Anasayfa / GENEL / Şehit ailelerinde “Kavurmacı” infiali
kavurmaci2

Şehit ailelerinde “Kavurmacı” infiali

15 Temmuz şehitlerinin aileleri, Kadir Topbaş’ın FETÖ’cü damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliye edilmesine tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın FETÖ’cü damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın geçtiğimiz hafta tahliye edilmesine 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden şehitlerin aileleri tepki gösterdiler.

Türkiye, Sabri Ünal’ı kendisini tankların önüne attığında tanıdı. 15 Temmuz gecesi tankları durdurmak için ölümü hiçe sayan Ünal, Kavurmacı’nın tahliyesine sert çıktı. Tahliyeyi kınadığını açıklayan Ünal; “ümidim şudur ki; birileri dünyadaki mahkemelerin kendilerini serbest bırakmasına çok güveniyorlar ama bizde Allah’ın adaletine ve O’nun mahkemesine güveniyoruz. Buyursunlar tahliye olsunlar.” dedi.

kav3

15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği’nin yönetiminde bulunduğunu ve derneğin yaptığı açıklamayı hatırlatan Ünal tahliyeyi kınadıklarını yineledi.

kav4

ZEYNEP SARIKAYA: HÜKÜMETTEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUM

15 Temmuz gecesi eşi şehit olan Zeynep Sarıkaya ise yaptığı açıklamada FETÖ’cülüğünü kendisi dile getiren Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesini kabullenemediğini söylüyor ve ekliyor:

“Bu tahliyenin haksızlık olduğunu düşünüyorum. Serbest kalması içimizi yakıyor. İçeride suçsuz olanlar var denilirken, suçlu olan neden dışarıda. O’nun suçlu olduğu zaten belli. Bugün için yüreğimiz kanıyor fakat Hükümetten açıklama bekliyoruz.

Yoksa bu durumun kabul edilebilir bir tarafı yok. Sosyal medyada çok şeyler yazılıyor fakat onlara da çok itibar etmek istemiyorum. Yine de serbest olmasını adil bulmuyorum ve hakkımı helal etmiyorum.” dedi.

Şuan için Hükümetin atacağı adımı beklediğini ifade eden Sarıkaya “Hükümete biraz daha zaman veriyoruz. Elbette konuyla ilgili açıklama yapacaklardır. Eğer bununla ilgili bir açıklama yapmazlarsa o zaman bireysel veya toplu olarak bazı adımlar atarız.” dedi.

ŞEHİT KANTARCI’NIN EŞİNİN İSYANI

Şehit Halil Kantarcı’nın eşi Ayşe Kantarcı ise sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki kişisel hesabından yaptığı paylaşımda;

“16 Temmuz günü tüm bu olup bitenlerle ilgili sadece şunu düşündüm. “Ortada bir iktidar kavgası vardı, olan masum onca insana oldu. Ve şimdi “ibadet kısmı ” tabir edilen bir sürü iyi niyetli, KANDIRILMIŞ, insanın canını yakacaklar, o “ihanet kısmı” tabir edilen ensesi kalınlara hiç bir şey olmayacak, onlar bir yolunu bulur sıyrılırlar muhakkak” dedim herkese.

Ne yazık ki adalet yok biz bunu en iyi bilenleriz, ‘28 şubat mağdurları hala içeride ama 28 şubat zalimleri nerede?’ bilemiyoruz. Bir 20 yıl sonra da 15 Temmuz mağdurlarını konuşacağız ama 15 temmuz zalimlerinin yerini bilemeyeceğiz.

Ama çok kırgınım, çok öfkeliyim. Ne olurdu beni haksız çıkarsaydınız? Her yere çöreklenmiş ama siyasete ve siyasi yakınlarına bulaşmamış olan FETÖ’yü ve onlara mensup hakiki zalimleri İlahi adalete bırakırız , önümüze bakarız. Tutmayacağınız ya da tutamayacağınız sözler vermeyin, yaramıza tuz basmayın, gözümüze soka soka canımızı yakmayın, kanatmayın, acıtmayın artık, yakmayın yüreğimizi…

En nihayetinde “Kavurmacılara özgürlük” dillerde şarkımız olarak kalır bizim …” dedi.

Sosyal medyada yapılan diğer paylaşımlar…

kav5 kav6

kavu1

LEVENT DEVECİ: BENİM RAPORUM KABUL EDİLMEZKEN…

15 Temmuz Gazisi Levent Deveci Facebook hesabından FETÖ sanığı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesine sitem dolu sözlerle tepki gösterdi. Gazi Levent Deveci yayınladığı mesajda, “Benim özel bir hastaneden aldığım malulen gazilik (emeklilik için yüzde 60 üzeri) raporum, sadece devlet hastanelerinden getirilmesi gerekir diye kabul edilmezken, nasıl oluyor da FETÖ üyesi olduğu için yargılanan biri için kabul edilebiliyor?” diye sordu.

-HABER 10-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir