Anasayfa / GENEL / Seçimden önce kriz yaygarası yapan Fetocular şimdi ekonomi süper demeye başladılar!
ekonomi-feto

Seçimden önce kriz yaygarası yapan Fetocular şimdi ekonomi süper demeye başladılar!

Paralel Yapı’nın yayın organı Taraf, seçimden önce AK Parti’yi yıpratmak için ‘kriz’ edebiyatı yaparken, seçimden sonra bütçenin çok iyi durumda olduğunu itiraf etmek zorunda kaldı.


7 Haziran’dan önce AK Parti’nin iktidardan düşmesi için yürütülen algı operasyonunun önemli ayaklarından biri olan Paralel Yapı’ya bağlı Taraf’tan kritik bir itiraf geldi. Taraf, bütçede 33 milyar lira faiz dışı para bulunduğunu itiraf etti. Seçimden önce, AK Parti’nin ekonomiyi iyi yönetemediği algısını oturtmaya çalışan Taraf şimdi de, muhalefet partilerine bütçedeki fazla parayı talan etmeleri için akıl hocalığına soyundu.

Taraf gazetesi yazarı Süleyman Yaşar bugünkü yazısında, CHP, MHP ve HDP’nin Meclis açılır açılmaz, başkan seçiminin ardından ilk iş olarak, emekliye ikramiye vaadini Ramazan Bayramı’na yetiştirmesi gerektiğini söyledi. Yaşar, 33 milyar lira faiz dışı fazlayla, bütçede emekliye iki ikramiyenin kaynağının da fazlasıyla olduğunu itiraf etti.

AK PARTİ’NİN BİRİKİMLERİNİ SIFIRLAMAK İSTİYORLAR

2002’den önceki koalisyon yönetimlerinin uyguladıkları populist politikaların sonucu olarak IMF kapısında para dilenen bir ülke durumunda olan Türkiye, 13 yıllık AK Parti iktidarında, ülkenin IMF’ye olan borcunu sıfırlarken, bütçe ilk kez fazla vermeye başlamış ve Merkez Bankası kasası, 125 milyar dolar rezerve ulaşmıştı. Erdoğan düşmanlığından dolayı Paralel Yapı ve üst akılın güdümündeki maşalar, AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak için ülkeyi ekonomik krize sokacak ekonomik uygulamalarla, muhalefetin 13 yılda oluşan birikimleri, sıfırlamasını isteyecek kadar ileri gidebildi.

(star.com.tr)

MEDYAGUNDEM

ajan

Büyükada’daki ajanların ekonomiyi çökertme planı

Büyükada’da ajanların yaptığı kaos toplantısıyla ilgili dehşet veren belgelere ulaşıldı. Ajanların Türkiye’deki piyonlarını kullanarak nasıl …

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

ekonomi

FETÖ’süne PKK’sına şok; rekor büyüdük!

TÜİK’in açıklamasına göre; Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir