Haziran’da Bahçeli bunların oyununu bozdu. O günden sonra da hedef tahtası haline geldi. Algı konusunda çok mahirler. 16 Nisan’a doğru giderken bu ekibin kirli oyunlarına dikkat etmek lazım” dedi.

-YENİ AKİT-

MEDYAGUNDEM

mhp-aday

Yiyin birbirinizi!

MHP’de muhalif cephede kazan kaynıyor. Meral Akşener tarafı yeni bir parti hayali kurarken, diğer muhalifler …

ogan

Oğan’ın şovuna Bahçeli’den çarpıcı yorum

Sinan Oğan’ın kürsüsünün yıkılmasına ilişkin bir soruya yanıt veren MHP Lideri, “Ülkücü hiçbir işi yarım …

ogan1

Alçak iftiraları için FETÖ paçavrasını kullandı

MHP’den ihracı istenen Sinan Oğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından AK Parti’nin esnafa kamplarda silah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir