Anasayfa / GENEL / Sarıgül operasyonundan paralel kokular!
sarigul-paralel

Sarıgül operasyonundan paralel kokular!

TMSF’nin, 16 yıl önceki bir kredi borcunu gerekçe göstererek Mustafa Sarıgül’ün mal varlıklarına tedbir koyması, “Sarıgül’den bir mağdur oluşturma” operasyonu olarak yorumlandı.

BDDK’daki görevden almaların ardından sıranın kendilerine geleceğinden endişe eden TMSF’deki Gülen grubuna yakın etkili isimlerin büyük bir panik içinde olduğu öğrenildi.

Görevden alınma korkusu yaşayan paralel yapının TMSF ayağı, Sarıgül’e destek mahiyetinde bir operasyon yaparak, seçimlere az bir zaman kala CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü mağdur duruma getirip, hükümeti de zor durumda bırakmaya çalıştığı iddia edildi.

Gülen grubuna yakın isim düğmeye bastı

TMSF’nin 2. adamı olarak bilinen ve Gülen grubuna yakınlığı olduğu iddia edilen başkan yardımcısı Z.K tarafından başlatılan operasyon sayesinde, Sarıgül hakkında daha sonra ortaya çıkabilecek büyük yolsuzluk dosyalarının da üstünü örtebileceği söylendi.

Sosyal medyada konuşulan iddialara göre, kendisine herhangi bir ödeme çağrısı yapılmayan, kaçma şüphesi olmayan ve kamuoyunun önündeki Sarıgül’e yapılan bu “altı doldurulmamış” operasyon, Sarıgül’ün önünü kesme değil, Sarıgül’ün kampanyasına omuz verme operasyonu.

TMSF Başkanının, kendisini manipüle ederek böyle bir operasyon yapılmasına neden olanlara karşı nasıl bir tavır sergileyeceği merakla bekleniyor. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

gulluoglu

FETÖ’nün baklavacısının mal kaçırma oyunu

FETÖ’ye finansman sağlamaktan tutuklanan Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir