Anasayfa / ANALİZ / Sana kargalar bile gülüyor Kılıçdaroğlu!
kemal-feto

Sana kargalar bile gülüyor Kılıçdaroğlu!

CHP’yi FETÖ’nün kuklası yapan Kılıçdaroğlu gazetecilerle buluşup “Gülen’le ilişkimiz yok” deyip, sonra da “Cemaat mazlum” açıklaması yaptı. Böylece Kılıçdaroğlu ve CHP’nin FETÖ ile bağı olmadığı yalanına kargala bile güldü!


MEDYAGUNDEM.COM- CHP’nin Gülen terör örgütünün kontrolünde olduğunu artık Kılıçdaroğlu’nun deyimiyle 5 yaşındaki çocuklar bile biliyor. FETÖ’nün Deniz Baykal’a kaset komplosuyla yerine oturttuğu Kılıçdaroğlu’nun dolayısıyla “Cemaat ile ilişkimiz yok” demesinin hiçbir hükmü yok. FETÖ ile öylesine kirli bir ilişki içinde ki CHP, Kılıçdaroğlu’nun birbirinden tutarsız açıklamaları o pis ilişkiyi de açık etmeye yetiyor.

İşte örnek…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir kahvaltı düzenledi.

Sözcü gazetesinden bir haber:

kemal-sozcu2

Kılıçdaroğlu bir ga­ze­te­ci­nin Fet­hul­lah Gü­le­n’­le il­gi­li ne dü­şün­dü­ğü­nü sor­ma­sı üze­ri­ne “Gülen’le hiçbir ilişkimiz yok” diyerek şu açıklamayı yapıyor:

“Biz Fet­hul­lah Gü­len ha­re­ke­ti ile hiç­bir za­man bir ara­ya gel­me­dik. Geç­miş­te en çok eleş­ti­ren par­ti bi­ziz. Eğer siz hu­ku­ka, de­mok­ra­si­ye, ya­sa­ya ay­kı­rı ola­rak ‘Be­nim gi­bi dü­şün­me­di, ben onu yok ede­ce­ği­m’ der­se­niz, maz­lu­mun ya­nın­da olan da bi­ziz. Maz­lu­mu sa­vun­ma­ya­ca­ğız da ki­mi sa­vu­na­ca­ğız? Ya­sa dı­şı bir iş­lem, hu­kuk­suz­luk var­sa ge­re­ği­ni ya­pın hiç iti­ra­zı­mız yok ama bir mü­ca­de­le ya­pa­cak­sa­nız, hu­kuk için­de ya­pın. Sa­yın Er­do­ğan ‘ne is­te­di­ler de ver­me­dik?’ de­di. Bu­nun ce­va­bı gel­me­di. Sa­yın Er­do­ğan ne is­te­di­ler de ver­din. Ha­kim sı­nav­la­rın­da, yar­gı sı­nav­la­rın­da en çok eleş­ti­ri­yi ya­pan be­nim. ‘Be­ğen­mi­yo­ru­m’ di­ye ada­mı idam seh­pa­sı­na gön­de­re­mez­si­niz.”

FETÖ’nün kontrol ettiği iddia edilen Sözcü’de Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile ilişkisi yokmuş gibi bir algı çalışması yapılmasının altını çizelim. Sözcü de o ilişkiyi ısrarla gizliyor. Sözcü’nün haberinde yer alan fotoğrafta Sözcü’nün Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ile Zaman’ın Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal yanyana oturuyor. Saygı Öztürk’ün amcaoğlu Hamdullah Öztürk’ün FETÖ’nün kaçak imamlarından bile olduğuna da dikkat çekelim.

ZAMAN GAZETESİNDE “CEMAAT MASUM”

Gelelim FETÖ gazetesine Zaman’a. Kılıçdaroğlu’nun kahvaltısına katılan Mustafa Ünal’ın yazısının başlığı Kılıçdaroğlu’nun ağzından verilmiş: “Cemaat mazlum.”

kemal-zaman2

Yazısından bölüm aktralım:

“Tam ifade böyle değil. Söylediklerinden çıkan sonuç bu. Gazeteci doğrudan ‘Fethullah Gülen’le ilgili ne düşünüyorsunuz?’ diye sordu. Kılıçdaroğlu da lafı eğip bükmeden net cevap verdi: ‘Gülen Hareketi’ni en çok eleştiren biziz. Ama eğer siz benim gibi düşünmüyor diye onu yok edeceğim derseniz, biz mazlumun yanında oluruz. Mazlumu savunmayacağız da kimi savunacağız? Kimse kusura bakmasın.’ Buradan ‘Cemaat mazlum’ sonucu çıkar mı? Evet, çıkar. ‘Cemaat’e zulmedildiği’ de… Ama çok abartmaya gerek yok. Bakan göz görüyor gerçeği. Hakikat aşikar çünkü üzerinde perde yok. Azıcık da olsa HAKperest olmak yeterli.”

KILIÇDAROĞLU’NUN NASIL BİR FETÖ ELEMANI OLDUĞUNU NEDİM ŞENER TWITTER’DAN GÖSTERDİ

Şener’in paylaştığı fotoğraf FETÖ’nün makamından elleri kelepçelenerek alınan savcı İlhan Cihaner’e ait. Ne ironik ki Cihaner daha sonra CHP’de milletvekili de oldu. Şener o fotoğrafı paylaşarak FETÖ’nün asla masum olamayacağını, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini tekzip edercesine paylaştı.

nedim-kemal2

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir