Anasayfa / GENEL / Sevilay Yükselir ezber bozdu; Hüseyin Gülerce iyi polis numarası yapıyor yemeyin!
sevilay

Sevilay Yükselir ezber bozdu; Hüseyin Gülerce iyi polis numarası yapıyor yemeyin!

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir bugün yine ezber bozan, cesur ve çarpıcı bir çıkışla, Gülen örgütünden Hüseyin Gülerce’nin “cemaat özeleştirisi” için “numaradır, yemeyin” dedi. Gülerce’nin “iyi polis” numarası yaptığını yazan Yükselir, talimatı da bizzat Gülen’den “Hüseyin çek bir ağlak numarası” şeklinde aldığını iddia etti.

İşte Yükselir’in bomba yazısı:

GÜLERCE’NİN ÇIKIŞI

İnternethaber’den Hadi Özışık’a konuşan Gülen Örgütü’nün ağır toplarından Hüseyin Gülerce demiş ki; “Cemaatimiz yanlış yaptı! Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na savaş açmak büyük hataydı.Siyasallaştık, CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik. Cemaat eski ayarlarına artık dönmeli!” Konuşmasının sonunda da eklemiş; “Başbakan’ın bundan sonra Hizmet Hareketi’ne karşı, şefkatli, merhametli ve demokrat tavırlarla sadece hukukun üstünlüğüne riayet edeceğine inanıyorum!
Gülerce’nin bu ifadeleri aHaber’de pazartesi akşamı yayımlanan moderatörlüğünü yaptığım % 100 Siyaset’te gazeteci Nevzat Çiçek tarafından da getirildi gündeme. Baktım ciddi ciddi okuyor, Gülerce’nin mesajlarının çok önemli olduğunu ve hatta cemaatle yeniden bir barış olabileceğini ima etmeye çalışıyor. Canım partnerim…

DERHAL KONUYU KAPATIN

Bir tanem… Kalbi hem temiz, hem kocaman Kezban Hatemi hocam da destek veriyor; “Çok mühimmm” diyerek. İşte o an anladım ki mesele hâlâ kavranamamış. Hâlâ birileri bunların yaptığının bir HİZMET harekâtı, dini bir Cemaat birlikteliği olduğunu sanıyor ve eski ayarlarına dönmeleri halinde bunlarla birliktelik olabileceğinin tezini tartışıyor. Anında gösterdim tepkimi ve Nevzat’tan konuyu derhal kapatmasını rica ettim. Çünkü o programın saniyeleri bile benim için çok değerli ve o saniyeleri boş konularla harcamam.

 

MİLLETİ AHMAK SANIP “İYİ POLİS” NUMARALARINA YATAN GÜLERCE

Hele hele Gülerce gibi milleti ahmak sanıp, “iyi polis” numaralarına yatanlar için hiç harcamam!
Ama dün baktım ki başka ekranlarda da bu konu tartışılıyor. Meseleyi net biçimde kavradığını ve bu mücadelede kelle koltukta bir duruş sergilediğini sandığım bazı arkadaşlar bile Gülerce’nin mesajlarının doğru okunmasını savunuyor. Böyle olunca bir iki dakika kendi kendimi sorguladım. “Acaba” dedim “Ben mi yanlışım? ” Düşündüm düşündüm ve sonunda gördüm ki, ben yanlış değilim! Onlar sazan kusura bakmasınlar ama ben değilim!

ORTADA CEMAAT FALAN YOK ÖRGÜT VAR

Hale bakınız lütfen. Cemaat ayarlarına geri dönmeliymişmiş. Başbakan da HİZMET erlerine şefkatli olmalıymış. Ne cemaati, ne ayarı kardeşim? Bir kere herkes kafasına şunu yerleştirsin! Ortada bir cemaat falan yok!
Ortada uluslararası çapta iş gören bir casusluk örgütü var! Siz bunu hâlâ anlamadınız mı?

GÜLERCE’NİN NUMARALARINI NASIL YİYORSUNUZ?

Hizmetmiş… Hizmet erleriymiş… Evet devletin kilit noktalarını ele geçirip, sahip oldukları güçle elde ettikleri bilgi ve belgelerle devlete şantaj yapan, devletin başındakilere tehditler savuran ve ulusal politikaları tehlikeye atan o erler ordusunun ülkeyi ne hale getirdiğini gördük hep beraber. Neyin tartışmasını yapıyorsunuz hâlâ boş boş konuşup anlamıyorum? Nasıl yiyorsunuz Gülerce’nin, “biz ettik aman siz etmeyin” numaralarını? Adam ön alıyor kardeşim ön!.. Görevi onun o zaten o örgüt içinde.

HÜSEYİN ÇEK BİR AĞLAK NUMARASI!

Belli ki Pensilvanya’daki lideri demiş ki “Hüseyin çek bi ağlak numarası!” O da aldığı talimatı yerine getiriyor. Bilmiyor musunuz bunların her şeyi yalan, dolan, takiyye üzerine! Ayrıca Başbakan zaten her konuşmasında cemaate gönül vermiş masum insanları ayırt edip ve onlara sürekli çağrı yapmadı mı? “Gitmeyin Pensilvanya’daki o hainin peşinden” demedi mi? Dönenler döndü vaktinde o çağrılara kulak verip. Sen de döneydin ya Gülerce! Niye dönmedin? Niye 30 Mart’ı bekledin? Her zamanki “iyi polis” elbisesini giyip ortamı bir süreliğine yumuşatmak için mi? Ama söylüyorum. Lütfen not edin bir kenara! Başbakan bile dönse yolundan… Ki asla inanmıyorum böyle bir şey olacağına.

KAHPELİKLERİNİZİN HESABINI VERECEKSİNİZ

Asla! Ben dönmeyeceğim! Ben aylardır yaptığınız kahpeliklerin, alçaklıkların, hainliklerin bedelini hukuk önünde ödemeniz için sizlerden çatır çatır hesap sormaya devam edeceğim!
O nedenle boşuna kıvırma Hüseyin Gülerce! “Yok biz cemaatiz. Yok biz hizmet erleriyiz” falan diyerek terane okuma! Kaçarınız yok artık! Sen de, senin mensubu olduğun o suç örgütü de hem bu dünyada, hem de öteki dünyada er geç hesap verecek!

YÜKSELİR’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

feto4

Teröristbaşı intihar edecek

Gazeteci Hüseyin Gülerce, katıldığı canlı yayında Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in intihar edebileceğini iddia …

2 Yorumlar

 1. mustafa öztürk

  sevilay yükselir’in bu yazısını okuyunca çok sevindim sanki yazıyı ben yazmışım da s. yükselir köşesin de yayınlamış. Allah senden razı olsun kardeşim.
  sn. başbakanım lütfen bu yazarın tahlillerini dikkate alın. sizin de dediğiniz gibi bu bir örgüt hem de dünyanın en tehlikeli örgütü. bu örgütte islamın yasakladığı her şey mübah. yalan, riya, iftira bunları uzatın gidin. bunların sahtekarlıklarına inanmayın. bunlar herkesi aptal sanıyorlar. inanmayın bu gülerce polisine evet yazarın da dediği gibi iyi polisi oynuyor. ve bizimkiler de yiyor. lütfen şu görmeyen gözlerinizi açın. adamlar yıllardır sizleri hep böyle kandırıp devleti ele geçirdiler. 40 yıldır hiç mi görmediniz sinsice yaptıklarını. bu örgütten daha çok suçlu olan bunlara göz yuman yalakalar ve menfaatçilerdir. bunlar hala akpartide.
  gülerceyi hemen sahiplenmeye başladı bizim yazarlar. korkmayın hocaları gülerceyi kimseye yedirmez. yazarın da dediği gibi ağlak numarası artık uyanın yav. yetti artık.
  sn. yükselir güzel prog. yapıyorsunuz ama hep aynı adamlar ufku dar kişiler. size tavsiyem sokağa çıkın eliyüzü düzgün 5 kişiyi alın programınıza inanın daha orjinal şeyler çıkacaktır.
  evet sn. başbakanım sizin ve yakın ekibinizin hayatının en büyük hatası bu örgütün gerçek yüzünü görmemeniz. şimdi size düşen uyanık, kafası çalışan ve vatan sevgisi dolu ekiplerle bu örgütü bitirmek. yoksa hem siz hem ülke bitecek. o zaman size hakkımızı helal etmeyeceğiz. şu an için bu ülkenin bu örgütten başka sorunu yok. öncelikle akpartiyi bu haşhaşilerden temizleyin, partide kimse kalmasa bile. size gönül veren, size dua eden sade halk ve ALLAH yeter.

 2. Sevilay hanıma katılıyorum…bu hainler özetle şunu demek istiyorlar…biz büyük umutlarla son ana kadar hainlik yaptık ama hükümeti düşüremedik ,ülke de kaos oluşturamadık..halkın eliyle HAKKIN tokadını da yedik…umurumuzda değil..hadi yeniden cemaatçilik,kardeşçilik oynayalım…ey halk siz de bunu yutun..fırsatını bulunca hainliği devam….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir