Anasayfa / GENEL / “Şemsiye”ci Zaman yazarı örgütü yaktı!
ali-unal

“Şemsiye”ci Zaman yazarı örgütü yaktı!

Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal bugünkü yazısında 14 Aralık operasyonunu eleştirmek isterken bir itirafta da bulundu.


ruya1
14 Aralık operasyonunda Başsavcılık, bazı gazeteciler ve emniyet mensuplarının gözaltına alınmasının nedeni olarak 2009’da “Tahşiyecilere” yönelik soruşturmadaki usulsüzlükleri gösterdi.

Fethullah Gülen’in sohbetinde hedef gösterdiği Tahşiyeciler, 8 Nisan 2009’da “Terör örgütü üretenler yeni tezgah peşinde” başlığı Zaman gazetesine haber oldu. Tahşiyeciler, Bugün Gazetesi Yazarı Nuh Gönültaş, 26 Nisan 2009 tarihli yazısına da konu oldu. Gönültaş yazısında, Tahşiyecileri “terör örgütüyle” eşdeğer gösterdi.

Yazının hemen ardından STV’de yayınlanan Tek Türkiye adlı dizideki ‘Karanlık Kurul’a da konu oldu. STV, dizi aracılığıyla Tahşiye Yayınevi’ne yönelik karalama kampanyası yürüttü. Medya üzerinden yürütülen kara propagandanın ardından İstanbul Emniyeti operasyonun düğmesine bastı.

14 ARALIK OPERASYONU

Başta cemaat medyası olmak üzere bir kısım medya dün ve bugün özellikle dizi senaristlerinin gözaltına alınmasını bahane ederek operasyonu anlamsızlaştırmaya çalıştı.

Ancak Zaman Gazetesi yazarı Ünal bugünkü yazısında o dizilerin hangi amaçlarla yapıldığını ve neye hizmet ettiğini itiraf etti.

İşte Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal’ın yazısının ilgili bölümü;

….Operasyon Tek Türkiye gibi, bir zamanlar Yeni Şafak’ın itirafıyla “halkı teröre karşı bilinçlendiren” bir diziyi ve İran’a ait, Türkiye’de oldukça etkin ve Tevhid-Selâm Örgütü soruşturmasının tam merkezindeki Kudüs Ordusu’nu deşifre eden Şefkat Tepe ve Sungurlar dizilerini de hedef alıyor. İran Şiîliği, Kudüs’ü fetheden Hz. Ömer gibi, Kudüs’ü Haçlılar’dan kurtaran Selâhaddin-i Eyyûbî’den de nefret eder. Sözkonusu dizilerin yapımcısını, senaristlerini ve grafikerini gözaltına alan bir iktidar, nasıl da Kudüs’ü Haçlılar’dan kurtarma misyonuna sahip olur?

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir