Anasayfa / ANALİZ / Savcılar göreve; işte Fox TV’nin FETÖ’yü beslediğinin kanıtı
ercan

Savcılar göreve; işte Fox TV’nin FETÖ’yü beslediğinin kanıtı

FETÖ’nün işlediği Hrant Dink cinayetindeki rolü apaçık ortaya çıkan Ercan Gün isimli FETÖ militanı gazetecinin halen Fox TV’den maaş alıyor. Gün’ün  adı Faih Portakal’ın sunduğu ana haber bülteni künyesinde yer alıyor. Bu Fox TV’nin FETÖ ile işbirliği sebebiyle ciddi bir soruşturma konusu…

FETÖ’nün Medya Yapılanması davası sanıklarından olan ve FETÖ’nün işlediği Hrant Dink cinayetindeki rolü kurgu fotoğraf ve video ile apaçık ortaya çıkan Ercan Gün’ün adı halen Fox TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu ana haber bültenini künyesinde yer alıyor. Bu Gün’ün Fox TV’den maaş aldığı dolayısıyla bir teröristi Fox TV’nin besleyerek FETÖ ile işbirliği yaptığının kanıtı.

Bakın FETÖ’cü terörist bugünkü künyede “Haber Planlama Müdürü” olarak nasıl yer aldı:

ercan-gun1

FETÖ’nün, 14 yıllık Zaman muhabiri Ercan Gün’ü, Hrant Dink suikastinden sadece 11 gün önce FOX’a yerleştirdi belgelerle ortaya çıkmıştı. Ergenekon operasyonlarına zemin hazırlamak adına FETÖ’cü firarilerle eylemde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu bulunuyor.

Cezaevine girmeden önce FOX Haber Müdürü olan Ercan Gün Hrant Dink Jandarma ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli isimlerden birisi. Soruşturma sonunda ortaya konan iddianamede, Ercan Gün’ün, Hrant Dink cinayetinin işlendiği 19 Ocak 2007 günü FETÖ/PDY üyeleri Adem Yavuz Arslan, Faruk Mercan ve Ekrem Dumanlı ile yoğun telefon irtibatında bulunduğu belirlendi.

Savcılığın tespitlerine göre, Gün’ün FETÖ firarileri olan bu kişilerce Hrant Dink cinayeti ile kurgu çerçevesinde Samsun iline gönderildiği, burada bulunduğu sırada kullanımındaki cep telefonundan Samsun İl Jandarma Komutanlığı santralini aradığı tespit edildi. Bir süre Jandarma santraliyle görüşen Gün’ün sonra cep telefonunu kapatarak Jandarma görevlileri ile gizli bir buluşma gerçekleştirdiği algısını yaratıp İstanbul’a döndüğü belirlendi. Aslında Gün’ün Jandarma ile hiç buluşmadığı tespit edildi.

Hrant Dink cinayetinin arkasında ulusalcı grubun olduğu algısı oluşturularak örgütün amaçları doğrultusunda görsel medyada yayınlandığı da iddianamede dile getiriliyor.

17/25 Aralık yargı darbesinden sonra sosyal medya üzerinden aylarca FETÖ propagandası yapan Ercan Gün, bu yayın anlayışını Fox TV’ye de yansıtmıştı.

Özetle, Ercan Gün’ün FETÖ’nün Fox TV’deki temsilcisi olduğu ifade ediliyor.

Fox TV bu kanıtla FETÖ’yle açıkça işbirliği yapıyor.

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

adil

FETÖ’cü darbenin karakutusu Almanya’da

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminin kilit ismi, Hava Kuvvetleri İmamı firari Adil Öksüz’ün Almanya’da …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

1 Yorum yapıldı

  1. Bizim mahkemelerin yahudiye gücü yetmez garibanı inim inim inletir tecrübelerle sabittir.gerinin kucağından kalkmış rüşvetçi ve seyfi oktay müridlerinin kucağına oturmuş adalet sistemini Allaha havale ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir