Anasayfa / GENEL / Sevr’in Sözcü’sü!
sevr2

Sevr’in Sözcü’sü!

Osmanlı 20. Yüzyılın başında hala 3 kıtada hükümdardı. İttihat ve Terakki ise 10 yılda ülkeyi Sevr bataklığına sürükledi. Sultan Vahdettin, Mustafa Kemal’i görevlendirmese, ‘İttihatçıların torunu CHP’liler’ bugün İstanbul’a vize ile girebilecekti.


Tüm Türkiye’nin ortak değeri olan İstanbul’un Fethi’nin 563. yıl dönümü, gayri milli medya ve CHP’liler tarafından “Fatih’in aldığı İstanbul, Osmanlı padişahı Vahdettin tarafından düşmana teslim edilmişti. Atatürk olmasaydı, şimdi İstanbul’da yaşayamazdınız” gibi bir söyleme dönüştü. Oysa hem Fatih hem Atatürk bu milletin iki kahramanıydı hem de iddia ettikleri gibi Türkiye’yi işgal altına sokup kaçan Sultan Vahdettin değil, İttihatçılardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve hükümet, 563. Fetih kutlamalarını ‘Yeniden Diriliş, Yeniden Yükseliş’ sloganıyla halka yaymak isteyerek, eşsiz görsel şölenler düzenledi. İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet, Türk dünyasının milli gurur vesilelerinden biri ama organizasyonları yapan AK Partili isimleri eleştirmek adına Fatih ve Osmanlı hanedanı da hedef seçildi.

KİMİN ‘SÖZCÜ’SÜ?

Sözcü Gazetesi, İstanbul’un Fethi’nin 563. yıl dönümü etkinliklerini şu şekilde manşetten “Halk böyle diyor: Atatürk olmasaydı fetih şovunu yapamazdınız” başlıklı haberiyle dile getirdi. Haberde, Fatih Sultan Mehmet’in 563 yıl önce İstanbul’u fethetmesine rağmen kurtarıcısının Atatürk olduğu gösterildi.

sevr1

PADİŞAH KURTARDI

İddiaları değerlendiren Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin ise, ‘tarih çarpıtıldığına’ dikkat çekerek, şunları söyledi: “Türk tarihini Fatih, Yavuz, Kanuni ve Mustafa Kemal’siz düşünemezsiniz. Bu isimlerin hepsi, Anadolu’daki bin yıllık Türk tarihinin yarattığı değerler, büyük insanlarıdır. Birini hain diyerek diğerini yükseltemezsiniz. İdeolojik gerekçelerle, tarih saptırılıyor. Sultan Vahdettin tahta çıktığında, 1918’di. O döneme kadar ki yenilgilerden İttihat ve Terakki Partisi sorumludur. Bu partinin devamı da bugünkü CHP’dir. Hatta İttihatçılar 1950 yılına kadar iktidarda kalmıştır. Osmanlı Sultanları yönetimdeyken, devlet 20. yüzyılın başında hala üç kıtada toprak sahibiydi. Ne zamanki İttihat ve Terakki iktidara geldi, üst üste yenilgiler alındı ve toprak kayıpları yaşandı. Ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Paşa’yı Milli Mücadele için görevlendiren, bu uğurda ona gizli ve açık destek veren de Sultan Vahdettindir. Tarihi belgeler, bunu böyle söylüyor.”

(STAR)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir