Anasayfa / GENEL / Şamil Tayyar’dan çarpıcı “öğrenci evleri” açıklaması
ogrenci-ev

Şamil Tayyar’dan çarpıcı “öğrenci evleri” açıklaması

Öğrenci evleri hakkında başlayan tartışma hakkında Şamil Tayyar’dan çarpıcı bir yorum geldi.

Beyaz TV’de 1’E Bir programında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar “öğrenci evleri” tartışmasını da çarpıcı ifadelerle yorumladı.

Tayyar’a göre; üniversite öğrencilerinin ikamet ettiği bazı öğrenci evleri bir takım örgütlerin hücre evi gibi kullanılıyor. Bu evlerde öğrenciler, özellikle kız öğrenciler yem olarak kullanılıyor.

İŞTE ŞAMİL TAYYAR’IN O SÖZLERİ:

“Yani sayın Başbakanımızın bu çıkışının, toplumda büyük bir karşılığı olduğunu söyleyeyim. Dar bir zümre buna reaksiyon gösterebilir. Bu çok önemli değil. Fakat burada, bu genel tespiti yaptıktan sonra benim biraz farklı düşündüğüm nokta şu:

Sayın Başbakan’ımız yurtlarla alakalı bir açıklama yaptı. Yerden göğe kadar haklı olduğunu düşünüyorum. Hiçbir problem olmadığını düşünüyorum. Öğrenci evleriyle ilgili açıklamasının ben kamuoyunda biraz yanlış algılandığını düşünüyorum. Gezi olaylarında da yaşadık, biliyoruz ki öğrenci evleri çoğu zaman değişik örgütler tarafından hücre evleri olarak kullanılıyor. Bunu yaparken kız öğrenciler ve erkek öğrencilerin bir kısmının seçilerek kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Yani amiyane tabirle yem olarak kullanılıyorlar.

Gezi olaylarında bu çok sıkça karşımıza çıktı. Yakınları olanlar bilirler, Gezi’ye gidenlere soruluyor, onlar da anlatıyorlar. Birçok genç, “niye Gezi’ye gidiyorsunuz” diye sorulduğunda “gidiyoruz işte, bira bedava, şu bedava, bu bedava, kızlar da var orada, eğleniyoruz. Sabaha kadar beraber” vs. gibi laflarla Gezi olaylarına gidiş gerekçelerini açıkladılar. Hatta bunun bir kısmının da görüntüleri yayınlandı. Mesela bir çadırın içinde 5 kız-erkek, sabaha kadar içip eğleniyorlardı.

Yani bu değerler örgütler tarafından da farklı amaçlarla kullanıldı.” (STARGAZETE)

MEDYAGUNDEM

ozgur

Al sana kapak babasının kemiklerini sızlatan Nişantaşı bebesi!

Uğur Mumcu’nun oğlu olan gazeteci Özgür Mumcu, sosyal medya hesabından “Bir lider bin odasında bin …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

damatlar

FETÖ mücadelesi iki damadın arasına sıkıştı kaldı

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Bülent Arınç ve Kadir Topbaş’ın damatlarının tahliye edilmesinin FETÖ …

1 Yorum yapıldı

  1. Yorumcu Analizi

    Herkes bilmez! Sürüye saldıran kurtlara ilk karşılık her zaman dişi çoban köpeğinden gelir. Erkeği tetikleyen dişidir. Dişi saldırmadığı müddetçe de erkek saldırmaz. Dişi saldırıp erkeği tetikledikten sonra kendi geri çekilir. Bu yırtıcı türdeki hayvan dünyasında hemen hemen hep böyledir. Bu gün aktif terör yapılanmasında görev yapan dişiler de aynı görevi yapmaktadır. PKK terör örgütünün terörist kazanımlarının da yüzde sekseni dişiler sayesindedir. Saf gençlerin terör örgütü yapılanmasına kazandıranlarda burada görev yapan kancıklardır. Komün hayatı bire bir tatbik ederek terör örgütlerine eleman kazandırmanın yolu da bu kancıkların yataklarından geçmektedir. Hal böyle olunca tuzakların en büyük mekanları ÖDTÜ ormanlarının haricinde komün hayatın geçtiği evler istihbarat birimlerince de önemlibir karargah görevi yaptığı tespitinden sonra gerekli tedbirlerin alınması için başlatılan çalışmayı Sayın Başbakanımız açıklamasıyla terör örgütü mensupları, yandaş ve Candaşlarının moralleri epeyce bozuk olmasını gördük. Şimdi bunlara medya desteği sağlayan sözüm ona zamanında muhafazakar medya temsilcilerine soruyorum; hayırdır, bu kaşıntınızın sebebi nedir? Terör örgütleriyle bir bağlantınız mı var, yoksa terörün yok edilmesinden mi rahatsızsınız? Anlatın! Anlayalım!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir