Anasayfa / GENEL / Sezen Aksu’dan skandal sözlerine skandal savunma!
sezen

Sezen Aksu’dan skandal sözlerine skandal savunma!

Sezen Aksu, önceki akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserinde başörtüsü özgürlüğü konusunda kullandığı skandal sözlerle ilgili resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Yıllardır ezilen, horlanan, özgürlük talepleri yok sayılan kesimlere verdiği destekle tanınan ünlü sanatçı Sezen Aksu, konu başörtüsüne gelince ağız değiştirdi! Aksu, İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu sahnesindeki şovunda, özgürlükler üzerine dile getirdiği sözlerinin ardından kendi internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.
İşte Aksu’nun yaptığı o açıklama:
“Meraklıların bilgisine. Sınırsız özgürlükten yanayım. Bir yetişkinin kendi iradesiyle verdiği her kararın, inançlarının, fikir ve düşüncelerinin önünde saygıyla eğilirim ve her türlü ayrımcılığın külliyen karşısındayım. Bütün yaşamım bunun örnekleriyle doludur. Ancak henüz ilkokul çağındaki bir kız çocuğunun başını örterek, onu küçük bir kadına dönüştürmeyi öneren bu cinsiyetçi yaklaşımı sonuna kadar reddediyorum. Mesele budur; sahnede olup biten de hicivdir, şovdur” dedi.
AKSU’YA TEPKİ YAĞDI
Aksu’nun başörtüsü ile ilgili göndermeleri, sosyal medyada büyük tepki çekti. Bugüne kadar özgürlük yanlısı tutumu ile bilinen Minik Serçe’nin başörtüsü konusundaki şahin tavrı eleştiri konusu oldu.
O HAKARETİ İKİ KEZ TEKRARLAMIŞTI
Sezen Aksu, geçtiğimiz günlerde Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkmıştı. Yağmurlu havaya rağmen 5 bin kişinin izlediği konserde ünlü sanatçıya Mustafa Ceceli de eşlik etmişti.
Aksu sahnede iki kez “Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler” cümlesini kullanmıştı. İşte o haber:
“KOYMUŞUM RTÜK’E”
Mustafa Ceceli’nin yeni albümünde olacak ‘İllede Sen’ adlı şarkıyı beraber seslendiren ikili, şarkının nakarat kısmı için sahnede el hareketi bulmaya çalıştı.
(Rapçilerin yaptığı hareketler gibi) Sezen Aksu’nun yaptığı bir harekete Mustafa Ceceli “Aman Sezen Hanım Rtük var” dedi. Sezen Aksu gülümseyerek “Koymuşum RTÜK’üne” dedi.
“NEFSİNİZİ TERBİYE EDİN ÖKÜZLER”
Sezen Aksu, ortaöğretimde başörtüsü, piercing ve dövme hakkındaki yönetmelik değişikliğine dair göndermede bulundu:
“Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin öküzler”
“YÜZDE 50’NİN SESİ ÇIKMIYOR, ÇIĞLIK ATIN”
Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen merdivenlerin de dolu olduğu konserde Sezen Aksu, 40. sanat yılında müzik hayatını bırakacağı yönündeki haberlere de açıklık getirdi.
2015 yılı sonuna kadar sahne alacağını belirten Aksu, “Müzik üretmeye, gençlerin elinden tutmaya devam edeceğim ama sahne almayacağım. Yani müziği bırakmıyorum. Ama çok canım isterse konser vereceğim” diye konuştu.
Sezen Aksu, konser boyunca seyirciye “Yüzde 50’nizin sesi hiç çıkmıyor. Çığlık atın” diyerek takıldı.
Konserin ikinci yarısında Mustafa Ceceli’nin yeni albümünde yer alan söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait “İlle de Aşk” şarkısını ikili ilk kez birlikte söyledi.
MUSTAFA CECELİ’YE DE TAKILDI
Sezen Aksu Mustafa Ceceli için “Mustafa’nın bazen camii avlusuna bırakılıp sonradan bulunduğunu düşünüyorum. Çünkü hacıda (Mustafa Ceceli) çingenelere ait özellikler var. O kadar yetenekli ve çabuk bir müzisyen ki şaşırıp kalıyorsunuz. Biliyorsunuz ki onu kazayla şarkıcı yaptık. Ama iyiki de onun sesini sizlere duyurmuşuz. Benim tanıdığım temiz yüzlü nadir insanlardan birisi o. Hatta bazen bu hacı yüzünden Umre’ye ya da Hacca gitmek istiyorum. Adam Allah’la öyle bir bağlantı kurmuş ki bütün işleri iyi gidiyor yahu” diyerek herkesi güldürdü.

MEDYAGUNDEM

sezen2

Babası FETÖ müdürü oğlu FETÖ kolejinden Sezen Aksu FETÖ gazetesi Cumhuriyet’te!

Babası FETÖ koleji müdürü, oğlunu bir dönem FETÖ okuluna göndermiş olan Sezen Aksu FETÖ gazetesi …

sezen1

Sezen Aksu oğlunu bir süre Cemaat kolejine göndermiş!

Türkiye Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, bugünkü köşesinde, Sezen Aksu’nun “Bizi örteceğinize kendi nefsinizi terbiye edin …

ht-sezen1

Yine Habertürk yine yalan haber!

SEZEN AKSU ‘GAGA’LADI Sezen Aksu, Habertürk’te çıkan aşk haberlerine çok güldüğünü söyledi. Çünkü Sezen’in yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir