Anasayfa / GENEL / Şehit savcının ailesi Google’a karşı harekete geçti
savci-kiraz

Şehit savcının ailesi Google’a karşı harekete geçti

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesi görüntülerin internet ortamında yayınlanmaması için Google’ın engellenmesini istedi.


Geçen hafta adliyedeki terör saldırısında şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz ve hakim eşi Yasemin Kiraz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, odada çekilen görüntülerin internet ortamında yayınlanmaması için Google ve Youtube’a erişimin engellenmesini istedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ayrı ayrı birer dilekçe sunan Hakkı Kiraz ve Yasemin Kiraz, olay sırasında çekilen Mehmet Selim Kiraz’a ait görüntülerin internet ortamında yayınının durdurulmasını talep etti. Hakkı ve Yasemin Kiraz, teröristlerce odada çekilen görüntülerin yer aldığı Google ve Youtube ile diğer sitelerdeki linklere, bunun mümkün olmaması durumunda ise bu sitelere erişimin engellenmesini istedi.

“ŞEHİT MEHMET SELİM KİRAZ’IN EŞİYİM…”

Hakkı Kiraz, dilekçesine, “Hain bir saldırı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın babasıyım” cümlesi ile başlarken, eşi Yasemin Kiraz da “Hain bir saldırı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın eşiyim” ifadesini kullandı.

“GÖRÜNTÜLER BAZI İNTERNET SİTELERİNDE ISRARLA YAYINLANMAYA DEVAM EDİYOR”

Mehmet Selim Kiraz’ın adliyedeki makam odasında rehin alındığı hatırlatılan dilekçelerde, şöyle denildi:

“Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan terör örgütü üyeleri, makam odasında çektikleri resimleri kendilerine yakın olan medya kuruluşları ile paylaşmak suretiyle örgütün propagandasını yapmış, daha sonra bu görüntüler bazı sitelerde ısrarla yayınlanmaya devam etmiştir. Bu görüntüler, başta biz ailesi olmak üzere tüm halkımızı, hatta yabancı basın organlarının duyurması sonucu birçok ülke vatandaşlarını derinden yaralamıştır.”

Dilekçelerde, “Gerek ailesi olarak bizlerin kişilik haklarını ihlal eden ve şehidimizin çocukları üzerinde olumsuz travmatik sonuçlar doğuracak olan, gerekse örgütün açıkça propagandasını yapması nedeniyle suç teşkil eden bu görüntülere ve haberlere erişimin engellenmesi yönünde soruşturma savcılığının talebi üzerine Sulh Ceza Hakimliği tarafından karar verildiğini basın yayın organlarından öğrenmemize rağmen, bu resimlere ve haberlere Youtube ve Google sitelerinden çok rahat bir şekilde ulaşılmaya devam edildiğini üzülerek görmekteyiz. Bu siteler, bizlerin ve Türk halkının manevi şahsiyetlerini ve mahkeme kararlarını hiçe sayarak vurdumduymaz tavırlarını sürdürmektedirler.” denildi.

 

Dilekçede, “Başta ailesi olmak üzere, bizler, kişilik haklarını açıkça ihlal eden ve tüm Türk halkının manevi duygularını inciterek nefretini celb eden ve terör örgütünün propagandasını içerir görüntülerin yer aldığı linklere, bu mümkün olmadığı takdirde görüntülerin yer aldığı siteye erişimin tamamen yasaklanmasını saygı ile arz ederiz” denildi.

MEDYAGUNDEM

kiraz2

Yazıklar olsun sana Kılıçdaroğlu!

DHKP-C’li teröristler tarafından katledilen savcı Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşüne isyan etti: …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

ahmets10

Savcı katillerinin işbirlikçisi hesap vereceksin!

Dün gözaltına alınan Ahmet Şık’ın terör sicili öyle kabarık ki… PKK elebaşlarından Cemil Bayık ile …

1 Yorum yapıldı

  1. Son derece yerinde bir başvuru. Bu ülkede yaşayan herkesi kendileri gibi kara cahil, çağ dışı kalmış zanneden sözde basın, yayın özgürlüğünden bahseden Bir Kısım medya mensupları, sözüm size; öve öve bitiremediğiniz Batı demokrasilerinde Sınırsız ve sorumsuz basın, yayın ve sosyal medya özgürlüğünün ulaştığı noktanın neticesinde ortaya çıkan tehditler uzun zamandır tv dizilerine, belgesellere konu oluyor biraz okuyun, araştırın ya! Böyle 100 sene öncesinin argümanlarıyla kendinize güldürmeyin artık , eğer kapasiteniz yeter de algılayabilirseniz size bir tavsiye 2011 ingiliz Yapımı” Black mirror” ı bir zahmet izleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir