Anasayfa / GENEL / Savcılar göreve o Başbakanlık müşaviri yalan söylüyor!
adil1

Savcılar göreve o Başbakanlık müşaviri yalan söylüyor!

Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca’nın yalan söylediğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ açıklamada bulundu.

Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca’nın darbenin planlayıcısı Adil Öksüz’ü gözaltında ziyaret ettiği tespit edilmişti. Sarıkoca daha sonra iddianamede yer alan kendisi hakkındaki suçlamaları kabul etmemişti.

Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca’nın yalan söylediğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise, “Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Sarıkoca kendisiyle ilgili iddialara neden kaçamak cevaplar veriyor, neden gerçekleri söylemekten kaçınıyor ve yalan söylüyor, iddialar şayet doğruysa Adil Öksüz’le görüşmüşse Öksüz’le olan bağı nedir? Tüm bunlar aydınlatılmalıdır” diye konuştu.

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Ali İhsan Karakoca kendisiyle ilgili iddialara, ‘O gece Adil Öksüz’ün yanında değildim. O gece Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’le beraber darbecilere karşıydım’ diyor. Bu sözleri gerçekleri yansıtmamaktadır. Çünkü darbenin başladığı 15 Temmuz saat 21.00’dan 16 Temmuz sabah 07.00’a kadar Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk Kazan’da değildi” dedi.

“SARIKOCA YALAN SÖYLEYEREK KENDİSİNİ Mİ KORUYOR?”

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün 16 Temmuz saat 07.00 civarında Kazan’a Antalya’dan geldiğini tespit ettiklerini belirten Özdağ, “Kendisini darbe komisyonuna davet ettiğimizde de sanki oradaymış gibi açıklama yapınca kendisini uyararak, ‘Burada değildiniz, Antalya’daydınız. 16 Temmuz sabahı 07.00 civarlarında Ankara Kazan’a geldiniz. Doğruyu söyleyiniz, arkadaşlarımı yönlendirdim, arkadaşlarımız müdahale etti diyebilirsiniz’ demiştik. İşin özü Başbakan Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca da, Kazan Belediye Başkanı da yalan söylüyordu. Ondan sonra ifadelerini düzelttirmiştik. Ancak Sarıkoca’nın son açıklamalarında yine ‘Belediye Başkanı Lokman Ertük’le beraberdim’demesinden sonra Savcıları göreve davet ediyorum. Şahıs yalan söylemektedir ve iftira atmaktadır. Aynı zamanda bir şekilde kendisini korumuş ve saklamış oluyor” diye konuştu.

NEDİM ŞENER MÜŞAVİR SARIKOCA’YI KÖŞESİNE TAŞIDI

Gazeteci Nedim Şener ise Posta gazetesindekiyazısında Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca’nın 16 Temmuz’da Kazan Jandarma Karakoluna giderek Adil Öksüz ile görüştüğünü iddia etti. Şener yazısında şu ayrıntılara yer verdi:

“HTS raporlarına göre Sarıkoca 16 Temmuz gecesi saat 04.13’te Seydişehir Gevrekli Kasabası yakınlarında görünüyor. Sarıkoca, polis Serter Koçak ile yalnızca 15 Temmuz günü değil 14-22 Temmuz arasında tam 27 kez görüşmüş. Müşavir Sarıkoca 14 Temmuz günü Ankara’da istihbaratçı polis Serter Koçak ile telefonda saat 14.17, 15.16, 15.41’de üç kez görüşür. Bu görüşmeler 15 Temmuz’da da devam ediyor ve Polis Koçak ile 15.42’de görüşen Müşavir Sarıkoca tatil için Antalya Belek’e gider. Sarıkoca, Belek’ten saat 21.03, 22.23, 22.27, 23.22’de 4 kez polis Koçak’ı arar. Müşavir Sarıkoca Ankara’ya dönme kararı alıyor. 16 Temmuz günü Antalya Dönüş yolunda saat 04.13’de Seydişehir Gevrekli’deyken iki kez polis Koçak ile görüşüyor. Müşavir Sarıkoca Ankara’ya 30 kilometre kala saat 05.07, Fevzi Çakmak Caddesine geldiğinde saat 06.47’de Polis memuru Serter Koçak ile yine telefonla görüşüyor. Tüm bunlar HTS kayıtlarında mevcut. Adil Öksüz 16 Temmuz saat 11.00 sıralarında Kazan’da yakalanıyor, Sarıkoca saat 11.34’de tekrar Koçak’ı arıyor. Polis Koçak öğleden sonra Kazan Jandarma Karakolu’na geçiyor ve Müşavir Sarıkoca, Ankara Türk Telekom binasının yakınlarına geldiğinde saat 15.36’da Fethiye Köyü yakınlarında bulunan polis Koçak’ı saat 15.53, Akıncı Sapağına geldiğinde 15.56 üç kez arıyor. Kazan Lojistik üssünde bulunan polis memurunu saat 17.38’de arıyor. Yine Kazan Fethiye Köyü yakınlarındaki polis Koçak’ı saat 17.56’da arar. Sarıkoca Karakol’da Adil Öksüz ile görüşüyor. 18 Temmuz: Adil Öksüz, savcının itirazına rağmen FETÖ’cü hakim Çetin Sönmez tarafından serbest bırakılıyor ve yine ne tesadüftür ki Tüm bunların ertesinde ise Müşavir Ali İhsan Sarıkoca ile FETÖ’cü hakim tarafından serbest bırakılan Adil Öksüz’ün telefonları İstanbul’dan sinyal veriyor.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir