Anasayfa / GENEL / Selvi ‘Ankara Temsilcisi’ dedi bakın tepki nereden geldi?
selvi-akit

Selvi ‘Ankara Temsilcisi’ dedi bakın tepki nereden geldi?

MEDYAGÜNDEM- Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, bugün ortalığı karıştıran bir yazı kaleme aldı. Bir şehit ailesini tehdit eden “bizim mahalleden” bir “Ankara Temsilcisi”nden söz eden Selvi’nin kimden söz ettiği merak ediliyordu.

MEDYAGÜNDEM Selvi’nin tarifinden o ismin Yeni Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez olduğuna işaret etti. Dönmez MEDYAGÜNDEM’e bir açıklama gönderip, “Ben değilim” dedi.

selvi-yener

Ancak Selvi’ye tepki habervaktim isimli “operasyon sitesi”nden geldi. Yener Dönmez’le “yakın ilişkili” sitenin yayın yönetmeni Fatih Akkaya “o iism benim” dedi.

“Dört Dörtlük Namussuzluk” diyerek Selvi’ye hakaretler edilen yazıda, “Yeni Şafak Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında göz göre iftirada bulunarak, yılın yalanına imza attı.” Gibi ifadelere yer verildi.

Akkaya şöyle yazdı:

“Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıcı’yla görüşen gazeteci benim. Ben herhangi bir gazetenin Ankara Temsilcisi değilim. Geçtiğimiz haftalarda, habervaktim.com’un müdavimlerinden olan Başkan Sarıcı ile son derece samimi bir görüşme gerçekleştirmiştik. Akil İnsanlar Heyeti’nin Kırşehir’deki toplantısının ardından yaptığımız bu görüşmede, ne Başkan Sarıcı tehdit edilmiştir, ne de Başkan Sarıcı olayı Selvi’ye yazdığı gibi anlatmıştır. Bir gazeteci olarak Başkan Sarıcı’yı arayarak, toplantıya dair izlenimlerini ve oradaki sözlerinin ertesi günkü gazetelerde olduğu gibi yer alıp almadığını sordum. Ses kayıtlarından da anlaşılacağı üzere, görüşme son derece sıcak bir atmosferde geçmiştir. Fakat Selvi, bu son derece samimi görüşmeyi “Şehit ailesini tehdit eden gazeteci” diye aktarmakla kalmayıp, bu iftirasına kaynak olarak gösterdiği Başkan Sarıcı’nın sözlerini çarpıtmaktan çekinmedi. Bizim, görüşmemizde Başkan Sarıcı’yı tehdit ettiğimizi, “Başkan sen o toplantıya nasıl katılırsın. O sözleri nasıl söylersin” şeklinde veya benzer ifadeler kullandığımızı ispat etmeyen şerefsizdir.”

 

MEDYAGUNDEM

feto

FETÖ’nün kumpas trolleri Emniyet İstihbarattan çıktı

FETÖ’nün sosyal medya hesaplarından “bascalan” isimli hesabın adresinin Emniyet Genel Müdürlüğü olduğu ortaya çıktı. Hürriyet …

kadir

Yeni Akit genel yayın yönetmeni öldürüldü

Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüten Kadir Demirel, damadı tarafından bıçaklanarak hayatını kaybetti. Alınan …

kemal-yalan

Yalan zombisi KK; iyice sıvadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ellerindeki 15 Temmuz dosyasına dair Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’ye konuştu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir