Anasayfa / GENEL / “Salya sümük ağlayan tiyatrocu” dediğin adamın gazetesinde ne işin var Ali Bulaç?
bulac3

“Salya sümük ağlayan tiyatrocu” dediğin adamın gazetesinde ne işin var Ali Bulaç?

“Ajan İslamcılar” tartışmasına Star yazarı Ahmet Taşgetiren de katıldı. Mümtaz’er Türköne, Ali Bulaç ve Altan Tan’ın başlattığı “ajan İslamcılar” tartışmasına yeni bir boyut kazandırdı. Yıllar önce Gülen için “Salya sümük ağlayan tiyatrocu” diyen Ali Bulaç’a çarpıcı sorular yöneltti. İşte Taşgetiren’in Pensilvanya medyasını kızdıracak yazısı…


KİMİ KASTEDİYORSANIZ NET SÖYLEYİN!

Tartışma Ali Bulaç’ın “Devletin adamları bana geldi, Nurcular hakkında ajanlık yapmamı istedi, ben kabul etmedim, ama kabul eden başkaları oldu” mealindeki sözü üzerinden çıktı.

gulen-bulac

Altan Tan, “İslami ve Kürt oluşumları içinde devletin ajanı hep olmuştur” diyerek katıldı bu tartışmaya. Bulaç ve Tan’ın ajanlık söylemi biraz da “Ak Parti ve İslamcılık” tartışmaları ekseninde devreye girdiği ve “Ak Partinin şahsında islamcılığın bittiği” görüşüne eklemlendiği için daha özel bir anlam kazandı.

Burada Ali Bulaç ve Altan Tan’a söylenecek olan şey, varsa kişiler hakkında net bir bilginiz, bunu açıklayın, demektir. Çünkü öyle ortaya karışık laflarla ajanlık suçlaması yapmanın kendisi de bizatihi, devlet ajanlığının bütün yapılar üzerinde şüphe uyandırma politikasının uzantısı olarak okunabilir.

PKK’NIN GÜDÜMÜNDEKİ BİR PARTİDE 2 DÖNEM MİLLETVEKİLİ NASIL SEÇİLDİN?

Sonra insanlar size dönüp sorarlar, çünkü bu işler, iki tarafı da kesen bıçak gibidir. Mesela Altan Tan’a sorulsa:


– Arkadaş bir islamcı olarak PKK güdümündeki bir siyasi hareket içinde iki defa milletvekili seçilmek nasıl bir şeydir? O yapıda zatı aliniz hakkında böyle bir devlet uzantısı kaygısı bulunduğu endişesini taşımaz mısınız?

– Arkadaş, Kürt hareketi içindeki ajanlardan bahsediyorsunuz. Bu sizin siyasi bilinç diriliğinizin yansıması olmalı. Acaba kendi kendinize sormakta mısınız, bu ajanlar kimler? Hangi seviyede -tabii içinde bulunduğunuz parti dahil- Kürt hareketine müdahil oluyorlar? Kandil’de ne kadar var, kimler? İmralı nedir? Elinizde ajanları belirleyecek bir ölçme-değerlendirme kriteri var mı ve siz Kürt hareketi içinde yer alan ajanlar hangi seviyede olduğunda onlarla aranıza mesafe koyarsınız?

SALYA SÜMÜK AĞLIYOR DEDİĞİN ADAMIN GAZETESİNDE NEDEN YAZIYORSUN!

Mesela Ali Bulaç’a sorulsa:
– Arkadaş, bir insan, “salya – sümük ağlıyor” diye en aşağılayıcı ifadelerle eleştirdiği birisinin gazetesine neden döner? Orada bir görevi olduğu için mi?
– Bir insan en radikal islamcılıkla çıktığı yolun ileri safhalarında “Biz asla islamcı bir kadroya oy vermedik” diyenlerin yanında neden saf tutar?
– Bir insan, neredeyse dünyanın bütün islamcılarının başarısı için dua ettiği, buna karşılık, dünyanın bütün islam karşıtlarının çökmesi için çalıştığı bir siyasi hareketin, üstelik islamcılık adına ana muhalifi olmaya neden soyunur? Bu rol Amerika’dan nasıl görünür acaba?

AJAN TARTIŞMASINA CEMAAT MEDYASI HİÇ GİRMESİN

Ajanlık tartışmasına en çok zemin sunan Camia medyasına da birkaç sorum var bu arada:
– Arkadaşlar, bu ajanlık işi sizin için çok daha iki tarafı keskin bıçak niteliğinde. Bir bakın kendinize: Camia, içinden en tepe noktalarda tasfiyeler gerçekleştirmiş bir camia. Kaç tane ikinci adam gitti. Üçüncü beşincilerin tasfiyesi sıradan bir olay. Camia bünyesindeki tedavülde bunların her birine “İhanet” suçlaması yapıldığı, dün “Abi-İmam” olanların yarın “Hain-Ajan” olduğu cümlenin malumu. Şimdi buradan yola çıkıldığında şu andaki Abi ve İmamların hangi güvene mazhar olduklarını, ya da ne zaman hain ve ajan kategorisine gireceklerini sorgulamak gerekmez mi? Ajanlık uçurumuna gelip de ipten dönenenleri saymıyorum bile.

Sonra işin içinde bir de üstlendiğiniz rol ve sürdürdüğünüz politika gereği “küresel ajan” olmak var. Küresel bir güç ile işbirliği herhangi bir ülke için “ayı ile aynı çuvala girmek” demekse, ülkesi ile kavgalı bir örgüt ve hele onun sunduğu imkanlarla perverde olan lideri için ne anlam taşır?
İşin bir de “Devlet adına kurşun atan da yiyen de şereflidir” boyutu var ki onun adı modern jargonda ajanlık değil, danışmanlık diye tanımlanıyor. Ne demezsin ki!

MEDYAGUNDEM

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

feto-mektup

FETÖ’cü itirafçı patlaması!

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından FETÖ’den ayrılan kişilerin kaleme aldığı iddia edilen “Fetullah Gülene Açık Mektup!” başlıklı bir mektup …

medya-feto3

FETÖ’nün kalaşnikofları tutuklandı!

Fetullahçı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin soruşturmada adliyeye sevk edilen eski ZAMAN yazarları Ali Bulaç, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir