Anasayfa / GENEL / Sevilay Yükselir’den Bülent Keneş’e fena ayar!
sevilay-kenes

Sevilay Yükselir’den Bülent Keneş’e fena ayar!

Today’s Zaman’ın “vatan hainliği ile suçlanıyoruz” çıkışına “Milli duruşun yoksa evet hainsin!” diyerek yanıt veren Sabah yazarı Sevilay Yükselir, cemaat medyasına çok sert yüklendi.

Gazeteci Sevilay Yükselir, Sabah’taki bugünkü köşe yazısında Today’s Zaman yayın yönetmeni Bülent Keneş’i yerden yere vurdu.

Yükselir, “Kim ki bu toprakları kendisine ait hissediyor, bu ülkenin değerlerini kendi değerleri olarak görüyor, MİT Müsteşarı ile ilgili yapılan suikast tehdidine karşı milli bir duruş sergilemek zorundadır. Ve evet, bence bu duruşu sergileyememek de düpedüz vatan hainliği, bu vatana ihanetle eş anlamlıdır!” dedi.

İşte Yükselir’in yazısındaki ilgili bölüm:

CEMAAT MEDYASI NEDEN TEPKİLERİN HEDEFİ OLDU?

Muhalif siyasiler değil ama keskin iktidar muhalifi olduğu bilinen sıradan insanlar bile sosyal medyada küstah herife tepkisini bi biçimde gösterdi. Tabii bu arada göreve geldiği günden bu yana Fidan’a ve teşkilatına saldırmayı kendilerine görev edinmiş bazı çevreler de bu tepkilerden nasibini aldı. Kıvırmaya, lafı dolandırmaya gerek yok. Bu ‘bazı çevrelerden’ kastettiklerim Gülen Cemaati kontrolündeki medyada yazan bazı kalemler ile gazete yöneticileri oldu.

Peki Fidan’ı ölümle tehdit eden Türkiye düşmanı Yahudi bir gazeteciyken Cemaat medyası da neden eleştirilerin hedefine oturdu?

CEMAAT MİLLİ BİR DURUŞ SERGİLEYEMEDİ

Çünkü toplumun büyük çoğunluğunda tepkiyle karşılanan bu milli meselede beklenen duruşu sergileyemediler! İstemediklerinden mi yoksa akıl mı edemediklerinden bilemiyorum ama tam bir Türkiye düşmanı olan Yanover’in küstahlığını kamuoyuna sunarken bunun bir ‘küstahlık’ olduğunun altını çizmediler! 5. Sınıf bir haber sitesi olan Jewish Press’de yer alan yazıyı haberleştiren diğer gazeteler Yanover’in yazdıklarını kamuoyuna; “Çirkin, alçak saldırı!” biçiminde duyururken onlarsa haberi sıradan bir olay gibi görüp, yorumsuz sunmayı yeğlediler. İşin gerçeği aslında haberin bu türlü sunuşunda da bir sorun yoktu. Sonuçta ‘ohh olsun’ filan demiyorlardı ama tepki gösterilen bu isimler dış mihrakların 2 yıldan beri Fidan ve MİT’te oluşturduğu yeni yapıyı ‘itibarsızlaştırma’ gayretlerini bir biçimde destekliyor ve hatta zaman zaman bu operasyonu köpürtüyorlardı.

Özetle Fidan ve teşkilatına epeyden beridir husumet beslediği bilinen Cemaat Medyasının Yanover’in densizliğini sıradan bir olay gibi görmesi ve tepki göstermemesi bardağı taşıran son damla oldu.

TAŞGETİREN VE TÜRKÖNE HASARI ONARMAYA ÇALIŞTI

Bardak öyle taştı ki yeniden doldurma ve kamuoyunu sakinleştirme işini ise sadece Gülen Cemaati’nde değil, Türkiye kamuoyunda da saygınlığı çok üst noktada olan Ahmet Taşgetiren, Mümtazer Türköne gibi kalemler üstlendi. Ve bu iki ismin aynı gün kaleme aldığı Hakan Fidan konulu yazılar hem iktidara yakın, hem AKP’ye sempati duyan, hem de Gülen Cemaati’ne gönülden bağlı çevrelerde coşkuyla karşılandı. Ve aslında özünde bu gerginliğin oluşmasına sebep olan kalemlere ‘nasihat’ amacı taşıyan iki yazı da çok çabuk karşılık buldu.

MİT ve Fidan’a karşı 2 yıldan beri yürütülen itibarsızlaştırma operasyonunun yurt içinde taraftarı olduğu bilinen kalemler bile bir cümleyle de olsa Yanover’in küstahlığını kınama yoluna gitti.

MESELE HAKAN FİDAN DEĞİL

Mehmet Baransu’nun dünkü yazısının tamamı yine MİT’i hedef almış olsa da Yahudi gazetecinin hadsizliği ile ilgili girişinde kullandığı ifadelerin çok büyük değeri olduğunu düşünüyorum ben.

Fidan’ı, teşkilatını beğenmemek, yerden yere vurmak başka bir şey, onunla ilgili dış mihraklardan gelecek alçakça saldırıya milli bir duruş sergilemek başka bir şey çünkü!

Burada mevzu Fidan falan da değil ayrıca. Fidan’ın yerinde bir başkası da olabilirdi. O kişi bir önceki ya da ondan önceki müsteşar da olabilirdi. Önemli olan asıl şey hadsiz, dengesiz ve terbiyesiz bir Türkiye düşmanının milli değerlerimize, bağımsız politikalarımıza ağzından salyalar akıtarak saldırmış olmasıdır.

MEDYAGUNDEM

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

feto-medya

FETÖ’cü sözde gazetecilerin mal varlıklarına el konuldu

FETÖ soruşturması kapsamında, kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile gazeteci Bülent …

kenes-toros

Torunlarınız bile bu kahpeliğinizin cezasını çekecek Fetocu itler!

FETÖ ile PKK terör örgütlerinin ortaklığı, ortak katliam planları yaptıkları günler yaşıyoruz. HDPKK’lıların elinden alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir