Anasayfa / GENEL / Sarıgül’ün üstünü Yahudi lobisi de çizdi!
takvim-sarigul

Sarıgül’ün üstünü Yahudi lobisi de çizdi!

Şişli krizinde köşeye sıkışan Mustafa Sarıgül’e bir darbe de yıllardır yanından ayrılmayan ‘Barones’ Monik İpekel’den geldi. Sarıgül adına uluslararası baronların yetkili acentası gibi çalışan Musevi cemaatinin önemli ismi, üst üste gelen skandalların ardından desteğini çekti. Mustafa Sarıgül bu hamle ile tamamen yalnız kaldı…


Şişli’nin eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Boğaz’ın baronları tarafından sürekli desteklendi. Nişantaşı’ndaki yılbaşı kutlamalarında patronlar hep birlikte görüntü verdi. O da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na heveslendi. CHP liderliğine de göz dikti. Türk Musevi Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Monik İpekel, Sarıgül’ün siyasi çıkışında en büyük etkendi. Cemaatin desteğini de Koç Holding’in patronu Rahmi Koç’un yakın ilgisini de Şişli’ye o getirdi. Hatta Sarıgül’ü ABD’deki Yahudi lobisine takdim etti.

YAHUDİ LOBİSİ ARKASINDAYDI

Sarıgül-İpekel ikilisi, Şişli’deki birçok önemli icraatı birlikte gerçekleştirdi. Trump Kuleleri’nin Mecidiyeköy’e dikilmesinde de Hilton Oteli ve benzeri projelerin gündeme getirilmesinde de ortak çaba gösterdi. Monik İpekel, henüz gün ışığına çıkmamış ilişkileri, uluslararası baronların “yetkili acentası” gibi tek başına yönetti. Sosyete dünyasının en tanınır yüzlerinden olan ve “Barones” olarak tanınan Monik Hanım, bu desteğin karşılığını da aldı. Sarıgül, yanında görev vererek her dediğini yaptı. Barones, Sarıgül ile olan ilişkisini Şalom gazetesine verdiği bir röportajda şöyle anlattı: “O kadar iyi anlaşırız ki bir konuyu daha ben söylemeden anlar. ‘Tamam, doğrudur. Hemen uygulamaya geçin’ diye destek verir.”

AYDIN DOĞAN SAVAŞ AÇTI

İşte bu işbirliğini 30 Mart 2014 yerel seçimleri bitirdi. Çünkü Sarıgül, sandıkta ezildi. Üstelik Şişli’ye başkan seçtirdiği Hayri İnönü ile de birbirine girdi. Aydın Doğan’a olan 5.5 milyon dolarlık seçim kampanyası borcunu ödemeyince de ipler gerildi. Sarıgül’ü önce İstanbul sermayesi terk etti, para babaları çevresinden bir bir kaçtı. Sonra üzerlerine titrediği azınlık temsilcileri yanından uzaklaştı. Parasının peşine düşen Aydın Doğan ve kızları da Şişli’ye kafayı taktı. Hürriyet, Sarıgül’e resmen savaş açtı.

dogan-sarigul

SARIGÜL’ÜN ÜSTÜNÜ ÇİZDİLER

Hayri İnönü ve CHP’den gelen saldırılar, Sarıgül’ü bunalttı. Kimi zaman öfkesine yenilip siyasete sığmayacak konuşmalar da yaptı. New York mafyasıyla işbirliği yapıp İnönü ailesini tehdit ettiği, savcılık tutanaklarına bile geçti. Bütün bu çevrelerde çok etkili olduğu bilinen Barones de onu kurtaramayınca, “Baronlar Sarıgül’ün üstünü çizdi” fikri ağırlık kazandı.

Şişli’deki Sarıgül gerilimi CHP’yi karıştırdı. Mevcut başkan Hayri İnönü’ye darbe yapmaya kalkan Sarıgül ailesi hakkında tehdit iddiaları ortaya çıkınca terör savcısı duruma el attı. Hayri İnönü ve eşi Nazlı Hanım savcılıktaki ifadelerinden Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir’in New York mafyası ile anlaşarak kendilerini tehdit ettiğini söyledi. Şişli Belediyesi içinde aylardır süren skandallar ise bu iddiaların yanında değersiz kaldı. CHP Genel Merkezi bu konuda hiç ses çıkarmazken, krizi çözsün diye atanan İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın da olaya Fransız kaldığı anlaşıldı. Murat Karayalçın, dün şu garip açıklamayı yaptı: “Bu adli bir olaydır. Siyasi bir olay değildir. Siyasetçilerin adının geçmesi onu siyasi olay yapmaz. Soruşturmayı dikkate alacağız, değerlendireceğiz. Bu konuda son derecede açığız.”

HAFTADA 4 GÜN GİRNE ‘DE

Bu arada CHP’nin İstanbul İl Başkanı olarak atanan Murat Karayalçın’ın aynı zamanda Kıbrıs’taki Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışması da parti içinde eleştirilere neden oldu. Karayalçın’ın, Siyaset Bilimi ve Halk İlişkiler üzerine haftanın üçdört günü Girne’ye giderek derslere girmesiyle alakalı, “Sayın Karayalçın, İstanbul’daki sorunları çözmek için göreve geldi ama Kıbrıs’a gitmekten partiyle ilgilenmeye zaman bulamıyor” yorumları yapıldı.

BARONES MONİK İPEKEL

Yıllarca Mustafa Sarıgül’ün en yakın destekçisi olan Monik İpekel, anne tarafından Odessa, baba tarafından ise İspanya kökenlerine sahip… Dedesi ise geçmişte Osmanlı Sarayı’nda padişah hekimliği yapmış bir isim. İpekel, Sarıgül’ün CHP’ye girmesinde, Yahudi Lobisi ve ABD ilişkilerinde önemli rol oynadı. Sosyete dünyasının önemli isimleri arasında gösterilen Monik İpekel, Rahmi Koç’a yakınlığı ile tanınıyor. Birçok sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösteren İpekel, Nişantaşı’nı Nişantaşı yapan isim olarak ün saldı. İpekel, Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Hareketi kurucu üyesi olmakla beraber Türk Kalp Vakfı, Böbrek Vakfı, Demokratik İlkeler, 80 Yıl Gençlik Vakfı, Çaba Derneği, Sıcak Eller, Türkiye Gönüllü Anneler Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde de aktif şekilde görev alıyor.

KEPAZELİK

Şişli’de başlayıp New York mafya çetelerine uzanan ve merkezinde Aydın Doğan’ın da bulunduğu skandallar üzerine CHP içindeki muhalefetten sert sesler yükseldi. CHP eski Grup Başkanı Kemal Anadol, “Sanki son günlerin modası olan bir dizi film seyrediyor gibiyim. CHP’li olarak benim çok canımı sıkıyor” dedi. CHP eski Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Eraslan ise “Mustafa Sarıgül bu partiden Kurultay salonunda bir belediye başkanını yumrukladığı için atıldı. Bu adam partiden özür bile dilemedi. Üstüne bir de ayağına gidildi. Şimdi yaşanan kepazeliğine bakın?” diye konuştu.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir