Anasayfa / GENEL / Salih Tuna’nın bu yazısı çok konuşulacak!
tuna-albayrak

Salih Tuna’nın bu yazısı çok konuşulacak!

MEDYAGÜNDEM- Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, bugünkü yazısında Üstad Necip Fazıl Kısakürek’i konu etti bir kez daha.

“Necip Fazıl üzerinden AK Parti’yle hesaplaşmak” başlıklı yazısı üzerine kendisini Sadık Abi (Albayrak) aradığından söz edip, “Üstadın ‘Kırmızı’ (Son Posta Gazetesi, 11 Ocak1962) yazısını nerden bulduğumu sorduktan sonra mezkur yazının son cümlesini terennüm etti: ‘Adını unuturum, seni unutamam!’ Nasıl oluyor da uzun yıllar önce yayımlanan bir yazının son cümlesini böyle ezberinde tutabiliyor? Sadık Albayrak’ın araştırmacı kişiliğinden kaynaklanan olağanüstü hafızasıyla veya Necip Fazıl’ın belagat konusundaki maharetiyle açıklanacak bir hal değildir bu?” diye yazdı. Belli ki Tuna’nın yazısının “Adını unuturum, seni unutamam” şeklindeki başlığını Sadık Albayrak atmıştı.

Ve Tuna çarpıcı bir muhakeme ile, “Bugün kaç köşe yazarı kaç köşeden onca yazı yazıyor, değil yıllar sonraya, akşama kadar yaşayan doğru dürüst tek bir yazı yok.” dedi.

Tuna’nın şu satırlarındaki “gönderme” ise altı çizilmeyecek gibi değil:

“Necip Fazıl ‘Adını unuturum, seni unutamam’ ifadesinin arkasında ‘cinnet müstatili’ne rağmen bütün bir hayatıyla durmuştur. Unutmadığı için de unutulmadı. Bu ‘klas duruşu’ Fatih Çekirge’yle alkolsüz şampanya eşliğinde yaş günü kutlayan ‘bacılarımız’ anlamış mı ki Ayşe Hür de anlasın? Necip Fazıl her şeyden evvel fikrin çilesini yaşayan, öfkesini taşıyan adamdır.”

Peki kim o Çekirge’ye alkolsüz şampanya eşliğinde yaş günü kutlayan “bacılarımız”?

Star yazarı Elif Çakır’dan başkası değil. Bir teknede Çekirge’nin de katıldığı yaş günü partisi medyada çok konuşulmuştu.

Tuna’nın yazısı için TIKLAYIN

medyagundem.com

tuna-üstad

MEDYAGUNDEM

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

kemal1

“İslamcı” sokağa kurulan kumpas!

Sabah gazetesinde Salih Tuna’nın “Son kumpas da kabak gibi ortaya çıktı” başlıklı yazısı şöyle… Kılıçdaroğlu‘nun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir