Anasayfa / ANALİZ / Şemsiyeli rüyacı Zaman yazarının son zırvası!
unal1

Şemsiyeli rüyacı Zaman yazarının son zırvası!

MEDYAGUNDEM.COM- Daha geçen gün “Türkiye’nin her tarafına semadan ateşler yağıyor. Zaman Gazetesi Hizmet mensuplarının ellerinde şemsiye olmuş ve o şemsiyelerle ateşlerden korunuyorlar.” diye şemsiyeli rüya ile Zaman’a abone isteyen Ali Ünal’ın son zırvası….

ruya1

Zaman gazetesi yazarı Ali Ünal bugün de “beyin error” yazılarından birine imza attı.

Ünal’ın bugünkü yazısı Gülen örgütünün gerçekten bittiğinin göstergesi olmakla beraber, çözüm sürecine de nasıl düşman olduklarını, şimdi de son çare olarak Ergenekoncu zırvalara umut bağladıklarını gösteriyor.

Köşesinde bugün Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı daha önce Ergenekoncular ve ulusalcılardan duyduğumuz ezberle “BOP  eşbaşkanı” ilan ederek şu komplo teorisini yazdı:

“Çözüm süreci denen süreç dâhil, bölgemizde olup bitenlere bu genel plan çerçevesinden bakmak gerekiyor ve her şey, ‘Oslo mutabakatı’ ve el-Kaide, en-Nusra, IŞİD gibi örgütlerle, ‘Oslo mutabakatı’nın da dâhil bulunduğu BOP planını gerçekleştirme adına NATO veya ABD operasyonlarına zemin ve gerekçe hazırlama çerçevesinde cereyan ediyor. ‘Oslo mutabakatı’nın ‒ki, bu mutabakatta hakem devletin Orta Doğu’nun dizaynında hep başrol oynamış İngiltere olduğu iddiasını dikkate almak gerekiyor‒ bir ileri merhalesi uygulamaya konacağı her zaman R.T. Erdoğan, PKK/BDP aleyhine gürlüyor ve bu arada arkada tam tersi uygulamalar cereyan etmeye duruyor. IŞİD’in Kobani’ye saldırısı, bu saldırı bahanesiyle Türkiye’de ortaya çıkan şiddet, Meclis’ten geçen tezkere, ABD operasyonlarını davet ve gözden kaçan iki önemli gelişme: iktidar yanlısı bazı kanallarda Hüda-Par başkanı ve başkan yardımcısının ekrana çıkarılması ve Numan Kurtulmuş’un açıklaması. Kurtulmuş, ‘Çözüm Süreci’nin üçüncü merhalesi olarak ‘halkın takdiri’nden söz ediyor. Yani, bölgede Kürtlerin ezildiği gerekçesiyle PKK’ya silah ve mühimmat yardımı, ‒Allah korusun‒ yeni bir PKK‒Hizbullah çatışması ve işlenecek cinayetler, sonra da, Oslo’da konuşulduğu üzere bölgeye BM müdahalesi, BM gücü yerleştirilmesi ve BM gözetiminde bir referandumla ilk merhalede özerk ‘Türkiye Kürdistanı’nın, ayrıca ‘Suriye Kürdistanı’nın resmîleşmesi.”

CEMAATİ BİTİRME BOP PLANIYMIŞ

Lideri ABD’de tamamen Amerikan, İsrail ve İngiliz çıkarlarına göre hareket eden bir örgütün temsilcisi Ali Ünal’ın hezeyanları bununla da sınırlı değil. Ünal’a göre Gülen cemaatini bitirme operasyonu BOP işiymiş! Bakın ne yazmış:

“Şahsen, Hizmet Hareketi’ni bitirme niyet ve teşebbüsü çerçevesinde yapılanları da sadece AKP’nin intikam ve hazımsızlık duygularına vermek, fakire pek doğru gelmiyor. Bunun da, BOP planı ve ‘Oslo Mutabakatı’yla alâkası olmalı. Çünkü, İslâm dünyasında dönüştürülemeyen ve hem bağımsız, hem aslî köklerini koruyan en büyük hareket Hizmet hareketi. Bu çerçevede, ABD ve AB kaynaklı eleştirilere maruz kalsa da, AKP iktidarının ‘küresel hakim güçler’ tarafından desteklendiği ve pervasızlığının biraz da buradan kaynaklandığı inancındayım. ABD’nin, İngiltere’nin, İsrail’in, evet Dışişleri Bakanlıkları vardır ama CIA, MI6 ve MOSSAD’ı da görmek gerekir. Bunların MİT’le, özellikle 28 Şubat sürecinde daha da gelişen münasebeti sır değil. ‘Çözüm süreci’nin mimarının ve merhale merhale tatbikçisinin arkasında daha çok MİT’in olduğu da herkesin malûmu. Diğer yandan, 1990’larda Türkiye’de bazı tanınmış aydınlara karşı işlenen cinayetlerin arkasında Selâm‒Tevhid örgütünü görüp, bunları sadece bu örgüte fatura etmek de eksik kalır. CIA, MI6 ve MOSSAD’ın haberi, izni, hattâ doğrudan veya dolaylı yönlendirmesi olmadan Türkiye’yi 28 Şubat’a götüren cinayetlerin işlenebileceğini düşünmek biraz saflık olur.”

 

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

1 Yorum yapıldı

  1. Kaleleri bir bir düşerken sığınılacak iki yer kaldı.1-Rüyalar alemi 2- Hayal dünyası. Bunlar adam gibi rüya görmeyi,tabir etmeyi hayal kurmayı beceremiyorlar.Hafazanallah içlerinden biri bir rüya gördü mü zırvalar gırla gidiyor. Yatarken iyi örtünün. Rüyanıza şeytan girmesin. Sonra tabirciler zor durumda kalıyor. Memleketin yüzakı insanlara Selam -Tevhid örgütü yaftası yapıştırıp tasfiyeye yeltendiler. Suçladıkları insanlara bakınca insanın gidip üye olası geliyor. CIA, MI6,MOSSAD ajanlarını görmek istiyorsanız yerini biliyorsunuz.Hizmet(!) Okullarında ıngilizce öğretmenliği yapıyorlar.
    Bir de BOP’cuların hizmet hareketini bitirme martavalı var ki akla ziyan; (gülmem geçince onu da yazacağım) milletle dalga geçmenin bu kadarı da fazla. Adamlar enayi mi? Kullandıkları örgütü niye bitirsinler? Miadının dolmasını bekliyorlar. Hele bir işlevsellliğini kaybetsin. Beceremediniz artık gidin! dediler mi yandığınız gündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir